укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Відкриваємо світ українському бізнесу: у Київській ТПП відбулось спільне засідання з Міжнародним Трейд-клубом

Київська торгово-промислова палата сприяє налагоджувати міжнародні торгово-економічні зв’язки. 21 жовтня 2021 року відбулося вже 20-те ювілейне засідання представників бізнесу-членів Київської ТПП з Міжнародним Трейд-клубом.

«Міжнародний Трейд-клуб - це громадська організація, що створена в 1992 році з ініціативи Міністерства економічного розвитку торгівлі України за активної підтримки Міністерства закордонних справ України. На даний час в нього входять дипломати економічного профілю 30 посольств, а також представники ряду міжнародних організацій в Україні», - розповідала Президент Міжнародного Трейд-клубу, Радник-посланник Посольства КНР пані Чжао Лі.

Засідання з Київською торгово-промисловою палатою стало доброю традицією і фірмовим заходом, адже уже проведено 20 таких зустрічей, які дають свої результати.

Деякими статистичними даними поділився президент Київської ТПП Микола Засульський. За його словами, товарообіг у світі впав на 6%, а на 16,5% впав експорт послуг. Україна теж не була в стороні цих негативних процесів, наш товарообіг знизився на 10%. Також у минулому році у нас в 14 разів зменшилося негативне сальдо зовнішньої торгівлі. А у першому кварталі цього року зовнішньоторговельний оборот зріс на 12%. Країни-лідери - Південно-Східна Азія, Китай, В'єтнам, Узбекистан.

«Тому Київська ТПП робить все можливе, щоб створити умови і допомогти нашому бізнесу та представникам тих посольств, які акредитовані в Україні, відкрити нові перспективні ринки і показати можливості України. Так як сучасна зовнішньоекономічна діяльність України - це один з найважливіших факторів, що становлять економічний розвиток країни», - підкреслив пан Засульський.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік. Він повідомив, що міністерство та Рада експортерів та інвесторів працює для того, щоб  з'єднувати українські компанії з іноземними партнерами, допомагати виходити на ринки інших держав, лобіювати рішення інших урядів на користь українського бізнесу, на користь національних економічних інтересів.

«Цього тижня ми відкрили черговий ринок для України та її експорту завдяки нашій спільній роботі з Держспоживслужбою. Компетентні органи України та Грузії погодили форму сертифіката на експорт з України м’яса, субпродуктів та інших продуктів птахівництва. Українські компанії цієї галузі отримали нові можливості експорту до Грузії. Ще нещодавно ми відкрили ринок Лівії для нової категорії товарів українського тваринництва», - наголосив заступник міністра.

Захід складався з двох частин – пленарного засідання та В2В переговорів бізнесу з дипломатами. У рамках пленарного засідання відбулись презентації країн від посольств Південно-Африканської Республіки та Киргизької Республіки.

«У 2020 році  двостороння торгівля між нашими країнами збільшилась на 20%», - зазначив  Андре Йоганнес Хруневалд – Надзвичайний та Повноважний Посол Південно-Африканської Республіки в Україні.

Далі пряма мова:

«Південна Африка дійсно зацікавлена ​​в українській курятині, але ми, в свою чергу, можемо запропонувати високоякісну яловичину. Крім того, є запити українських магазинів купувати, наприклад, крокодилове м'ясо, страусине м'ясо, м’ясо інших екзотичних тварин. Цікавляться шкурами з крокодила, страуса, буйвола, також південноафриканською вовною, яка є однією з найбільш якісних у світі. Ми готові постачати в Україну вугілля й можемо відкрито обговорити це питання. Зараз у всьому світі цікавляться техніками перетворення водню в енергетичні ресурси і Південна Африка є однією з країн, яка володіє такою технікою перетворення водню в енергетичне паливо. У нас також сучасні технологія видобутку титану з піску і видобутку марганцю. Африка входить в топ 8 країн світу за запасами гелію».

Потенціал Киргизької Республіки представив Радник посольства Ермек Сарибаєв. За його словами, Киргизька Республіка - важлива транзитна країна в Центральній Азії, так як самі ключові торгові шляхи проходять в межах її території. Всі експортери в цій країні мають безмитний доступ до ринків з більш ніж мільярд осіб. Урядом створено досить ліберальний податковий режим для суб'єктів підприємництва та інвесторів. При запуску промислових експортоорієнтованих інноваційних підприємств іноземним інвесторам надається звільнення від сплати податків по 4-х видах податків - податок з продажів, податок на прибуток, земельний податок і податок на нерухомість терміном на 5 років і з можливістю продовження на 10 років. Для іноземних інвесторів діє лібералізована податкова система. Ставка податку на додану вартість - 90%, податок на прибуток - 10%. Пан Ермек Сарибаєв додав, що зараз потрібно направити зусилля на створення спільних підприємств як на території Киргизстану, так і на території України.

Про індивідуальні переговори київських підприємців-членів Київської ТПП з представниками торгово-економічних місій посольств та міжнародних організацій читайте у окремій публікації тут:

Українські підприємці показали експортну та інвестиційну привабливість закордонним партнерам

Читайте також:Київська торгово-промислова палата продовжує надавати послугиВідділ Експертної оцінки та цінової інформації відновлює роботу!До уваги підприємців!Київська торгово-промислова палата стала партнером UNICEF з логістики гуманітарної допомогиДо уваги бізнесу щодо засвідчення форс-мажорних обставин!Краківська торгово-промислова палата допомагає УкраїніМи відновлюємо видачу сертифікатів походження!Наша сила у відвазі та партнерствіЩодо видачі сертифікатів походженняЮридичний відділ Київської торгово-промислової палати надає безкоштовні юридичні консультації

Календар подій

Травень 2022
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis