укр eng
 

Новини Київської ТПП

Експерти та бізнес обговорили актуальні новели і особливості сучасної податкової політики

17 лютого 2022 року в приміщенні Київської торгово-промислової палати відбулось спільне  засідання двох галузевих Комітетів при Київській ТПП за участі представників Комітету захисту бізнесу в сфері податкової та економічної проблематики РАКО, інших членів палати з темою дискусії  -  СУЧАСНА ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА, АКТУАЛЬНІ НОВЕЛИ ТА ОСОБЛИВОСТІ.

В рамках даної тематики обговорювались питання щодо податкової амністії та про прямі і непрямі методи контролю доходів суб’єктів господарювання та фізичних осіб. Інформацією поділилась Грабовська Оксана Леонідівна, Президент Громадської Спілки «Ювеліри України», досвідчений бухгалтер – аудитор, адвокат.

Спікер повідомила, що податкова амністія передбачає легалізацію зарубіжних активів. Якщо активи перебувають за кордоном, то ставка становитиме 9%, у разі сплати збору на виплат – 11, 5%. Перші декларанти отримають знижку: ставки 7% та 9.5% відповідно будуть застосовані для тих, хто подасть декларацію до 1 березня 2022 року. Після завершення періоду амністування всі незадекларовані активи вважаються легальними. Якщо виявиться інше, то особа очікує відповідальність за ухилення від сплати податків. Експерт зробила висновок, що податкова амністія здається корисною, однак проблема полягає в тому, що до неї зазвичай вдаються в тяжкі часи, за якими йде підвищення податків, посилення покарання за ухиляння від сплати, тобто фіскального тиску для бізнесу.

Фокусною темою стали питання про законодавчі норми фіскалізації та про фінмоніторинг доходів фізичних осіб в Україні. Своїми знаннями і навичками адвоката, здобутими у професійній діяльності, поділився Долженко Юрій Валерійович – адвокат, партнер Адвокатського об`єднання «ЯР.ВАЛ».  

Ще однією гарячою темою дискусії було питання щодо правової невизначеності в податковому законодавстві, що стає причиною порушення прав платників податків в Україні (або – як загроза бізнесу в Україні). Спікер -  Ярош Сергій Володимирович – адвокат,  партнер Адвокатського об`єднання «ЯР.ВАЛ» надав слушні рекомендації для платників податків – фізичних осіб.

Теми, які розглядалися під час заходу, викликали неабиякий інтерес серед учасників. Плідна та фахова дискусія дала змогу відшукати відповіді на ключові питання заданої теми, визначити окремі прогалин податкової системи України та проаналізувати міжнародний досвід легалізації доходів юридичних та фізичних осіб. У ході дискусії учасники і гості отримали слушні поради досвідчених юристів і адвокатів у галузі податкового права.

Робота Комітету супроводжувалась онлайн відеотрансляцією, що дало можливість взяти участь у роботі Комітету усім охочим членам палати, підприємствам і організаціям різних видів економічної діяльності і запрошеним гостям.

Організацію заходу та погодження найактуальніших для бізнесу тем забезпечено Віцепрезидентом Київської ТПП Віталієм Майстренком за участі Відділу взаємодії з членами палати, підприємствами та організаціями Київської ТПП

Модератор заходу -  Йосип Бучинський - адвокат, заслужений юрист України, голова Комітету з безпеки ведення бізнесу КТПП, Голова правління АО «Яр.Вал», Віце-президент Асоціації платників податків України.

Учасники заходу погодились, що матеріал до засідання підготовлено дуже професійно і бажано висвітлити цю інформацію на сайті палати та у засобах масової інформації. Було відзначено, що Київська ТПП  - прекрасна платформа для надання членам палати основних  напрямів, як убезпечити бізнес і фізичних осіб від порушень в умовах дії нових законодавчих актів.

Йосип Бучинський запропонував більше десяти найактуальніших тем для наступних засідань Комітету, які схвально сприйняті учасниками. 

Читайте також:«Італія та Україна – сталі партнери в усіх сферах економічного і культурного життя. На часі – поглиблення співпраці жінок-підприємниць України та Італії», - Людмила СізіковаЯк мінімізувати втрати від повітряних тривог та відключення електроенергіїЩо робити бізнесу під час відключення електроенергії та повітряних тривог?Вітаємо ділових жінок з Міжнародним Днем жіночого підприємництва!Людмила Сізікова: «Ми розуміли, що можемо використати цей міжнародний майданчик, не тільки для того, щоб поділитись станом жіночого підприємництва в Україні, його здобутками і викликами, але і, зокрема щоб донести правду про цю війну»Підсумки бізнес-інтенсиву "Фандрайзинг в умовах військового стану: цілі та виклики"Президія Київської ТПП: про підтримку бізнесу та плани на майбутнєСинергія між українським бізнесом та цифровою платформою: результати успішного партнерстваГрантові можливості від USAID: Київська ТПП організувала презентацію програм підтримки українського бізнесуМісяць кібербезпеки: влада та бізнес визначили шляхи сприяння захисту кіберпростору України

Календар подій

Листопад 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis