укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Україні бракує реалістичного уявлення про світ - Богдан Яременко

"Україні катастрофічно бракує реалістичного уявлення про світ. Наші політики і дипломати відразу ображаються, висловлюють своє обурення, закликають до бойкотів іноземних послів, замість того, щоб аналізувати причини їх позицій". Про це заявив Богдан Яременко, голова правління фонду «Майдан закордонних справ», експерт з питань зовнішньої та безпекової політики під час зустрічі з керівниками підприємств та компаній у Київській торгово-промисловій палаті 8 червня 2017 року.

Зустріч модерував Андрій Іванець, кандидат історичних наук, координатор Таврійської гуманітарної платформи, який представив фонд «Майдан закордонних справ» та зазначив, що ця позапартійна неприбуткова організація  є провідною експертною та громадською платформою у галузі зовнішньої політики. 

Темою зустрічі було «Місцезнаходження України в геополітиці», тому керівники фонду «Майдан закордонних справ» висловили свою позицію щодо ключових проблем та інтересів України в сфері зовнішньої політики та національної безпеки.

За словами Богдана Яременка, найбільше, що загрожує національній безпеці України – це не Росія, а наша правляча еліта, тобто її нездатність сформувати програму розвитку України, програму забезпечення життєвих потреб українців, невідповідність сьогоднішньому дню. Саме тому російська агресія є наслідком нездатності правлячої еліти реагувати на світ, неадекватністю сприйняття, закритістю прийняття політичних рішень.

Що стосується українського аналітичного  інформаційного простору, то величезна проблема в тому, що майже всі користуються російськими джерелами інформації. Експерт пояснює, що це пов’язано з браком освіти, адже багато медійників, зокрема редакторів провідних ЗМІ, не володіють іноземними мовами, не мають досвіду роботи за кордоном, тому єдині доступні для них джерела інформації - це російські ЗМІ. Навіть будучи патріотами України, вони прив’язують нас до способу мислення Росії.

Росія вважає себе одним з головних гравців у світі, поряд з США, ЄС та Китаєм. Чи це справді так? Богдан Яременко відповів, що насправді, у економічному розумінні, Росія – це карлик з великими амбіціями.

«Перевага за рахунок розміру у сучасному світі нічого не значить, тим більше це нічого не дає в саму Росію в силу її інфраструктурної недорозвиненості. Також забезпеченість природними ресурсами вони втрачають через корумпованість та некомпетентність. Єдиною перевагою, на якій тримається Росія – це ядерна зброя, саме на цьому факторі росіяни намагаються спекулювати.»

З приводу пріоритетних завдань для України, то нашій державі потрібно прагнути до союзу з НАТО:

«НАТО і США - це лише дві наявні в України можливості отримати реальні ядерні гарантії. Інші безпекові гарантії Україні не потрібні. Перестати красти, почати думати, поставити в центрі уваги людське життя - і Україна невдовзі буде здатна не лише захистити себе, але зможе і сама надавати іншим гарантії безпеки», - повідомив Богдан Яременко.

Андрій Клименко, голова спостережної ради, експерт з питань Криму  також доповів присутнім про ситуацію в Криму, та зазначив, що на півострові немає інвестицій, окрім державних, туди не переходять великі російські корпорації, також до сих пір діють санкції, туристичний потік скоротився від 6 до 2 мільйонів, а експорт скоротився у 20 разів з мільярда до 50 мільйонів. Він також презентував щорічну доповідь фонду  "Окупований Крим в умовах санкцій і блокади в 2014 – 2016 роках".

«Якщо характеризувати тенденції сприйняття у світі проблеми Криму, то за ці три роки є серйозна динаміка. Ця динаміка забезпечується спільними діями як українських політиків так і українського громадського суспільства. У міжнародний дискурс уже ввійшли поняття «агресія», «спецоперація», «військова операція», тобто у більшості країн вже не виникає сумнівів що це було. Але якщо продовження санкцій проти РФ та Криму підтримувати, особливо громадянським суспільством, то користь буде на нашій стороні» - повідомив Андрій Клименко.

 

Наприкінці зустрічі керівники підприємств мали змогу поставити питання, на які почули вичерпні відповіді. Після чого Президент Київської ТПП Микола Засульський подякував експертів від імені членів Київської ТПП та виразив сподівання, що такі зустрічі з «Майданом закордонних справ» стануть постійними.

Читайте також:Запрошуємо на круглий стіл «Альтернативні методи захисту бізнесу»Запрошуємо на семінар «Брендинг: створення та управління брендом»У Києві нагородили кращих експортерів рокуЦифровий розвиток країни: українські стартапери презентували інноваційно-інвестиційні можливості300 столичних підприємств взяли участь у виставці-презентації «Зроблено в Києві»Регіональні закордонні торгово-промислові палати вирішили створити у Києві «Клуб партнерських палат»Глобальні виклики та перспективи українського експорту: у Києві пройшов IV Національний експортний форумKVP Training "Мистецтво ведення переговорів для МСБ"Як жінкам-підприємницям вивести компанії на міжнародний ринокМалий та середній бізнес визначив технологію Blockchain як можливість цифрової трансформації української економіки

Календар подій

Червень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis