укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Цифрова трансформація бізнесу в Україні: у Київській ТПП презентували результати дослідження

Цифровізація стає найважливішим фактором економічного зростання будь-якої країни. Розвиток Інтернету, мобільних комунікацій, онлайн сервісів виступає базовим інструментом формування цифрового середовища. Ці процеси впливають на всі сектори економіки і соціальної діяльності, виробництво, охорону здоров'я, освіту, фінанси, транспорт тощо.

Спеціально для представників українського бізнесу провідні консультанти Німецької економічної групи GET German Economic Team презентували результати свого дослідження, присвяченого  цифровій трансформації бізнесу в Україні. Організаторами заходу були Київська торгово-промислова палата спільно з Німецько-Українською промислово-торговельною палатою та Німецькою економічною групою.

З вітальним словом виступив президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський. Він розповів, що Київська ТПП веде цілеспрямовану роботу по цифровій трансформації своєї структури і сервісів. Київською Палатою розроблено та впроваджено електронну базу даних членів Палати, яку на сьогоднішній день вже успішно використовують усі регіональні Палати України. Вже функціонують  електронні онлайн сервіси оформлення сертифікатів походження, карнетів АТА, діє реєстр форс-мажорів, впроваджуються програми «Кадри» і електронні платежі, готується до впровадження електронно-цифровий підпис.

«Цифровізація та кібербезпека завжди йдуть одним шляхом. Саме тому в 2018 році, за ініціативи ТПП України, Київської ТПП та Держспецзв’язку, Україна приєдналася до європейської традиції і  четвертий рік поспіль провела 1-31 жовтня  2021 року Місяць кібербезпеки в Україні. Події отримали широку підтримку державних структур, бізнесу і громадянського суспільства, а Стратегією кібербезпеки України підтримано ініціативу Палати щодо проведення щорічного заходу - Місяця кібербезпеки на загальнонаціональному рівні», - наголосив Микола Засульський.

GET провела репрезентативне опитування 500 українських компаній щодо стану та проблем цифрової трансформації. За словами доповідачів, українські компанії відносно оптимістично налаштовані щодо цифровізації - 92% компаній бачать цифрову трансформацію як можливість, а не як ризик, але лише 17% вважають себе лідерами в цьому процесі. Поки що український бізнес відчуває лише обмежений конкурентний тиск в контексті цифрової трансформації ринків. Впровадження цифрових технологій зосереджено на інструментах початкового рівня, занадто мало компаній мають чіткі стратегії та обов'язки щодо цифровізації. 3 точки зору компаній, найбільшими перешкодами на шляху цифровізації є нестача фінансових ресурсів, ноу-хау та кваліфікованих працівників. Політики повинні усунути ці перешкоди для підтримки компаній, щоб ті змогли надолужити та трансформувати свій бізнес та продукцію.

Згідно з опитуванням, українські компанії вже використовують такі інструменти та технології:

 • Електронне виставлення рахунків – 85%;
 • Електронна взаємодія з державними органами – 85%;
 • Веб-сайт – 78%;
 • Електронне бронювання, замовлення – 77%;
 • Високошвидкісний широкосмуговий доступ – 74%;
 • Соціальні мережі – 73%;
 • Відеоконференції чи інші цифрові комунікації – 71%;
 • CRM (ПЗ) – 69%;
 • ПЗ на рівні постачальник-клієнт – 63%;
 • Планування ресурсів підприємства – 47%;
 • Онлайн-покупки та Е-комерція – 43%;
 • Аналіз великих даних – 42%;
 • Хмарні обчислення – 30%;
 • RFID – 6%.

Перешкодами до цифрової трансформації, на думку бізнесу, є брак фінансування, брак досвідчених фахівців, брак експертизи, висока вартість інвестицій, брак громадянської структури, брак часу, брак сприйняття від клієнтів тощо.

З цим погодився співвласник групи логістичних компаній ZAMMLER Віктор Шевченко. За його словами, ціни IT-спеціалістів в Україні вже на рівні світових, а економіка України і доходи в середніх та малих компаніях не дозволяють використовувати на 100% ціну цих послуг. “Єдине, що стримує український бізнес від пришвидшення етапу діджиталізації – це кошти. Нічого іншого. Кажу на власному прикладі, якби сьогодні банки видали ZAMMLER  інвестиції в тому розмірі, в якому нам потрібно, ми би дійшли до етапу діджиталізації на 90%  за рік”, - повідомив Віктор Шевченко. Детальніше про стан діджиталізації у компанії розповів комерційний директор Антон Цимбал. 

Яких же заходів треба вжити в країні для пришвидшення цифрової трансформації? German Economic Team вважають, що треба збільшити базу кваліфікованої робочої сили в економіці, посилити усвідомлення необхідності цифрової трансформації, зокрема, у великих компаніях, усунути прогалини у сфері регулювання та електронного урядування, звернути увагу на потенційну користь розширення широкосмугового Інтернету, зробити доступ середніх підприємств до досвіду та знань, покращити державну фінансову підтримку середніх підприємств в контексті цифрових інвестицій. Серед довгострокових заходів - це збільшення доступної бази кваліфікованої робочої сили в економіці, державна підтримка мікро-та малих підприємств для доступу до експертизи, знань та фінансів.

 «Оскільки ринковий тиск у найближчі роки збільшуватиметься, необхідно більше поінформованості та дій. Зусилля уряду щодо підтримки переходу до цифрової економіки повинні усунути основні перешкоди на шляху цифрової трансформації, переважно брак кваліфікованого персоналу та прогалини в регулюванні», - підсумував Д-р Александер Кнут, консультант GET.

Безпосередньо з дослідженням ви можете ознайомитись тут.

Читайте також:Київська торгово-промислова палата продовжує надавати послугиВідділ Експертної оцінки та цінової інформації відновлює роботу!До уваги підприємців!Київська торгово-промислова палата стала партнером UNICEF з логістики гуманітарної допомогиДо уваги бізнесу щодо засвідчення форс-мажорних обставин!Краківська торгово-промислова палата допомагає УкраїніМи відновлюємо видачу сертифікатів походження!Наша сила у відвазі та партнерствіЩодо видачі сертифікатів походженняЮридичний відділ Київської торгово-промислової палати надає безкоштовні юридичні консультації

Календар подій

Травень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis