укр eng
 

Новини Київської ТПП

Продаж продуктів харчування на e-tender: підсумки засідання круглого столу

24 травня 2024 року в Київській ТПП було проведено круглий стіл на тему : «Продажі продуктів харчування через Електронний каталог товарів та закупівель на e-tender “Prozorro Market”: Як розширити ринок збуту під час війни. Основні виклики та перспективи, які дає “Prozorro Market”». 

Ця тема викликала неабиякий резонанс, ще і тому що Спікерами на круглому столі були держслужбовці першого ешелону, які відповідають за цей напрям і впроваджують систему закупівель через електронний каталог товарів, які мають стандартизовані характеристики. 

Так, по питанню про «Реформування закупівельної системи: вплив Постанови КМУ “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178” № 131 від 09.02.2024 на процес закупівель продуктів харчування" виступив Євген Якубовський – директор ДУ «Професійні закупівлі».

Питання про "Процедури закупівель через Prozorro Market: основні етапи та переваги для постачальників та замовників. Потенціал Prozorro Market для підтримки малих та середніх підприємств у сфері продуктів харчування. Розширення ринку збуту для постачальників через Prozorro Market"  професійно , фахово і дуже переконливо розкрив Микола Ткаченко – генеральний директор ДП «Прозорро».

Спікер Миркеєв Юрій Володимирович – начальник відділу Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві зупинився на питанні щодо "Додержання санітарних норм постачальниками. Як має відбуватись перевірка та контроль дотримання санітарних норм",  з посиланням на норми права, довів присутнім про необхідність їх додержання.

Цікавим, яскравим і емоційним був виступ пані Маріі Гулич, професорки, д.м.н., завідувачки лабораторії гігієни харчування ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМНУ». Якщо коротко сказати про іі основний посил і державі, і постачальникам, і замовникам продуктів харочування , то він звучить так - Держава відповідає за майбутні покоління і вона не має права дозволити закуповувати для дитячого харчування за державні кошти неякісні і шкідливі для здоров"я дітей продукти лише з міркувань низької ціни. Низька ціна там, де є замінники натуральних інгредієнтів хімічними сполуками , а це недопустимо для розвитку дітей .

Круглий стіл привернув величезну увагу як виробників продуктів харчування, так і закупівельників - серед яких начальники  відділи освіти РДА в м. Києві, директори навчальних закладів, інтернатів, домів для перестарілих та хворих, дитячих будинків і т.д..

В онлайн режимі було тісно від піднятих рук тих, хто намагався отримати відповідь від шановних і високопрофесійних спікерів Круглого столу.

До речі, в онлайн режимі в роботі круглого столу прийняв участь і Едем Адаманов – генеральний директор ДП «Медичні закупівлі України», який активно прийняв участь у дискусіі і висказав свою позицію по ряду питань.

За підсумком робити роботи Круглого столу ВИРІШИЛИ  - отримати всі пропозиціі від учасників круглого столу , які проводять прожаджі/закцупфівліф товарів через e-tender та направити їх на розгляд до Дежавних Установ, які є Адміністраторами e-tender “Prozorro Market”, а також, скористатись пропозицією пана Миколи Ткаченко і прийняти участь в організаціі вебінарів і семінарів для Постачальників і Замовників цих закупівель. 

Такі заходи, певно, що забирають багато сил з точки зору організаціі та проведення, вони не є комерційними і  Палата не може на них заробити, але вони надихають своїм величезним  KPI і я дуже щиро радію цьому!

*автор тексту - перший віцепрезидент Київської ТПП Людмила Сізікова

Читайте також:Дводенний семінар "Цифрове майбутнє підприємства": Інноваційні рішення для вашого бізнесуВізит керівництва Київської ТПП до ТОВ “ТК-ДОМАШНІЙ ТЕКСТИЛЬ”Візит представниць Київської ТПП до жіночого комітету Чернігівської ТПППідсумки Саміту Київського клубу у ВільнюсіВідкрито реєстрацію в каталозі "ЕКСПОРТЕРИ МІСТА КИЄВА 2024"Засідання експертної комісії "Столичного стандарту якості"Як мобілізація впливає на український бізнес: про підсумки проведенего семінару в Київській ТППДослідження обізнаності бізнесу про альтернативні джерела енергії в УкраїніForvis Mazars перевертає індустрію професійних послуг новоствореною глобальною мережею з доходом у 5 млрд доларівЕкспортні можливості 2024: як скористатися міжнародними програмами підтримки

Календар подій

Липень 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis