укр eng
 

Третейский суд

Виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при КТПП

Сторони зобов'язані добровільно виконати рішення третейського суду, без будь-яких зволікань чи застережень. Сторони та третейський суд вживають усіх необхідних заходів з метою забезпечення виконання рішення третейського суду.

Рішення третейського суду є остаточним і оскарженню не підлягає.

Рішення третейського суду може бути оскаржене сторонами, третіми особами, а також особами, які не брали участь у справі, лише у разі якщо третейський суд вирішив питання про їх права і обов'язки до компетентного суду загальної юрисдикції відповідно до законодавчо встановлених підвідомчості та підсудності справ.

Рішення третейського суду може бути оскаржене та скасоване лише з таких підстав:

  1. справа, по якій прийнято рішення третейського суду, не підвідомча третейському суду відповідно до закону;
  2. рішення третейського суду прийнято у спорі, не передбаченому третейською угодою, або цим рішенням вирішені питання, які виходять за межі третейської угоди. Якщо рішенням третейського суду вирішені питання, які виходять за межі третейської угоди, то скасовано може бути лише ту частину рішення, що стосується питань, які виходять за межі третейської угоди;
  3. третейську угоду визнано недійсною компетентним судом;
  4. склад третейського суду, яким прийнято рішення, не відповідав вимогам статей 16-19 Закону України «Про третейські суди»;
  5. третейський суд вирішив питання про права і обов'язки осіб, які не брали участь у справі.

Заяву про скасування рішення третейського суду може бути подано до компетентного суду сторонами, третіми особами протягом трьох місяців з дня прийняття рішення третейським судом, а особами, які не брали участь у справі, у разі якщо третейський суд вирішив питання про їх права і обов'язки, - протягом трьох місяців з дня, коли вони дізналися або повинні були дізнатися про прийняття рішення третейського суду.

Скасування компетентним судом рішення третейського суду не позбавляє сторони права повторно звернутися до третейського суду, крім випадків, передбачених цією статтею.

У разі, якщо рішення третейського суду скасовано повністю або частково внаслідок визнання компетентним судом недійсною третейської угоди або через те, що рішення прийнято у спорі, який не передбачений третейською угодою, чи цим рішенням вирішені питання, що виходять за межі третейської угоди, або рішення прийнято у справі, не підвідомчій третейському суду, відповідний спір не підлягає подальшому розгляду в третейських судах.

Якщо зобов’язана сторона ухиляється від виконання рішення третейського суду, то сторона, на користь якої винесене рішення, має право протягом трьох років з дня прийняття рішення третейським судом звернутися до компетентного суду із заявою про видачу виконавчого документу. У цивільних справах таким компетентним судом є Апеляційний суд м. Києва, а по господарських спорах – господарські апеляційні суди м. Києва.

Заява про видачу виконавчого документа підлягає розгляду компетентним судом протягом 15 днів з дня її надходження до суду. При розгляді заяви про видачу виконавчого документа компетентний суд повинен витребувати справу з постійно діючого третейського суду, в якому зберігається справа. У такому випадку строк вирішення заяви про видачу виконавчого документа продовжується до одного місяця.

Ухвала про видачу виконавчого документа направляється сторонам протягом п'яти днів з дня її прийняття. Сторона, на користь якої виданий виконавчий документ, одержує його безпосередньо у компетентному суді. Після розгляду компетентним судом заяви про видачу виконавчого документа справа підлягає поверненню до постійно діючого третейського суду.

Рішення третейського суду, яке не виконано добровільно, підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження". Виконавчий документ, виданий на підставі рішення третейського суду, може бути пред'явлений до примусового виконання в строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження".

Місцезнаходження суду:
Україна, 01054, м. Київ,
вул. Б. Хмельницького, 55, кім. 809.
Тел. (044) 482-04-38;
+380(67)446-26-53; 
+380(95)318-93-15.

Читайте також:Постійно діючий третейський суд при Київській торгово-промисловій палатіЗагальні відомостіКерівний склад Постійно діючого третейського судуНормативні актиСписок суддів Постійно діючого третейського суду при Київській Торгово-промисловій палатіЗразок третейського застереженняВимоги до позовної заявиРозмір Трейтейського збору

Відділи

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis