укр рус eng
 

Онлайн-журнал

Ольга ДРАЧЕВСЬКА: «Експортні питання зараз серед пріоритетів юридичної допомоги нашим клієнтам»

Юридична компанія «Інколанс» добре знана у діловому середовищі не тільки України, але й далеко за її межами. За період наполегливої юридичної роботи, з 2013 року, адвокати компанії стали надійною підтримкою для українських та іноземних компаній. 

Нам вдалося вихопити засновницю і керуючого партнера компанії Ольгу ДРАЧЕВСЬКУ з її щільного ділового графіку й поспілкуватися про «найгарячіші» питання, з якими звертаються по допомогу підприємці. Також користуючись нагодою отримати її коментар щодо постанови  Кабінету Міністрів України №85 щодо порядку надання розстрочення сплати податку на додану вартість (ПДВ), який вступив в силу 21 лютого ц. р.

– Ольго Олександрівно, Ваш колектив складається з професійних адвокатів, юристів, аудиторів, фахівців із зовнішньоекономічної діяльності та бухгалтерського обліку. З якою потребою зараз найчастіше звертаються до Вас бізнесмени?

– Щоденно працюючи з бізнесом ми глибоко розуміємо його потреби. Багато наших клієнтів – це промислові компанії України, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Експортні питання зараз серед пріоритетів юридичної допомоги нашим клієнтам.

В останні роки експорт України поступово набирає оберти. Наразі в Україні працює близько 40 тис. промислових підприємств, що забезпечує 70 відсотків товарного експорту країни.  При цьому майже 64 відсотки зайнятості малого і середнього бізнесу забезпечує промисловість. Валову додану вартість в основному формують добувна, харчова, металургійна, машинобудівна, деревообробна, легка та хімічна галузі промисловості.

Приріст експорту у 2017 році ми спостерігали в Донецькій області (чорні метали та вироби з них), Вінницькій, Черкаській, Одеській областях (жири та олія, готові харчові продукти), Львівській, Житомирській та Івано-Франківській областях (машинобудування, полімери і пластмаси), Івано-Франківській (машинобудування, полімери, пластмаси), Миколаївській (хімічна продукція) та ін.

Експортні показники будуть збільшуватися. Україна має ряд переваг – вигідне географічне розташування, вихід до Чорного моря. У нас достатньо виробничих майданчиків, крім того низька собівартість виробництва, високий мінерально-сировинний потенціал. В країні гарно розвинута логістична інфраструктура (аеропорти, морські й річкові порти, ефективна мережа залізничних та автомобільних шляхів). Важко переоцінити й потенціал населення, адже велика кількість українців має вищу освіту.

Що необхідно, на Вашу думку, для зростання промислового виробництва?

– Не тільки промислового виробництва, більше – модернізації виробництв. Необхідна адресна підтримка держави, залучення іноземних інвестицій, ефективне регулювання економіки, конкурентне середовище для бізнесу, робоча нормативно-правова база, доступ до фінансування, спрощення оподаткування, відстрочення або повністю відміна ПДВ за умови імпорту обладнання для виробництва.

– У лютому цього року набув чинності Порядок надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України (затверджений постановою Кабінету Міністрів України №85 від 07.02.2018 р. на виконання вимог п. 65 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України, – прим. ред.). Як допомагає Порядок нашим підприємцям?

 – Вказаний п. 65 ПК України передбачає тимчасове (до 2020 р.) надання платнику податків, який ввозить на митну територію України в митному режимі імпорту обладнання для використання у власному виробництві на території України, розстрочення сплати ПДВ.

Постанова Кабінету Міністрів України №85 від 7 лютого 2018 року  встановлює, що для отримання розстрочення сплати ПДВ платник податків  подає до митниці бізнес-проект, бізнес-план або інший документ, у якому зазначено технологічний процес з економічними розрахунками та очікувані результати діяльності, висновки державних органів, експертних установ, організацій, державні стандарти та стандарти підприємства, технічні умови, технічну документацію, документи, що підтверджують наявність виробничих потужностей, приміщень.

Митниця протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви приймає відповідне Рішення про надання розстрочення сплати податку під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва на території України, яке видається безоплатно.

Якщо сума ПДВ, заявлена платником до розстрочення, на дату надходження заяви перевищує 1 млн. грн., то строк розгляду документів становить до 25 днів з дня надходження заяви, а Рішення приймається за погодженням з Головою ДФС України.

Платник податків, отримавши Рішення, під час митного оформлення обладнання сплачуватиме тільки перший платіж, а на залишок суми податку повинен надати забезпечення виконання зобов’язань (Розділі Х МК України) або банківську гарантію. При цьому п. 65 ПК України також передбачено, що обладнання, яке імпортується, може бути заставою для забезпечення виконання зобов’язань.

Залишок суми податку необхідно сплачувати щомісяця разом з поданням додаткової митної декларації або ПДВ може бути сплачений достроково.

Суми ПДВ, сплачені з урахуванням вимоги п. 65 ПК України, включаються імпортером до податкового кредиту в тому звітному (податковому) періоді, в якому податок було сплачено до бюджету.

Додатково платник, якому надано розстрочення, зобов’язаний щомісяця (не пізніше наступного робочого дня за днем сплати частини розстроченої суми податку) подавати до органів ДФС звіт про цільове використання такого імпортованого обладнання за формою згідно із Додатком 4 до Порядку №85.

Згідно з наданою ДФСУ інформацією наразі прийнято 5 рішень про надання розстрочки. Але за нашими спостереженнями та на думку підприємців, процедура отримання розстрочки достатньо складна і потребує надання багатьох підтверджуючих документів. Одночасно кількість отриманих позитивних рішень – поки що мізерна.

У разі, якщо допомога держави при закупівлі обладнання для виробництва у розстрочення дійсно буде налагоджена, це дасть новий поштовх до модернізації підприємств і, як  результат, покращення якості української продукції та її конкурентоздатність на міжнародних ринках. Ми ж усі добре розуміємо взаємопов'язаний процес: коли виробник покращує якість продукції, щоб відповідати міжнародним стандартам, власний внутрішній ринок теж отримує продукцію високої якості. Що у кінцевому підсумку дуже важливо для кінцевого споживача.

Отже з якого б боку ми не розглядали допомогу виробникам – це завжди важливі кроки до покращення загального добробуту країни.

Бліц – інтерв'ю

Ольга ДРАЧЕВСЬКА

засновник, керуючий партнер, адвокат юридичної компанії «Інколанс» (www.incolanse.com.), радник голови правління  комерційного банку.

Володіє – українською, російською, англійською та французькою мовами.

Співробітники компанії володіють українською, російською, англійською, іспанською та французькою мовами.

Її бізнес-кредо: «…мені не потрібен адвокат, який говорить мені, що я не можу робити. Я наймаю його для того, щоб він сказав мені, як робити те, що я хочу зробити». Джон Пірпонт Морган

Читайте також:ІРИНА ЗЕЛЕНІНА - Жінки-підприємниці столиціРаїса МИХАЙЛОВА - Жінки-підприємниці столиціСВІТЛАНА НАЩОКІНА - Жінки-підприємниці столиціЄВГЕНІЯ МОСТОВЕНКО - Жінки-підприємниці столиціСПЕЦПРОЄКТ: Жінки - підприємниці столиці. Історії успіху, історії закоханості у справуОлександр РОМАНІШИН: «Експортно-кредитне агентство допоможе диверсифікувати ринки»Законодавчі новації для бізнесу. Підсумки 2020 і перспективи 2021Все, що ми хотіли запитати про продукцію ХаляльПроекти, які ми впроваджуємо сьогодні, завтра стануть частиною нашої біографіїЯк не вигорати, реалізовувати себе і насолоджуватися життям?

Календар подій

Вересень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.Розробка сайта - Exipilis