укр eng
 

Палата в умовах воєнного стану

Уряд запроваджує нові е-сервіси для бізнесу

На засіданні Уряду було схвалено два рішення, які розширюють можливості бізнесу щодо електронної взаємодії та мають на меті полегшити ведення операційної діяльності компаній.

Так, перше рішення стосується запровадження електронних трудових книжок. Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який передбачає відмову від паперових трудових книжок. Пенсія для громадян буде нараховуватися автоматично, за віком – через особистий електронний кабінет.

Ведення паперової трудової книжки буде відбуватися за бажанням співробітника. На його вимогу роботодавець може продовжити вносити дані про трудовий стаж до паперової книжки паралельно з електронним обліком трудової діяльності. Якщо співробітник забажає обмежитись тільки електронним обліком, то оригінал трудової буде передано йому на подальше зберігання.

Для бізнесу це додаткова можливість заощадити кошти на адмініструванні процесу прийому на роботу, переведення та звільнення працівників, а для працівників – зручність та зменшення бюрократії. Для остаточного затвердження цієї ініціативи необхідна підтримка народних депутатів, тож ми сподіваємося, що верховна Рада також підтримає цей законопроєкт, аби спростити регулювання трудових відносин.

Друге рішення стосується запуску експериментального проєкту з оформлення заявки на видачу дозволів на міжнародні перевезення вантажів у електронній формі. Відповідна Постанова була підтримана Кабінетом Міністрів. Переведення цієї послуги в онлайн дозволить усунути бюрократичні перешкоди, підвищити об’єктивність та прозорість процесу замовлення та видачі бланків дозволів на перевезення. 

Читайте також:Спеціальний дайджест від Комітету сприяння МСБ Київської ТПП: ТОП-20 новин для підприємцівУряд розширив перелік товарів критичного імпортуСпеціальний дайджест від Комітету сприяння МСБ Київської ТПП: ТОП-20 останніх новин воєнного часуСпеціальний дайджест від Комітету сприяння МСБ Київської ТПП: ТОП-20 останніх новин воєнного часуУряд оновив порядок надання держпідтримки бізнесуТОП-20 новин воєнного часуКанада на рік скасовує всі мита на українські товариМінекономіки щодо організації закупівель у період воєнного стануІніціативи, метою яких є підтримка українських компаній-експортерів в умовах війниВоєнний стан в Україні: збірка важливої аналітики

Календар подій

Жовтень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis