укр eng
 

Новини Київської ТПП

Як мобілізація впливає на український бізнес: про підсумки проведенего семінару в Київській ТПП

29 травня 2024 року відбувся семінар "Нове законодавство про військовий облік та мобілізацію в Україні: основні зміни та кого вони стосуються", організований  Комітетом з безпеки ведення бізнесу Київської торгово-промислової палати у співпраці з Адвокатським об'єднанням "Яр.ВАЛ" та Комітетом захисту бізнесу Ради адвокатів Київської області.

Семінар відкрив віцепрезидент Київської торгово-промислової палати, Віталій Майстренко. У своєму вітальному слові він зазначив що: «Новий закон про мобілізацію, що набув чинності 18 травня цього року, викликав значний інтерес та питання серед українців. Перед урядом постало два складних завдання - забезпечити ротацію військових на фронті та підтримувати функціонування економіки, щоб наповнювати бюджет. Сьогодні ми намагаємося розібратися у колізіях законодавства разом з провідними юристами та адвокатами, щоб надати роботодавцям необхідні знання та поради». 

Модератором семінару виступив Голова Комітету безпеки ведення бізнесу, голова Адвокатського об’єднання "Яр.ВАЛ" - Йосип Бучинський, який зазначив, що  у медіа шириться багато статей з гучними заголовками стосовно нового регулювання у контексті мобілізаційного закону. Це викликало потужний резонанс серед суспільства, підприємців та роботодавців. Однак як для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, так і для роботодавців, доволі важливо вдатися у деталі та добре розібратися у нововведеннях для захисту своїх прав.

У дискусії взяли участь понад 320 осіб, більшість з яких дистанційно (270 учасників). Серед присутніх були представники державних установ та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, Бізнес-Асоціацій, підприємці м. Києва та інших регіонів.

Важливість та актуальність теми семінару засвідчила значна кількість запитань від учасників, які надходили під час заходу (понад 110 письмових та усних запитань).  Більше чотирьох годин тривав дискусійний марафон. Адвокати та експерти надали вичерпні відповіді на звернення, розглянувши конкретні приклади та ситуації. Зокрема:

Олег Паламарчук, керуючий партнер АО "Яр.ВАЛ", покоментував норми законодавства щодо військового обліку та обов'язків громадян у цій сфері. Він окремо зупинився на тлумаченні впровадження єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг", деталізував порядок його наповнення даними та особливості функціонування. Доповідач також висвітлив тему нових правил оновлення військово-облікових даних та презентував можливості електронного кабінету призовника.

Партнер Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ», Ігор Балацький зупинився на обов’язках підприємств щодо військового обліку та мобілізаційної підготовки та прокоментував норми закону щодо військово-транспортного обов’язку та відповідальності посадових осіб за порушення законодавства.

Олександр Нагаєнко, інший партнер Адвокатського об’єднання «Яр.ВАЛ», зосередив увагу на обов’язках громадян щодо мобілізаційної підготовки, відповідальності військовозобов’язаних за недотримання законодавства та нових заходах впливу на порушників.

Керуюча Адвокатським бюро «Анжели Василевської», Анжела Василевська, детально прокоментувала вимоги статей 23 та 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також норми постанови Кабінету Міністрів України № 560 щодо відстрочки від призову та бронювання військовозобов’язаних.

Захід засвідчив нагальну потребу українського бізнесу у чіткому та доступному роз’ясненні положень та практичних кейсів до нового законодавства про військовий облік та мобілізацію. 

Всім бажаючим було надіслано посилання на хмарні ресурси з відкритим доступом до онлайн-трансляції заходу та до презентацій спікерів для можливості переглянути важливі моменти дискусії.

Організатори висловлюють щиру подяку всім учасникам семінару за активну участь і конструктивний діалог, та співробітникам Відділу взаємодії з членами палати, іншим підрозділам  Київської ТПП за підготовку та проведення заходу.

Читайте також:Дводенний семінар "Цифрове майбутнє підприємства": Інноваційні рішення для вашого бізнесуВізит керівництва Київської ТПП до ТОВ “ТК-ДОМАШНІЙ ТЕКСТИЛЬ”Візит представниць Київської ТПП до жіночого комітету Чернігівської ТПППідсумки Саміту Київського клубу у ВільнюсіВідкрито реєстрацію в каталозі "ЕКСПОРТЕРИ МІСТА КИЄВА 2024"Засідання експертної комісії "Столичного стандарту якості"Дослідження обізнаності бізнесу про альтернативні джерела енергії в УкраїніForvis Mazars перевертає індустрію професійних послуг новоствореною глобальною мережею з доходом у 5 млрд доларівЕкспортні можливості 2024: як скористатися міжнародними програмами підтримкиПро результати візиту до ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК»

Календар подій

Липень 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis