укр eng
 

Засвідчення документів, пов'язаних із ЗЕД

Засвідчення документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності

Засвідчення документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру) – процедура підтвердження дійсності виданих підприємствами та організаціями або державними установами, представництвами іноземних суб’єктів господарської діяльності, що зареєстровані на території України оригіналів документів комерційного характеру для надання їх іноземним контрагентам.

Засвідчення документів, пов'язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру) належить до статутних функцій Торгово-промислової палати, послуги з надання якого здійснюються з установленими тарифами.

Тарифи на послуги із засвідчення документів, пов'язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру), передбачають:

звичайний порядок засвідчення (протягом 3 робочих днів 250 грн + НДС за 1 документ 1 екземпляр);

терміновий порядок засвідчення (до 1 робочого дня 500 грн + НДС за 1 документ 1 екземпляр).

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2022 року набувають чинності нові тарифи.

Для засвідчення документів комерційного характеру Заявник звертається в Київську ТПП (вул. Б.Хмельницького 55, кабінет 213) до особи, допущеної до виконання цієї функції, з заповненою заявою встановленої форми та необхідними документами:

  • Заява за встановленою формою для засвідчення документів, пов'язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру);
  • Довіреність для представника Заявника, який звертається за засвідченням документів пов'язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру) в Київську ТПП;
  • Документи, пов'язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документи комерційного характеру);
  • Платіжне доручення/квитанція, про оплату послуг Київської ТПП з засвідчення документів, пов'язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру).
Документи, пов’язані із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності

До документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності, що надаються заявниками для засвідчення, відносяться зокрема:

  • договори, угоди, контракти додатки до них, специфікації, інвойси, коносаменти, товарно-транспортні накладні, товаророзпорядчі накладні, митні декларації, декларації виробника товарів тощо;
  • оригінали та/або належним чином засвідчені копії: сертифікатів про походження товарів, ветеринарних сертифікатів, сертифікатів якості, фіто санітарних сертифікатів (додатків до них), сертифікатів вільної торгівлі, сертифікатів відповідності, гігієнічних сертифікатів, санітарно-епідеміологічних висновків, радіологічних сертифікатів, сертифікатів здоров’я;
  • нотаріально засвідчені копії: статуту, установчого договору, протоколів зальних зборів та інших нотаріально засвідчених документів;
  • виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань, які завірені печаткою цього підприємства, організації, установи, фірми тощо;

Даний перелік документів не є вичерпним, для засвідчення документів можуть надаватися і інші документи комерційного характеру, які складаються у процесі здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Роз’яснення

На підставі п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» Рішенням Президії торгово-промислової палати України від 21.07.2016 року «Про уніфікацію в системі ТПП України послуг із засвідчення документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності» ЗАТВЕРДЖЕНО «Положення про порядок засвідчення торгово-промисловими палатами в Україні документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру)» відповідно до Рішення Президії ТПП України від 21.07.2016 №14 (7).

Додаткова інфомація

Тарифи на послуги із засвідчення документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру) передбачають звичайний та терміновий порядок розгляду заяви, за бажанням заявника.

Увага!!! В момент подачі документів для засвідчення до Київській ТПП, представник юридичної особи повинен мати довіреність від підприємства з повноваженнями на представника та документ, що посвідчує особу представника.

УВАГА! З метою прискорення процесу надання послуги з засвідчення документів, у вас є можливість передзвонити уповноваженій особі та надіслати на його електронну адресу копії документів для перевірки вашого підприємства.

Більш детальна інформація за контактами:

Телефон: (044) 482-04-35

e-mail: expo@kcci.org.ua 

Дивись також:

Положення про порядок засвідчення торгово-промисловими палатами в Україні документів, пов’язаних із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності (документів комерційного характеру) від 21 липня 2016 р. № 14(7) Рішення Президії ТПП України.

Календар подій

Травень 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis