укр рус eng
 

Пошук партнерів: презентації та зустрічі

Новий імпульс розвитку традиційного українсько-узбецького співробітництва

13 жовтня у Київській торгово-промисловій палаті  відбулася робоча зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим. У зустрічі взяли участь Перший секретар Посольства Республіки Узбекистан в Україні Абдурахмон Махмудов, керівництво Київської ТПП та представники бізнесу – члени Палати. 

Сторони зустрілися з метою налагодити активну взаємодію між Посольством Республіки Узбекистан в Україні й Київською торгово-промисловою палатою та її членами, а також визначити перспективи розвитку торгово-економічних відносин між двома країнами.

Зустріч, яка розпочалася з короткої презентації Київської ТПП та її можливостей, переросла в конструктивний діалог. Президент Київської ТПП Микола Засульський відзначив, що співробітництво з Узбекистаном розпочалося ще в 2015 році, коли Київської торгово-промисловою палатою був організований візит української підприємницької делегації до Республіки Узбекистан. В результаті було встановлено прямі ділові контакти українських підприємців з представниками ділових кіл Узбекистану, участь в Українсько-узбецькому діловому форумі і галузевих виставках.

Зі свого боку пан Посол представив економічний потенціал Узбекистану і шляхи його реалізації в контексті узбецько-української співпраці, наголосивши при цьому на позитивній динаміці зростання обсягу українського експорту, який у першому півріччі 2020 року значно зріс. За його словами, це пояснюється тим, що сьогодні в Узбекистані здійснюються масштабні програми з індустріалізації, і більшу частину українського експорту складає технічне обладнання, машини та їх компонуючі.

Алішер Курманов розповів, що перед ними стоять великі задачі – це відновлення авіасполучення, оптимізації логістики, питання інформування, однак вони завжди відкриті для України і готові нарощувати можливості взаємодії.

У ході зустрічі представники українського бізнесу розповіли про діяльність своїх компаній. Сторони висловили впевненість щодо посилення ділових зв’язків між Києвом та Республікою Узбекистан, а також розвитку нових спільних проектів і встановлення нових бізнес-контактів.

Довідково:

У 2019 році за обсягами торгівлі товарами Узбекистан займав 50 місце серед усіх торговельних партнерів України та 6 місце серед країн СНД.

За даними Держстату України, за 2019 рік обсяги торгівлі товарами та послугами склали 345,0 млн. дол. США, та зменшились в порівнянні з 2018 роком на 19,6%, при цьому експорт товарів та послуг з України до Узбекистану склав 229,4 млн. дол. США та зменшився у порівнянні з 2018 роком на 17,5%, імпорт узбецьких товарів та послуг в Україну склав 115,6 млн. дол. США та зменшився на 8,8%. Позитивне сальдо за цей період склало 113,8 млн. дол. США.

За 1 півріччя 2020 року обсяги зовнішньої торгівлі склали 189 млн. дол. США, при цьому експорт-123,2 млн дол. США, імпорт - 65,99 млн.  дол. США.  Сальдо + 57,2.

Узбецькі інвестиції в Україну: станом на 01.10.2019 Узбекистан інвестував в економіку України 838 тис. дол. США.

Інвестиції з України в Узбекистан: станом на 01.10.2019 обсяг інвестицій з України в економіку Узбекистану склав 456,7 тис. дол. США (з початку року показник збільшився на 105 тис. дол. США). 

Читайте також:Чому підприємцям варто звертатись до відділу підтримки експорту Київської ТПП?Співпраця з Катаром: нові експортні можливості для українських підприємцівУкраїнські експортери провели переговори з представниками торговельних мереж ОАЕДвостороннє партнерство завдяки Київській торгово-промисловій палатіКиївська торгово-промислова палата – інструмент до виходу на зовнішні ринкиМожливості виходу на ринок ОАЕ під час В2В переговорівКиївська торгово-промислова палата сприяє малому бізнесу України вийти на ринок ОАЕФахівці Київської ТПП провели для Спілки жінок - фермерів України вебінар з питань експортуУкраїна буде реалізовувати спільні IT проєкти з УзбекистаномСпівпраця з Італією як інструмент пошуку успіху

Календар подій

Січень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis