укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Державно-приватна взаємодія в сфері кібербезпеки: нова стратегія та плани на 2021 рік

 В українському суспільстві існує потреба концептуального розуміння нової кібербезпекової реальності. Держава і бізнес повинні створити умови безпеки бізнесу в кіберпросторі, що розвивається. Бізнес із натхненням сприйняв інформацію про  розробку «Стратегії кібербезпеки України» і через торгово-промислові палати взяв активну участь в опитуванні, яке проводив Національний координаційний центр кібербезпеки (далі НКЦК) при РНБО України.

Комітет з електронних комунікацій при Торгово-промисловій палаті України забезпечував взаємодію з НКЦК і надавав пропозиції від бізнесу до положень Стратегії. 31 березня відбулося спільне засідання Комітету з Антикризовим Центром кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України, на якому підбили підсумки напрацювань до Стратегії  кібербезпеки України, визначили новий вектор співпраці з Кіберполіцією, обговорили плани по проведенню IV Місячника кібербезпеки в Україні, а також нові тенденції у поводженні з великими даними. 

Про основні положення нової Стратегії кібербезпеки в Україні доповів Володимир Звєрєв - заступник керівника Служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки - начальник управління інформаційної безпеки та забезпечення діяльності НКЦК. Він зазначив, що Стратегія має стати якісним вказівником із довгостроковим плануванням та встановленням чітких критеріїв реалізації завдань. Її мета - створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особи, суспільства, держави. Ключовими засадами є стримування, кіберстійкість, взаємодія. 

За його словами, для визначення стану кібербезпеки в Україні було проведено опитування, яке охопило 96 державних органів, 50 установ, організацій, ІТ-компаній, об'єктів критичної інфраструктури державної та приватної форм власності. Неабияку роль відіграли торгово-промислові палати, які долучили до опитування бізнес. Згідно з результатами, найбільш високими ризиками для функціонування національної системи кібербезпеки є:

  • недостатній рівень фінансового забезпечення;
  • відсутність систематичного планового підвищення кваліфікації працівників в сфері кіберзахисту;
  • відсутність програм впровадження передових технологій в сфері кібербезпеки тощо.

На основі опитування були сформовані такі пропозиції:

  • вдосконалення нормативно-правової бази;
  • нарощування кадрового потенціалу;
  • створення стійкої системи кіберзахисту, через побудову ефективної
  • організаційно-технічної моделі національної системи кібербезпеки;
  • підвищення ролі кібербезпеки в процесі цифрової трансформації держави.

Нова Стратегія кібербезпеки України визначатиме: кібербезпеку у глобальному контексті, стан реалізації Стратегії кібербезпеки на 2016-2020 рр., засади розбудови національної системи кібербезпеки, виклики та кіберзагрози, пріоритети забезпечення кібербезпеки, стратегічні цілі та завдання, напрями зовнішньополітичної діяльності України в сфері кібербезпеки, механізми реалізації Стратегії та забезпечення відкритості, виміри успіху.

До обговорення долучились і представники академічної спільноти - Володимир Лужецький - д. т. н., професор, завідувач кафедри технічного захисту інформації Вінницького національного технічного університету, а також  Євген Васіліу - д. т. н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, в.о. декана факультету Кібербезпеки, комп'ютерних і радіо технологій Державного університету інтелектуальних технологій та зв'язку.  Вони підтвердили важливість документу та відзначили, що в епоху цифровізації варто більше звертати увагу на кібербезпеку та додати її в навчальні плани для студентів всіх спеціальностей. 

Голова Комітету з електронних комунікацій при ТПП України, голова Антикризового центру кібернетичного захисту бізнесу, віце-президент Київської торгово-промислової палати Володимир Коляденко повідомив, що завдяки міцній державно-правовій основі - меморандумів про співпрацю із Апаратом Ради національної безпеки і оборони України, Національним Координаційним Центром Кібербезпеки РНБО, Комітет з почав активну підготовку організації і проведення IV Місячника кібербезпеки в Україні, IV Міжнародного форуму «Кібербезпека – захистимо бізнес, захистимо державу» та виставки «Кібербезпека 2021», що заплановані в жовтні цього року.

Ці заходи нададуть можливість донести  до громадянського суспільства, бізнесу, державних органів місцевого самоврядування основні положення «Стратегії кібербезпеки України», як однієї з основних складових цифрового  перетворення держави, економіки, бізнесу.

Читайте також:Словаччина запрошує!Потенціал співпраці в сфері MICE-індустрії презентували словацькому бізнесуПідприємниці визначили альтернативи вирішення спорів та основи успішної комунікаціїПерших українських «Кіберніндзь» знайдено!Будівельний ринок Польщі та України: підприємці знайшли шляхи співпраціВлада та бізнес вирішили актуальні питання експортної та виставкової діяльності в умовах COVID-19Опитування експортерів щодо пріоритетів діяльності на 2022 рікДорогі члени Київської торгово-промислової палати, партнери, друзі!Прозорі приватизація та оренда відкривають можливості для бізнесуШановні професіонали туристичної індустрії, просимо вас пройти опитування

Календар подій

Грудень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis