укр eng
 

Центр підтримки бізнесу

Інформація про конкурс "Кращий експортер року"

            Конкурс «Кращий експортер року» був започаткований Київською міською державною адміністрацією у 2015 році згідно розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07.08.2015 № 763 з метою підвищення конкурентоспроможності та розвитку експортних можливостей київських виробників.

            Конкурс проводиться щорічно, за результатами зовнішньо-економічної діяльності підприємств протягом попереднього року

            У 2015 та 2016 роках Конкурс включав в себе 24 номінації у 8 галузях промисловості.

У 2017 році Департаментом промисловості та розвитку підприємництва КМДА було ініційовано ряд змін в процедурі проведення Конкурсу, а саме: внесено зміни до Положення про Конкурс, зокрема: група номінацій «Машинобудування» була розширена до 4 окремих груп; в системі нарахування балів було збільшено вагу показника «загальний обсяг експорту»; в картці учасника показник «питома вага експорту» віднині визначається відносно загального обсягу реалізації продукції.

У 2018 році Департаментом промисловості та розвитку підприємництва КМДА було ініційовано, в зв’язку з кадровими змінами, внесення змін до посадового складу комісії з проведення конкурсу «Кращий експортер року» та визначення суб’єктів господарювання – експортерів в місті Києві, яким присвоюється диплом та знак «Кращий експортер року» затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 07 серпня 2015 року № 763 (у редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 03 березня 2017 року № 240)

            У 2015 році у Конкурсі взяли участь 25 підприємств-експортерів м. Києва, 15 з яких було визнано переможцями, а саме: ПАТ «Оболонь», ПАТ "Чинбар", ТОВ "РІФ-1", ТОВ "Квін-Свіг", ПрАТ "Фанери та плити", ПрАТ "Бліц-Інформ", ТОВ "Пролог Семікор", ПАТ "Укрпластик", ПрАТ "По виробництву інсулінів "Індар", ПАТ "Фармак"

ТОВ "Кам-Трейд", ПАТ "Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування", ПрАТ «УХЛ-МАШ», ТОВ фірма "Плазма–Мастер Лтд" та КП СПБ "Арсенал".

            Церемонія нагородження переможців відбулась на Розширеному засіданні Ради директорів підприємств, установ та організацій м. Києва 22.12.2015 року. Переможців було відзначено дипломом та знаком "Кращий експортер року".

            У 2016 році в Конкурсі взяли участь 37 підприємств з кола суб'єктів господарської діяльності м. Києва, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність. За результатом оцінки заявок підприємств 14 експортерів було визнано переможцями, а саме: АТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», ТОВ «Омакс Інтернешнл», ТОВ «РІФ - 1», ТОВ з іноземними інвестиціями «Укршпон», ТОВ «Арофел Семікор», ТОВ «Пролог Семікор», ПрАТ «Біофарма», ПАТ «Фармак», ТОВ «РМ-Інвест», ТОВ «Кам-Трейд», ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство Паритет-К», ТОВ «Українська нафтохімічна компанія – УНХК», ПАТ «Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування», ДП «Завод 410 ЦА».

            Нагородження переможців відбулось 27.04.2016 під час проведення круглого столу «Київ - 2016: основні завдання та перспективи експортно-імпортних відносин столиці з країнами світу» в рамках ІІ національного форуму з підтримки експорту.

         У 2017 році в Конкурсі взяли участь 18 підприємств з кола суб'єктів господарської діяльності м. Києва, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність. За результатом оцінки заявок підприємств 16 експортерів було визнано переможцями, а саме:

ТОВ «Атлас Експорт», ТОВ «Київська макаронна фабрика», ТОВ «Київський фурнітурний завод», ПАТ «Чинбар»,  СП ТОВ «РІФ-1», ПрАТ «Фанери та плити»,

ПАТ «Науково-виробничий центр» Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ПАТ «Фармак», ТОВ «Паритет – Тойс», ТОВ «Кам – Трейд», ПАТ «Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування», Казенне підприємство спеціального приладобудування  «Арсенал», ТОВ «Росток - ЕЛЕКОМ», ТОВ «ЕЛВАТЕХ», ПрАТ «УХЛ – МАШ», Державне підприємство  «Завод 410 ЦА».

Нагородження переможців відбулось 25.05.2017 в рамках заходів на Виставці-презентації промислової продукції київських виробників «Зроблено в Києві».

            У 2018 році в Конкурсі взяли участь 31 підприємство з кола суб'єктів господарської діяльності м. Києва, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність.

25 травня 2018 року на засіданні Комісії з проведення конкурсу «Кращий експортер року» та визначення суб'єктів господарювання-експортерів, яким присвоюється диплом та знак «Кращий експортер року» (далі-Комісія) було визначено 22 переможці конкурсу серед малих, середніх та великих підприємств Києва, а саме:

ТОВ «УКРПРОДПРОМПОСТАЧ», ТОВ «Київська макаронна фабрика», ПрАТ «ОБОЛОНЬ», ТОВ «Київський фурнітурний завод»,  ТОВ «РІФ-1», НВ ПП «АНЄГ»,  ТОВ «Новий Друк»,  ТОВ «Пролог Семікор»,  ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», ПАТ «ФАРМАК»,  ТОВ «АТЕМ ГРУП»,  ПрАТ з ІІ «Слобожанська Будівельна кераміка»,  ПрАТ «Київське ЦКБ арматуробудування», ТОВ «Комерційно-промислова фірма «ПРОМІКС», ВАТ «МЕРИДІАН» ім. С.П. Корольова, КП СПБ «Арсенал», ТОВ «РОСТОК ЕЛЕКОМ», ПАТ «НВО «Київський завод автоматики», ТОВ «ЕЛВАТЕХ», ПрАТ «УХЛ-МАШ», ДП «Завод 410 ЦА»,  ДП «Київський бронетанковий завод».

Окрім цього, відповідно до Положення про Конкурс Комісією було прийняте рішення нагородити ТОВ «ЗАММЛЕР УКРАЇНА» дипломом за особливі результати діяльності з експорту послуг за підсумками роботи в 2017 році.

Нагородження переможців відбулось 05.06.2018 в рамках заходів на Виставці-презентації промислової продукції київських виробників «Зроблено в Києві».

            17 грудня 2020 року в Київській торгово-промисловій палаті  відбулось засідання міської комісії по організації та проведенню конкурсу «Кращий експортер року». Засідання проводилось в онлайн режимі. Конкурс проводився за результатами фінансово-господарської діяльності підприємств за попередній 2019 календарний рік (розпорядження КМДА від 07.08.2015 № 763) Департаментом промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації за участю Київської торгово-промислової палати та Ради директорів підприємств, установ та організацій м.Києва з метою стимулювання розвитку експортно-орієнтованого виробництва у місті Києві, сприяння підвищенню престижу київських виробників на світовому ринку, збільшенню обсягів їхнього експорту, підвищення якості та конкурентоздатності  експортної продукції, робіт і послуг.

            Засідання міської комісії відкрив президент Київської ТПП Микола Засульський, який наголосив на важливості проведення конкурсу «Кращий експортер року» під час пандемії коронавірусу, незважаючи на це київська промисловість працює й демонструє позитивні результати, треба спільно з КМДА та Радою директорів міста всіляко підтримувати виробників-експортерів. Далі засідання вів заступник директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації Анатолій Баган.

За рішенням комісії переможцями визнані 16 київських підприємств, 1 підприємство буде нагороджено за особливі результати діяльності з експорту товарів. Всього в конкурсі  прийняло  участь 21 підприємство.

Список переможців:

 1. АТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна», Кращий експортер року серед середніх підприємств міста Києва в галузі «Виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів»
 2. ПрАТ «ОБОЛОНЬ», Кращий експортер року серед великих підприємств міста Києва в галузі «Виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів»
 3. ПП «ЯРОСЛАВ», Кращий експортер року серед середніх підприємств міста Києва в галузі «Текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів»
 4. ТОВ «РІФ-1», Кращий експортер року серед великих підприємств міста Києва в галузі «Текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів»
 5. Науково-виробниче приватне підприємство «АНЄГ», Кращий експортер року серед малих підприємств міста Києва в галузі «Виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність»
 6. ТОВ «Новий Друк», Кращий експортер року серед середніх підприємств міста Києва в галузі «Виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність»
 7. ПП «Руслан і Людмила», Кращий експортер року серед  малих підприємств міста Києва в галузі «Виробництво хімічних речовин та хімічної продукції»
 8. ТОВ «Пролог Семікор», Кращий експортер року серед середніх підприємств міста Києва в галузі «Виробництво хімічних речовин та хімічної продукції»
 9. ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», Кращий експортер року серед середніх підприємств міста Києва в галузі «Виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів»
 10. АТ «Фармак», Кращий експортер року серед великих підприємств міста Києва в галузі «Виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів»
 11. ТОВ «АТЕМ ГРУП», Кращий експортер року серед середніх підприємств міста Києва в галузі «Виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції»
 12. ТОВ «ЛІМ», Кращий експортер року серед малих підприємств міста Києва в галузі «Металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування»
 13. ВАТ «МЕРИДІАН» ім. С.П. Корольова, Кращий експортер року серед середніх підприємств міста Києва в галузі «Металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування»
 14. Казенне підприємство спеціального приладобудування  «Арсенал», Кращий експортер року серед великих підприємств міста Києва в галузі «Виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції»
 15. ТОВ «Науково-виробниче Товариство «ДНІПРО-МТО», Кращий експортер року серед малих підприємств міста Києва в галузі «Виробництво електричного устаткування»
 16. ПрАТ  «УХЛ – МАШ», Кращий експортер року серед середніх підприємств міста Києва в галузі «Виробництво машин і устаткування»
 17. ТОВ «УКРАЇНСЬКИЙ ПАПІР», за особливі результати діяльності з експорту товарів в конкурсі «Кращий експортер року»

Читайте також:Пропонуємо послугу щодо оренди юридичної адреси в Києві при Київській торгово-промисловій палатіЦентр підтримки бізнесуБізнес можливості для малих та середніх підприємців

Відділи

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis