укр eng
 

Новини Київської ТПП

“Найбільша помилка - це поставити бізнес на паузу і чекати закінчення війни” - Василь Хмельницький поділився досвідом з підприємцями

Київська торгово-промислова палата є традиційним ініціатором зустрічей представників українського політикуму та київських ділових кіл. Ми організовуємо бізнес-сніданки з відомими політиками, економістами, підприємцями і промисловцями з метою отримання ексклюзивного аналізу розвитку економіки України в умовах військового стану та отримання алгоритму успішних дій для збереження та покращення  бізнесу. 

 

Центр інформаційної підтримки бізнесу КТПП 14 вересня організував зустріч з Василем Хмельницьким - відомим  українським підприємцем, засновником холдингової компанії UFuture і фонду K.FUND. Його пріоритет діяльності — розвиток інноваційних галузей та підвищення конкурентоспроможності України на міжнародних ринках. А також гостем був Геннадій Чижиков - президент Торгово-промислової палати України, доктор економічних наук, Почесний Консул Франції в Україні, член Ради директорів Генеральної Асамблеї Європалати, Кооптований член бордів у Всесвітній федерації торгових палат, член Наглядової Ради Бізнес-омбудсмена.

Модератором заходу була Людмила Сізікова - перший віце-президент Київської ТПП. Відкриваючи зустріч із бізнесом, вона представила учасників та зазначила, що такі бізнес-сніданки стають у Палаті традиційними, адже мають великий інтерес з боку підприємців.

 

 

Василь Хмельницький поділився практичними порадами і розповів десяткам підприємців різних секторів економіки, учасникам зустрічі, про помилки, яких варто уникати бізнесу в умовах війни. Найбільша з них - це поставити життя та бізнес на паузу і чекати закінчення війни. Він наголосив, що ситуація складна у всіх однаково – і у малого й великого бізнесу, однак не треба опускати руки, а почати діяти просто зараз.

 

 

«Я не живу очікуваннями. Сьогодні найкращий час діяти. Варто залишити минуле і не сподіватись, що все найкраще попереду. У вас є тільки сьогодні. І планувати бізнес потрібно з урахуванням поточних умов», - сказав засновник UFuture. Для цього не потрібно сподіватись на зовнішню допомогу:

 «Ваш бізнес може не дочекатись грошей, які мають надійти до України. Розраховуйте на себе. Користуйтесь кредитами, грантами, не чекайте інвестора. Не зараз». 

 

 

За його словами варто подбати про фінансову «подушку безпеки, адже жодна страховка не покриває збитків від війни. Тому приблизно 10% заощаджень варто відкладати.

Василь Хмельницький наголосив, що команда і партнери – ваш капітал, тому потрібно створити умови для збереження своїх фахівців.  «Зараз зі мною працює 30 % довоєнного штату за 0,75 зарплати. Значна частина виїхала, люди влаштувались у Європі, хтось мобілізований. На нинішніх оборотах ми ще не відчуваємо кадрового голоду. Але потрібно створити в країні умови, щоб люди повертались. Тільки 57 тисяч айтішніків виїхали, якщо підуть співробітники «Жулян» - їх просто ніким замінити», - вважає Хмельницький.

 

 

“Я люблю партнерство. У 100% моїх бізнесів у мене є партнери. У критичні часи це дуже велика підтримка. Якщо ви гарно працюєте з партнерами і якщо вони вам довіряють, то вони завжди допоможуть. Партнерство це дуже корисно. Головне не гроші, а стосунки з людьми, які вам довіряють. Це дуже важливо, бо це весь час дає вам якісь можливості зробити нові бізнеси чи покращити ваше життя. Завжди лишайтеся у гарних стосунках навіть з тими партнерами, з якими ви розходитеся”, - розповідав спікер. 

 

Головним месенджем бізнесмена є впевненість у тому, що Україна скоро відновиться. Це може бути і через 3 чи через 20 років. «Наше майбутнє – агропереробка, медицина, IT та інноваційне виробництво. Інвестуйте у технології. Створюйте високоефективні робочі місця – тільки вони піднімуть економіку».

Василь Хмельницький нагадав, що зараз в Україні 28 організацій дають безкоштовно гранти від 400 тис. до 8 млн грн: “Ми їх не всі отримаємо, бо немає заявок. Підприємці скаржаться, але не подаються - і це ще один виклик. Подавайтеся на гранти. Так, це нелегко, але треба якісно підійти до створення бізнес-плану та розрахунків, що подаються. Я знаю людей, і не одну компанію, які пішли зараз в державні банки і отримали кредит 60 млн гривень під 5%. Якщо у вас є така можливість - раджу вам так робити. Бізнес має рахувати кожну копійку. Іншого шляху немає".

Президент ТПП Геннадій Чижиков подякував учасникам за щиру і відверту дискусію. «Я захоплений відкритістю Василя Хмельницького. Здатністю визначного підприємця визнавати помилки, ділитись досвідом і йти далі. Дякую йому за роль ментора для підприємців. Працюємо разом для зміцнення стійкості українського бізнесу. Сьогоднішня зустріч  стала чудовим досвідом ефективної взаємодії бізнес-спільноти».

“Розвивайте бізнес, тому що і ви виграєте від цього, і економіка країни”, - зауважив Василь Хмельницький. 

 

 

Не менш важливими темами для обговорення стали горизонт бізнес-планування, майбутнє індустріальних парків, зменшення витрат. Цінним для присутніх підприємців стало обговорення їх практичних кейсів та  поради від фахівців.

 

Також Василь Хмельницький анонсував продовження розмови про майбутнє бізнесу, української економіки - на Київському міжнародному економічному форумі у листопаді.

 

Слідкуйте за нашими анонсами та долучайтесь до наступних зустрічей у Київській торгово-промисловій палаті. Звертайтесь до Центру інформаційної підтримки бізнесу КТПП. 

Читайте також:Спільно боремося за майбутнє наших дітейУ Київській торгово-промисловій палаті відбулась перша у цьому році міжнародна зустріч з делегацією міста ЛондонаГуманітарна місія продовжуєтьсяВітаємо З Різдвом!З Днем адвокатури України!Синергія міжнародного партнерства: Київська ТПП провела 4 Саміт Міжнародного Київського клубу партнерських палатДопомога Київської ТПП спільно з Новгород-Сіверським Земляцтвом триваєПроведення онлайн бізнес-інтенсиву для українських підприємцівЯк мінімізувати втрати від повітряних тривог та відключення електроенергіїЩо робити бізнесу під час відключення електроенергії та повітряних тривог?

Календар подій

Лютий 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis