укр eng
 

Новини Київської ТПП

Українські підприємці «воюють» у тилу за економіку

Міжнародні організації, представники  державних установ, бізнес у найширшому сенсі слова - учасники і гості бізнес-конференції «Розвиток підприємництва в умовах війни та післявоєнний період». У конференції взяв участь віце-президент найбільшої асоціації бізнесу у столиці - Київської торгово-промислової палати, Володимир Коляденко.

Конференція відбулась за ініціативою Шевченківської районної державної адміністрації в UNIT.City  та долучила до участі велику кількість представників столичного бізнесу. Вітаючи гостей конференції, тимчасово виконувач обов’язки голови Шевченківської районної державної адміністрації в місті Києві Олександр Поповцев заявив про готовність Шевченківського району стати базовим майданчиком для активізації бізнесу у воєнний та повоєнний час, адже цей район столиці - найбільш вдале місце.

7% усіх юридичних осіб України (а їх всього понад мільйон), зареєстровані саме у Шевченківському районі. Це – гарне підґрунтя для об’єднання зусиль підприємців і шлях до боротьби за економіку міста й держави.

Віце-президент Київської торгово-промислової палати Володимир Коляденко розповів про державно-приватне партнерство, яке поглиблюється  у час війни у колах підприємців, які є членами Торгово-промислової плата. Це історії співпраці у найважчий час оборони Києва, яка триває й понині та не зупиняється.

Війна завдала глибоких ран Україні передусім в економічному та людському вимірі.  Але і відкрила  великі можливості для оновлення, відбудови  та фактично створення нової країни із показово інноваційною європейською моделлю економіки, яка відповідатиме вимогам «зеленого курсу».  З перших днів війни Київська торгово-промислова палата стала активним об’єднуючим центром з надання допомоги нашим військовим, підрозділам тероборони, київській поліції, громадянам. 

У зв’язку з повномасштабним військовим  наступом на Україну, з наростаючою гуманітарною кризою, зростала необхідність координації проходження  гуманітарних вантажів, забезпечення евакуації цивільного населення та вирішення проблемних питань людей, які вимушено стали тимчасовими біженцями.

Весь цей час Палата працює у міцній зв’язці з нашими членами. 

Тони муки від компанії «КиївМлин», адресовані на харчування переселенців зі Сходу України в Київську та Житомирську області, тисячі пляшок бутильованої води на потреби Миколавської області від ТОВ «Оболонь», забезпечення перевезення вантажів -  а це сотні тисяч тон продуктів харчування, фармацевтики, обладнання для лікарень, все, що необхідно для переселенців, які опинилися на межі гуманітарної катастрофи -  забезпечив відомий перевізник, українська компанія «Заммлер», продукти, яких потребували кияни в перші тижні війни (ви всі знаєте, що полиці супермаркетів у березні – квітні були порожні), але компанія «ФАВОР» продовжувала працювати і постачати в мережу «Сільпо» молоко, сир та інші продукти, що нагодувати дітей і дорослих, не зупиняли роботу «Київська макаронна фабрика», компанія «Київполіграфмаш», багато інших членів ТПП.  Проте йдеться не тільки про продукти харчування, але й про наповнення бюджету столиці, про сплату податків, про забезпечення людей робочими місцями.

Столична палата стала партнером з логістики гуманітарної допомоги UNICEF в Україні та кожного тижня забезпечує усім необхідним дитячі лікарні та пологові майже в усіх регіонах держави.

Ми передали десятки тон ліків для Київського військового госпіталя, лікарень. Після звільнення Чернігівської області ми змогли допомогти обладнати госпіталі та лікарні Чернігівської області спеціальними ліжками, забезпечили надходження і логістику великої партії медикаментів. У розпорядження Центрального управління охорони здоров’я теж передано спеціальні ліжка, обладнання, медикаменти.

Сьогодні співпраця Київської ТПП з головою представництва UNICEF в Україні  Муратом Шахіном триває. Нині обсяги гуманітарних вантажів, які надійшли по лінії Палати та UNICEF перевалили далеко за позначку 300 тон.

З 2017 року в Україні запрацювала Міжнародна програма підвищення кваліфікації EUREM «Європейський енергоменеджер». Провайдером курсу в Україні є Київська торгово-промислова палата, яка діє за ліцензійною угодою з Торгово-промисловою палатою м.Нюрнберг. Завдяки цьому Проєкту свою кваліфікацію та навички з енергоаудиту та енергоефективності  підвищили сотні українських менеджерів з різних куточків держави. 

Наразі важливість цієї програми важко переоцінити.

«Інший напрямок роботи Київської ТПП -  організація участі вітчизняних компаній у міжнародних виставках.  Одна з них -  виставка GULFOOD 2022 в ОАЕ, у Дубаї, яка відбулася за кілька днів до початку війни у лютому - міжнародна виставка продуктів, напоїв, обладнання для готельно-ресторанного бізнесу та кулінарії країн Перської затоки.   Україна у складі 33 компаній вкотре гідно представила свою продукцію світу. Обсяг перспективних контрактів склав 145 мільйонів доларів! Кількість контактів та бізнес переговорів на цій виставці склало 15 тисяч за 5 днів. Згідно опитувань компаній, обсяг перспективних контрактів складає 145 мільйонів доларів», -  розказав учасникам конференції Володимир Коляденко.

Володимир Коляденко поділився і свіжими дослідженнями, проведеними спільно з партнерами з Торгово-промислової палати Гамбургу. Співпрацю з Німеччиною для Києва активізував Київський міський голова Віталій Кличко, який є знаною та шанованою особою у цій країні. Підприємці Гамбурга підтримали у складному лютому та березні столицю України. Тож зараз — час розвиватись.

«Завдяки співробітництву мера Кличка, ми тісно співпрацюємо з Торгово-промисловою палатою Гамбурга. Ми зайнялись новим видом діяльності — зібрали пропозиції від бізнесу і побачили, що «упакувати» бізнес-ідеї та проєкти багатьом важко. Для цього треба мати у КМДА нову структуру, яка буде на постійній основі цим займатись. Експерти Київської торгово-промислової палати відібрали понад 30 проєктів. Палата Гамбурга віддала перевагу 25-м з них. Тепер німецькі партнери взяли в роботу ці проєкти і шукають допомогу для них в Німеччині», — розповів Володимир Коляденко.

Ситуація 6-х місяців війни показала, що більшість суб’єктів господарювання збереглись. Сьогодні йдеться про нові ніші для бізнесу. 70% експорту України йшло через порти, а сьогодні порти не працюють, тож логістичні маршрути дуже складні. Ті ринки, на які орієнтувались раніше — вже проблематичні.

Треба мати внутрішній психологічний стрижень для того, щоб продовжувати й бізнес і життя далі», - підкреслив Володимир Коляденко.

Саме такі думки звучали у всіх учасників бізнес-конференції в UNIT.City. І вони підштовхують до розвитку.

Читайте також:Спільно боремося за майбутнє наших дітейУ Київській торгово-промисловій палаті відбулась перша у цьому році міжнародна зустріч з делегацією міста ЛондонаГуманітарна місія продовжуєтьсяВітаємо З Різдвом!З Днем адвокатури України!Синергія міжнародного партнерства: Київська ТПП провела 4 Саміт Міжнародного Київського клубу партнерських палатДопомога Київської ТПП спільно з Новгород-Сіверським Земляцтвом триваєПроведення онлайн бізнес-інтенсиву для українських підприємцівЯк мінімізувати втрати від повітряних тривог та відключення електроенергіїЩо робити бізнесу під час відключення електроенергії та повітряних тривог?

Календар подій

Лютий 2023
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis