Новини Київської ТПП
Українські підприємці «воюють» у тилу за економіку
Міжнародні організації, представники державних установ, бізнес у найширшому сенсі слова - учасники і гості бізнес-конференції «Розвиток підприємництва в умовах війни та післявоєнний період». У конференції взяв участь віце-президент найбільшої асоціації бізнесу у столиці - Київської торгово-промислової палати, Володимир Коляденко.
Конференція відбулась за ініціативою Шевченківської районної державної адміністрації в UNIT.City та долучила до участі велику кількість представників столичного бізнесу. Вітаючи гостей конференції, тимчасово виконувач обов’язки голови Шевченківської районної державної адміністрації в місті Києві Олександр Поповцев заявив про готовність Шевченківського району стати базовим майданчиком для активізації бізнесу у воєнний та повоєнний час, адже цей район столиці - найбільш вдале місце.
7% усіх юридичних осіб України (а їх всього понад мільйон), зареєстровані саме у Шевченківському районі. Це – гарне підґрунтя для об’єднання зусиль підприємців і шлях до боротьби за економіку міста й держави.
Віце-президент Київської торгово-промислової палати Володимир Коляденко розповів про державно-приватне партнерство, яке поглиблюється у час війни у колах підприємців, які є членами Торгово-промислової плата. Це історії співпраці у найважчий час оборони Києва, яка триває й понині та не зупиняється.
Війна завдала глибоких ран Україні передусім в економічному та людському вимірі. Але і відкрила великі можливості для оновлення, відбудови та фактично створення нової країни із показово інноваційною європейською моделлю економіки, яка відповідатиме вимогам «зеленого курсу». З перших днів війни Київська торгово-промислова палата стала активним об’єднуючим центром з надання допомоги нашим військовим, підрозділам тероборони, київській поліції, громадянам.
У зв’язку з повномасштабним військовим наступом на Україну, з наростаючою гуманітарною кризою, зростала необхідність координації проходження гуманітарних вантажів, забезпечення евакуації цивільного населення та вирішення проблемних питань людей, які вимушено стали тимчасовими біженцями.
Весь цей час Палата працює у міцній зв’язці з нашими членами.
Тони муки від компанії «КиївМлин», адресовані на харчування переселенців зі Сходу України в Київську та Житомирську області, тисячі пляшок бутильованої води на потреби Миколавської області від ТОВ «Оболонь», забезпечення перевезення вантажів - а це сотні тисяч тон продуктів харчування, фармацевтики, обладнання для лікарень, все, що необхідно для переселенців, які опинилися на межі гуманітарної катастрофи - забезпечив відомий перевізник, українська компанія «Заммлер», продукти, яких потребували кияни в перші тижні війни (ви всі знаєте, що полиці супермаркетів у березні – квітні були порожні), але компанія «ФАВОР» продовжувала працювати і постачати в мережу «Сільпо» молоко, сир та інші продукти, що нагодувати дітей і дорослих, не зупиняли роботу «Київська макаронна фабрика», компанія «Київполіграфмаш», багато інших членів ТПП. Проте йдеться не тільки про продукти харчування, але й про наповнення бюджету столиці, про сплату податків, про забезпечення людей робочими місцями.
Столична палата стала партнером з логістики гуманітарної допомоги UNICEF в Україні та кожного тижня забезпечує усім необхідним дитячі лікарні та пологові майже в усіх регіонах держави.
Ми передали десятки тон ліків для Київського військового госпіталя, лікарень. Після звільнення Чернігівської області ми змогли допомогти обладнати госпіталі та лікарні Чернігівської області спеціальними ліжками, забезпечили надходження і логістику великої партії медикаментів. У розпорядження Центрального управління охорони здоров’я теж передано спеціальні ліжка, обладнання, медикаменти.
Сьогодні співпраця Київської ТПП з головою представництва UNICEF в Україні Муратом Шахіном триває. Нині обсяги гуманітарних вантажів, які надійшли по лінії Палати та UNICEF перевалили далеко за позначку 300 тон.
З 2017 року в Україні запрацювала Міжнародна програма підвищення кваліфікації EUREM «Європейський енергоменеджер». Провайдером курсу в Україні є Київська торгово-промислова палата, яка діє за ліцензійною угодою з Торгово-промисловою палатою м.Нюрнберг. Завдяки цьому Проєкту свою кваліфікацію та навички з енергоаудиту та енергоефективності підвищили сотні українських менеджерів з різних куточків держави.
Наразі важливість цієї програми важко переоцінити.
«Інший напрямок роботи Київської ТПП - організація участі вітчизняних компаній у міжнародних виставках. Одна з них - виставка GULFOOD 2022 в ОАЕ, у Дубаї, яка відбулася за кілька днів до початку війни у лютому - міжнародна виставка продуктів, напоїв, обладнання для готельно-ресторанного бізнесу та кулінарії країн Перської затоки. Україна у складі 33 компаній вкотре гідно представила свою продукцію світу. Обсяг перспективних контрактів склав 145 мільйонів доларів! Кількість контактів та бізнес переговорів на цій виставці склало 15 тисяч за 5 днів. Згідно опитувань компаній, обсяг перспективних контрактів складає 145 мільйонів доларів», - розказав учасникам конференції Володимир Коляденко.
Володимир Коляденко поділився і свіжими дослідженнями, проведеними спільно з партнерами з Торгово-промислової палати Гамбургу. Співпрацю з Німеччиною для Києва активізував Київський міський голова Віталій Кличко, який є знаною та шанованою особою у цій країні. Підприємці Гамбурга підтримали у складному лютому та березні столицю України. Тож зараз — час розвиватись.
«Завдяки співробітництву мера Кличка, ми тісно співпрацюємо з Торгово-промисловою палатою Гамбурга. Ми зайнялись новим видом діяльності — зібрали пропозиції від бізнесу і побачили, що «упакувати» бізнес-ідеї та проєкти багатьом важко. Для цього треба мати у КМДА нову структуру, яка буде на постійній основі цим займатись. Експерти Київської торгово-промислової палати відібрали понад 30 проєктів. Палата Гамбурга віддала перевагу 25-м з них. Тепер німецькі партнери взяли в роботу ці проєкти і шукають допомогу для них в Німеччині», — розповів Володимир Коляденко.
Ситуація 6-х місяців війни показала, що більшість суб’єктів господарювання збереглись. Сьогодні йдеться про нові ніші для бізнесу. 70% експорту України йшло через порти, а сьогодні порти не працюють, тож логістичні маршрути дуже складні. Ті ринки, на які орієнтувались раніше — вже проблематичні.
Треба мати внутрішній психологічний стрижень для того, щоб продовжувати й бізнес і життя далі», - підкреслив Володимир Коляденко.
Саме такі думки звучали у всіх учасників бізнес-конференції в UNIT.City. І вони підштовхують до розвитку.
Читайте також:Спільно боремося за майбутнє наших дітейУ Київській торгово-промисловій палаті відбулась перша у цьому році міжнародна зустріч з делегацією міста ЛондонаГуманітарна місія продовжуєтьсяВітаємо З Різдвом!З Днем адвокатури України!Синергія міжнародного партнерства: Київська ТПП провела 4 Саміт Міжнародного Київського клубу партнерських палатДопомога Київської ТПП спільно з Новгород-Сіверським Земляцтвом триваєПроведення онлайн бізнес-інтенсиву для українських підприємцівЯк мінімізувати втрати від повітряних тривог та відключення електроенергіїЩо робити бізнесу під час відключення електроенергії та повітряних тривог?
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis