укр eng
 

Оформлення карнетів АТА

Про карнет АТА

Про карнет АТА

Карнет ATA -

  • міжнародний митний документ, що використовується як митна декларація для товарів, які тимчасово без застави ввозяться на митну територію країни-учасниці міжнародної системи карнетів АТА;
  • гарантує оплату усіх митних платежів та зборів на території країни тимчасового ввезення / транзиту у випадку порушення норм митного законодавства та/або умов Конвенції про тимчасове ввезення.

Основні переваги використання карнетів АТА:

  • зникає потреба заповнювати будь-які митні документи безпосередньо у пунктах перетину митного кордону, оскільки карнет АТА має вже заповнені відривні документи для кожного передбаченого митного оформлення;
  • власник карнету АТА при тимчасовому ввезені товарів на термін до одного року звільняється від сплати ввізного мита, зборів i податків. Немає потреби надавати за кордоном грошові застави як забезпечення сплати митних платежів, оскільки сам карнет АТА є такою міжнародною гарантією;
  • за одним карнетом АТА (протягом терміну його дії) товар може бути декілька разів переміщений через митні кордони країн-учасниць міжнародної системи карнетів АТА.

Карнет ATA являє собою книжку формату А4, зброшуровану з певної кількості аркушів різного кольору та призначення:

1. Обкладинка зеленого кольору.

2. Відривні документи (вилучаються з карнета АТА уповноваженою особою митного органу)

  • жовтого кольору (для митних органів України як країни тимчасового вивезення товарів);
  • білого кольору (для митних органів країн тимчасового ввезення);
  • блакитного кольору (для митних органів транзитних країн).

3. Невідривні документи для кожного відривного документа відповідно жовтого, білого і блакитного кольорів (не вилучаються з карнета АТА).

Кількість відривних та невідривних документів, з яких комплектується карнет ATA, залежить від кількості країн тимчасового ввезення, а також кількості транзитних країн, через митну територію яких прямує вантаж.

1. Перша сторінка обкладинки містить офіційний серійний номер, термін дії карнета ATA, країни, в яких передбачено його використання, мету використання товарів, печатку, дату та підпис уповноваженої особи торгово-промислової палати, яка видала карнет ATA, а також підпис (та печатку) власника карнета ATA. Номер карнета АТА дублюється на всіх відривних та невідривних документах.

Друга сторінка обкладинки містить загальний перелік товарів, який засвідчено печаткою торгово-промислової палати, що видала карнет ATA. Загальний перелік товарів дублюється на всіх відривних документах і не може бути змінений після видачі карнета ATA.

При необхідності можуть використовуватися додаткові аркуші зеленого кольору, які також засвідчуються печаткою торгово-промислової палати, що видала карнет ATA. Додаткові аркуші дублюються у відповідному кольорі і для всіх відривних документів. На всіх додаткових аркушах до загального переліку товарів має бути номер карнета ATA.

Третя сторінка обкладинки містить інструкції щодо користування карнетом ATA.

Четверта сторінка обкладинки містить перелік національних асоціацій-гарантів країн-членів міжнародної гарантійної мережі системи АТА та реквізити особи, що видала карнет АТА.

2. Жовтий відривний документ EXPORTATION/ВИВЕЗЕННЯ використовується при митному оформленні тимчасового вивезення товарів.

Жовтий відривний документ REIMPORTATION/ЗВОРОТНЄ ВВЕЗЕННЯ використовується при митному оформленні зворотнього ввезення товарів, що були раніше тимчасово вивезені.

Білий відривний документ IMPORTATION/ВВЕЗЕННЯ використовується при митному оформленні тимчасового ввезення товарів до країни/митної території тимчасового ввезення.

Білий відривний документ REEXPORTATION/ВИВЕЗЕННЯ використовується при митному оформленні вивезення раніше ввезених товарів із країни/митної території тимчасового ввезення.

Блакитні відривні документи TRANSIT/ТРАНЗИТ використовуються для митного оформлення товарів при його переміщенні територією транзитної країни/митної території.

3. Невідривні документи відповідного кольору оформлюються уповноваженою особою митного органу разом із відривними документами, яким вони відповідають.

 

Більш повне уявлення про карнет ATA можна отримати завантаживши його формуляр-зразок з необхідними поясненнями.

Читайте також:Карнети АТА- загальні положенняКарнет АТА - Порядок отриманняКарнет АТА - ВартістьКарнет АТА - Нормативно-правова база

Відділи

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis