укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Візит Реджепа Ердогана - перший крок до зони вільної торгівлі з Туреччиною

Українсько-турецький бізнес-форум, який відбувся у Торгово-промисловій палаті України 3 лютого за участі президентів обох країн, став найбільшим в історії двосторонніх відносин.

У заході взяли участь представники органів влади, регіонів, торгово-промислових палат та бізнес-асоціацій, а головне - понад 500 українських і турецьких підприємців, налаштованих активно працювати, а  участь президентів обох країн свідчить про велику увагу, яку влада приділяє розвитку торгово-економічного співробітництва. Керівники Київської торгово-промислової палати взяли участь у роботі форуму, адже співпраця з турецькими бізнесменами має великий попит серед київських підприємців.

У торгівлі з Туреччиною Україна традиційно має одне з найбільших позитивних сальдо. Туреччина входить до переліку країн, із якими показники імпортних поставок товарів (3%) є одними з найвищих.

"Обсяг нашої торгівлі з Україною збільшується з кожним роком. У 2019 році товарообіг зріс на 10,2% та становив 4,8 млрд доларів США", - сказав президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. За його словами, є перспектива зростання товарообігу до показника $10 млрд до 2023 року. Він також зауважив, що для досягнення такого показника важливим є підписання Угоди про зону вільної торгівлі.

"Дуже важливим у досягненні цієї мети і я знаю, що ви цього чекаєте, є Угода про зону вільної торгівлі. Ми досягли згоди в цьому питанні, відповідний документ було підписано нашими міністрами торгівлі. Сподіваюся, що дуже скоро зможемо повідомити хорошу новину щодо цього", - вказав Ердоган.

Український бізнес бачить можливість подальшої активізації  співпраці з турецькими бізнесменами в таких секторах, як агропромисловий комплекс, ІТ, машинобудування, туризм, логістика.

«Бізнес, що сьогодні зібрався на форумі, – це драйвер економічного партнерства наших країн. Україна й Туреччина домовилися пришвидшити роботу над текстом Угоди про вільну торгівлю та активізувати співпрацю у транспортній сфері, енергопостачанні та авіаційній галузі. У нас є справді дуже амбітна ціль – підвищити обсяг двосторонньої торгівлі до 10 мільярдів доларів і ми прямуємо до її здійснення», – наголосив Президент України Володимир Зеленський.

Майже 600 турецьких компаній вже інвестували в Україну понад 3 млрд дол. США. За даними Державної служби статистики України, станом на 1 червня 2019 р. ТР інвестувала в економіку України 314 млн дол. США (частка 0,9%).  Турецькі інвестиції спрямовано в операції з нерухомістю (32,8%), промисловість (17,7%), оптову та роздрібну торгівлю (15,8%), діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (13,8%).

Нині у Туреччині зареєстровано 622 компанії, співвласниками та/або співзасновниками яких є громадяни України.

«ТПП намагається якомога ширше залучити до зовнішньоекономічної діяльності малі та середні підприємства. Ми запрошуємо турецьких бізнесменів взяти участь у цьому процесі, оскільки вони мають значний досвід розвитку малого та середнього бізнесу й успішного виходу на ринки ЄС. Активна співпраця українських і турецьких ділових людей допоможе нашим країнам прискорити економічний розвиток і зробити наше населення більш заможним», – сказав Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України.

Читайте також:Відділ підтримки експорту Київської ТПП активно просуває вітчизняну продукцію на зовнішні ринки"Беремо та робимо! - рецепт успішної роботи "ПриватБанку" - Богдан Дубенський10 компаній стали новими членами Київської торгово-промислової палатиЗапрошуємо взяти участь у заході ALTERNATIVE ENVIRONMENTAL PLATFORM-2020 «ECO-MODERNIZATION»Київська торгово-промислова палата надала допомогу пораненим бійцям з ДонбасуДругий випуск онлайн–журналу The Chamber ReviewКиївська ТПП підписала Меморандум про співпрацю з Регіональним відділенням Фонду державного майна УкраїниМіхеіл Саакашвілі під час зустрічі з бізнесом підтримав позицію необхідності реформування судової системи УкраїниФорум "Ділова репутація - сучасний капітал бізнесу" зібрав учасників з 19 областей УкраїниЯк забезпечити захист онлайн-середовища в умовах коронавірусу

Календар подій

Серпень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Погода  
Розробка сайта - Exipilis