укр eng
 

Новини Київської ТПП

Як мінімізувати втрати від повітряних тривог та відключення електроенергії

"Гаряча лінія" Палати останній тиждень дійсно гаряча від звернень з усієї України бізнесу, преси, телебачення - що робити, коли неможливо виконати зобов'язання, нормально працювати, під час повітряної тривоги чи відключення електроенергії? На жаль, удари по електрогенерації приносять не тільки побутові незручності, а й створюють великі проблеми для бізнесу. І в цій ситуації кілька практичних порад, як мінімізувати можливі проблеми та збитки.

 

По-перше. Якщо внаслідок цих подій , ви розумієте, що не зможете виконати у передбачених угодою терміни ваші зобов'язання, повідомте письмово вашого контрагента, про неможливість своєчасного виконання й запропонуйте укласти додаткову угоду з продовженням термінів виконання зобов'язань, можливо інші умови. Як свідчить практика часів ковідних локдаунів 70 відсотків таких ситуацій вирішувалися добровільно, за згодою сторін.Друге. Якщо сторони не досягли згоди,чи в контракт вимагає підтвердження можливих змін, чи контрагент державна структура, де завжди хочуть себе підстрахуватися якимось документом, до уваги висновок, про істотні зміни умов виконання контракту, стаття 652 Цивільного кодексу України.

 

Якщо ваше виробництво, може функціонувати з технологічним перервами, наприклад швейне, чи машинобудівне, чи побуту, коли зупинка внаслідок відключення чи тривоги, не впливає радикально на технологічний процес і може бути продовжено після підключення чи відбою, хоч із запізненням,  то достатньо такого висновку, коли є згода сторін або для використання в якості доказу в суді. Третє.

 

Якщо виробничий процес носить безперервний характер і зупинка його унеможливлює виконання, то по статті 14-1 закону про ТПП можна , на вимогу контрагента отримати сертифікат про настання обставин непереборної сили ( форм мажор), який засвідчить неможливість виконання зобов'язань по об'єктивних, незалежних від виконавцях причинах, як аварія.

 

Четверте. Куди і з якими документами йти? 

До найближчої ТПП наживо чи онлайн.

 

Джерело -kak-minimizirovat-poteri-ot-vozdushnyih-trevog-i-otklyucheniya-elektroenergii.htm

Читайте також:«Італія та Україна – сталі партнери в усіх сферах економічного і культурного життя. На часі – поглиблення співпраці жінок-підприємниць України та Італії», - Людмила СізіковаЩо робити бізнесу під час відключення електроенергії та повітряних тривог?Вітаємо ділових жінок з Міжнародним Днем жіночого підприємництва!Людмила Сізікова: «Ми розуміли, що можемо використати цей міжнародний майданчик, не тільки для того, щоб поділитись станом жіночого підприємництва в Україні, його здобутками і викликами, але і, зокрема щоб донести правду про цю війну»Підсумки бізнес-інтенсиву "Фандрайзинг в умовах військового стану: цілі та виклики"Президія Київської ТПП: про підтримку бізнесу та плани на майбутнєСинергія між українським бізнесом та цифровою платформою: результати успішного партнерстваГрантові можливості від USAID: Київська ТПП організувала презентацію програм підтримки українського бізнесуМісяць кібербезпеки: влада та бізнес визначили шляхи сприяння захисту кіберпростору УкраїниВ Україні стартував "Місяць кібербезпеки" тримаємо кіберфронт разом!

Календар подій

Листопад 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis