укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Інститут технічної теплофізики НАН України продемонстрував керівникам Київської ТПП нові розробки

Керівники Київської торгово-промислової палати провели виїзну нараду у Інституті технічної теплофізики НАН України для налагодження тіснішої співпраці.

Оглядову екскурсію для делегації провів Директор Інституту академік НАН України Снєжкін Юрій Федорович. Він розповів, що в інституті зараз працює 430 чоловік, із них 24 – доктори наук, 93 – кандидати наук, 3 – академіки та 5 – член-кореспондентів. В інституті 3 основних наукових напрямки – це  теплоенергетика, теплотехнології та теплофізичне приладобудування. Юрій Федорович показав найбільші наукові досягнення Інституту за 2017 рік, серед них: 273 статті, 21 патент, 3 докторських дисертації, 9 кандидатських дисертацій, організовано 8 міжнародних наукових конференцій та участь у 6 виставках.

Роботи інституту спрямовані на дослідження теплофізичних процесів, розвиток теорії теплопереносу, вимірювання теплових величин та на вирішення проблем підвищення енергоефективності при виробленні, транспортуванні та споживанні теплової енергії, комплексної модернізації об’єктів комунальної теплоенергетики та термомодернізації будівель з залученням до паливно-енергетичного потенціалу відновлювальних джерел енергії і місцевих видів палива.

Делегація Київської ТПП ознайомилась із такими розробками, які спрямовані на забезпечення потреб енергетичної галузі, в тому числі енергоефективності й енергоощадності: світлодіодні системи освітлення (в тому числі інтелектуальні), а також електронні системи керування світлодіодними освітлювальними приладами; мобільні сонячні електростанції (для використання в польових умовах); опалювально-варочна піч «ОВП» довготривалого горіння; водогрійний  газовий котел теплопродуктивністю 1,25 МВт із утилізатором теплоти вихідних газів; енергоефективний будинок пасивного типу; вітроенергетична установка з водневим нагромаджувачем енергії; технологія електроімпульсного очищення промислових стоків; фото- й вітроенергетичні установки; системи утилізації звалювального газу для виробництва електричної енергії; технологія та обладнання виробництва й застосування терморозширеного графіту та з багатьма іншими.

Вчені Інституту приходять з вагомими здобутками і напрацюваннями, які дають змогу сподіватися, що їх внесок в вирішення нагальних науково-технічних проблем країни буде сприяти підвищенню енергоефективності народного господарства, зниженню енергоємності національного продукту, покращенню добробуту населення.

Президент Київської ТПП Микола Засульський та віце-президент Київської ТПП Віталій Майстренко проінформували керівництво Інституту технічної теплофізики про участь Київської ТПП у ділових місіях та нових контактах між українськими й зарубіжними організаціями, освоєння нових форм співробітництва, участь у здійсненні міжнародних програм та проведення ділових зустрічей, бізнес-місій, конференцій та презентацій.

Сторони домовились про активну співпрацю та спільне використання можливостей та всіх послуг. Зокрема, у планах на 2019 рік проведення Бізнес-контакт біржі на базі Інституту технічної фізики НАН України.

Довідково:

Інститут технічної теплофізики НАН України засновано у 1947 р. на базі Інституту енергетики АН УРСР з початковою назвою «Інститут теплоенергетики», після реорганізації у 1964 р. – Інститут технічної теплофізики АН УРСР (далі – Інститут).

Інститут теплоенергетики проводив дослідження з удосконалення теплових двигунів, інтенсифікації процесів теплообміну в різних технічних пристроях, а також з енерготехнологічного використання українського бурого вугілля.

В подальшому в Інституті було також започатковано роботи за новими науковими напрямами – високофорсований теплообмін, тепломасоперенос, гірнича теплофізика, теплометрія, тепловий захист високотемпературних пристроїв.
Наразі основними напрямами науково-технічної діяльності Інституту є:

  • теплофізичні дослідження у теплоенергетичному устаткуванні при використанні традиційних, відновлюваних та альтернативних джерел енергії та розроблення методів підвищення його ефективності, надійності та екологічної безпеки;
  • теорія тепломасообміну та її застосування для підвищення ефективності процесів передачі та використання теплоти в машинах і апаратах нової техніки;
  • теорія переносу теплоти та речовини для підвищення енергоефективності діючих та розроблення принципово нових ресурсозберігаючих теплотехнологій;
  • теорія вимірювання теплових величин та створення нових теплофізичних приладів і систем моніторингу стану технічних об’єктів та технологій.

У різні роки науковий колектив Інституту очолювали визначні вчені: академік АН УРСР І.Т. Швець, професор Г.М. Щоголєв, академік АН УРСР В.І. Толубинський, професор Г.Л. Бабуха, член-кореспондент АН України О. А. Геращенко. З 1982 – 2015 рр. керував роботою Інституту академік НАН України А.А. Долінський (нині Почесний директор Інституту).

З грудня 2015 року Інститут очолює Ю.Ф. Снєжкін, академік НАН України, доктор технічних наук, професор.

Інститут має широкі зарубіжні зв’язки. В різні роки співпрацювали зі вченими і фахівцями зі США, Китаю, Індії, Росії, Німеччини, Франції, Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Болгарії, Чехії, Іспанії, Грузії, Білорусі, Казахстану, Литви, Молдови, Туреччини, В’єтнаму.

Читайте також:Страхування транспортування термочутливих вантажів є найбільш складним видом страхових послугЕкономічний форум у Вітебську зібрав учасників з 22 країнДілові жінки мотивують на досягнення й розвитокУ Київській торгово-промисловій палаті відбудеться Саміт «Київського клубу» партнерських торгових палатЗапрошуємо підприємців на семінар "Актуальні питання безпеки малого та середнього бізнесу в сфері трудових та податкових відносин»Комітет підтримки експорту та інвестицій сформував першочергові заходи для забезпечення діяльності ПрАТ “Експортно-кредитне агентство”Представники фармацевтичної галузі визначали ринки збуту та особливості транспортування продукції фармацевтичних підприємствВипуск інформаційного бюлетеня № 36Партнерський німецько-український проект KVPUkraine продовжує співпрацю з торгово-промисловими палатамиМіжнародна премія European Women Expert Awards!

Календар подій

Травень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis