укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Експерти та бізнес обговорили актуальні новели і особливості сучасної податкової політики

17 лютого 2022 року в приміщенні Київської торгово-промислової палати відбулось спільне  засідання двох галузевих Комітетів при Київській ТПП за участі представників Комітету захисту бізнесу в сфері податкової та економічної проблематики РАКО, інших членів палати з темою дискусії  -  СУЧАСНА ПОДАТКОВА ПОЛІТИКА, АКТУАЛЬНІ НОВЕЛИ ТА ОСОБЛИВОСТІ.

В рамках даної тематики обговорювались питання щодо податкової амністії та про прямі і непрямі методи контролю доходів суб’єктів господарювання та фізичних осіб. Інформацією поділилась Грабовська Оксана Леонідівна, Президент Громадської Спілки «Ювеліри України», досвідчений бухгалтер – аудитор, адвокат.

Спікер повідомила, що податкова амністія передбачає легалізацію зарубіжних активів. Якщо активи перебувають за кордоном, то ставка становитиме 9%, у разі сплати збору на виплат – 11, 5%. Перші декларанти отримають знижку: ставки 7% та 9.5% відповідно будуть застосовані для тих, хто подасть декларацію до 1 березня 2022 року. Після завершення періоду амністування всі незадекларовані активи вважаються легальними. Якщо виявиться інше, то особа очікує відповідальність за ухилення від сплати податків. Експерт зробила висновок, що податкова амністія здається корисною, однак проблема полягає в тому, що до неї зазвичай вдаються в тяжкі часи, за якими йде підвищення податків, посилення покарання за ухиляння від сплати, тобто фіскального тиску для бізнесу.

Фокусною темою стали питання про законодавчі норми фіскалізації та про фінмоніторинг доходів фізичних осіб в Україні. Своїми знаннями і навичками адвоката, здобутими у професійній діяльності, поділився Долженко Юрій Валерійович – адвокат, партнер Адвокатського об`єднання «ЯР.ВАЛ».  

Ще однією гарячою темою дискусії було питання щодо правової невизначеності в податковому законодавстві, що стає причиною порушення прав платників податків в Україні (або – як загроза бізнесу в Україні). Спікер -  Ярош Сергій Володимирович – адвокат,  партнер Адвокатського об`єднання «ЯР.ВАЛ» надав слушні рекомендації для платників податків – фізичних осіб.

Теми, які розглядалися під час заходу, викликали неабиякий інтерес серед учасників. Плідна та фахова дискусія дала змогу відшукати відповіді на ключові питання заданої теми, визначити окремі прогалин податкової системи України та проаналізувати міжнародний досвід легалізації доходів юридичних та фізичних осіб. У ході дискусії учасники і гості отримали слушні поради досвідчених юристів і адвокатів у галузі податкового права.

Робота Комітету супроводжувалась онлайн відеотрансляцією, що дало можливість взяти участь у роботі Комітету усім охочим членам палати, підприємствам і організаціям різних видів економічної діяльності і запрошеним гостям.

Організацію заходу та погодження найактуальніших для бізнесу тем забезпечено Віцепрезидентом Київської ТПП Віталієм Майстренком за участі Відділу взаємодії з членами палати, підприємствами та організаціями Київської ТПП

Модератор заходу -  Йосип Бучинський - адвокат, заслужений юрист України, голова Комітету з безпеки ведення бізнесу КТПП, Голова правління АО «Яр.Вал», Віце-президент Асоціації платників податків України.

Учасники заходу погодились, що матеріал до засідання підготовлено дуже професійно і бажано висвітлити цю інформацію на сайті палати та у засобах масової інформації. Було відзначено, що Київська ТПП  - прекрасна платформа для надання членам палати основних  напрямів, як убезпечити бізнес і фізичних осіб від порушень в умовах дії нових законодавчих актів.

Йосип Бучинський запропонував більше десяти найактуальніших тем для наступних засідань Комітету, які схвально сприйняті учасниками. 

Читайте також:ЗАСІДАННЯ КОМІТЕТУ ЖІНОК ПІДПРИЄМНИЦЬ КИЇВСЬКОЇ ТППЗ ДНЕМ ДЕРЖАВНОСТІ УКРАЇНИ !Київська торгово-промислова палата вітає з професійним святом всіх працівників сфери торгівлі!В UNIT.City 3 серпня відбудеться бізнес-конференція «Розвиток підприємництва в умовах війни та післявоєнний період»Запрошуємо взяти участь в Онлайн-зустрічі представників українського та турецького бізнесуПроєкт Асоціацій жінок-підприємниць України і західних БалканКорисні знайомства у колі Комітету жінок-підприємницьУкраїна – це ми: наші обличчя, наші вчинки, наше бачення світу навколо. Кожен з нас є частинкою УкраїниНе тільки слова подяки, але й фінансова допомогаПрезидія Київської ТПП: з думкою про минуле і планами на прийдешні часи

Календар подій

Серпень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis