укр eng
 

Новини Київської ТПП

Боротьба за економічний фронт: Комітет підтримки експорту та інвестицій провели засідання стосовно функціонування виставкової діяльності під час війни

Під час повномасштабної війни багато підприємців зіткнулися з проблемою продовження функціонування підприємницької діяльності. 29 вересня 2022 року в Київській ТПП відбулося засідання Комітету підтримки експорту та інвестицій, на якому взяли участь представники різних органів державної влади, міжнародних організацій, регіональних торгово-промислових палат, а також 30 компаній - експортерів. Модератором цього заходу виступав віцепрезидент Київської ТПП — Володимир Коляденко.

Тема була присвячена особливостям проведення виставкової діяльності в умовах війни, використанню можливостей міжнародного співробітництва і перспективі виїзду українських бізнесменів за кордон.

Ключовими проблемами учасники засідання зазначили:

-ускладнення виїзду бізнесменів на ділові заходи;

-проблеми з логістикою;

-складність перерахунків валюти та нестача фінансів;

-відсутність розуміння можливостей міжнародного співробітництва.

« Місткість міжнародного ринку незрівнянно більша, ніж місткість нашого, українського…Виставкова діяльність - це одна з можливостей збільшення нашого експортного потенціалу. Бізнес уже відчув, що він встає на ноги, і що йому потрібно виходити на вагомий, міжнародний рівень». – заявив на початку засідання президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський.

Гендиректорка Директорату економічної дипломатії МЗС України Юлія Ні розповіла аудиторії про серйозну підтримку українських підприємств з боку держави, а також нагадала про важливість самовдосконалення чинних механізмів взаємодії між державою та бізнесом на прикладі платформи «Nazovni», яка позитивно впливає на роботу української економіки.

«Сьогодні ми під'єднали усі міжнародні дипломатичні установи, включаючи консульства та представництва України при Європейському Союзі, і ми вже бачимо конкретні результати: отримали багато позитивних відгуків від посольств Чехії, Румунії, Італії, США та багато інших країн… Платформа стає популярною серед експортерів за зростанням кількістю запитів: понад 1300 зареєстрованих заявок на пошук партнерів закордоном та 200 заявок на аналіз ринку. Тобто є успішні кейси співробітництва через цю платформу».

Андрій Литвин, заступник директора ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», також дав аудиторії розуміння динаміки експортних операцій і підкреслив про важливість державної підтримки українського експорту через платформу «Дія.Бізнес».

«Ми систематично аналізуємо український ринок та вже побачили малий попит на багато видів різної продукції та послуг. Зараз внутрішній ринок дуже слабкий, і майже 50% з опитуваних нами компаній вважають експорт як єдиний вихід вижити».

Анна Любима, керівник Дирекції міжнародного співробітництва ТПП України, зазначала, що попри труднощі війни, багато українських компаній продовжують напружено працювати й тримати економіку країни.

«Ми тримаємо цей економічний фронт на всіх можливих для нас рівнях: це представлення України як і на міжнародній арені, так і на різних платформах. Так само підтримка малого та середнього бізнесу — закордонні дипломатичні установи роблять усе можливе та неможливе», - зазначила Анна.

Результатом такої кропіткої роботи стало те, що Україну на унікальних правах запросили до участі на міжнародному саміті B20, який буде проходити при підтримці спільноти лідерів G20 цього року.

Під час засідання також було розглянуто можливості та потенціал програми GIZ для підтримки українського експорту й виставкової діяльності, яку представляв координатор проєкту «Застосування та імплементація Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС» Євген Куруленко. І запропоновано можливості участі українських компаній в тендерах та закупках міжнародних організацій, які будуть проводитися спільно з представництвом міжнародного фонду «UNICEF».

Окремим блоком було обговорено фінансові інструменти, зокрема особливості та нюанси фінансування експорту від АТ «Укрексімбанк». Серед інших спікерів також виступали Алла Шаповалова — голова Комітету туристично-готельної індустрії ТПП України та співзасновниця компанії «Торі-Експо» Вікторія Рибак.

Важливість збереження колективного співробітництва, об'єднання зусиль компаній, підтримки української продукції, пошук партнерів для реалізації гуманітарних програм й використання різних запропонованих інструментів економічного розвитку та виставкової діяльності — такий був консенсус учасників конференції.

Крім того, КТПП лобіюватиме в уряді прохання полегшити чоловікам виїзд за кордон, оскільки затягування рішення про дозвіл скоротить можливості для економічного зростання та завадить міжнародному співробітництву.

Читайте також:Шановні працівники машинобудівного комплексуПро співпрацю між Україною та ПольщеюЩиро вітаємо із професійним святом – Днем підприємця!Сімейні цінності на першому місці: Київська ТПП нагородила переможців конкурсуДо уваги експортерів!Зміцнення впливу українського бізнесу в європейському середовищіПідсумки зустрічі Круглого столу: «Бюро економічної безпеки працює.Чи сталося, як гадалося?»Про візит делегації Київської ТПП й результати участі у бізнес-форумі в м. Новгород-Сіверський.Київська торгово-промислова палата продовжує активно знайомитись з представниками членів підприємств регіонуВідновлення податкових перевірок: що варто знати підприємцям та як готуватися

Календар подій

Вересень 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis