укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Члени Комітету з питань безпеки ведення бізнесу обговорили удосконалення реформи державних реєстрів та проблеми рейдерства

У Київській торгово-промисловій палаті 15 листопада 2016 року відбулося чергове засідання Комітету з питань безпеки ведення бізнесу, на якому були присутні представники підприємств-членів КТПП та президент Спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України Юрій Єхануров. Під час круглого столу учасники обговорили тему «Проблема рейдерства та реформа державних реєстрів».

Президент Київської ТПП Микола Засульський відразу визначив проблему, що за 2015 рік в Україні було зафіксовано біля 3000 рейдерських захоплень, з них 2700 були абсолютно вдалими. Київська торгово-промислова палата намагається протидіяти цьому всіма можливими способами. Також у зв’язку з цим, Верховна Рада України прийняла два нових закони «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Ці два нововведення держави стали основою для обговорення учасників Комітету. Зокрема, Микола Засульський зазначив, що з прийняттям законів в Україні розпочалася реформа системи державної реєстрації:

«Державна реєстраційна служба як централізований орган реєстрації була ліквідована, а її повноваження були делеговані місцевим органам влади та нотаріусам. Доступ до державного реєстру речових прав став публічним, а правовстановлюючі документи на нерухомість в паперовому вигляді перестали бути обов’язковими».

Насправді, загальне спрощення реєстраційних процедур спростило і можливості для шахрайського заволодіння майном. Тому очевидним є потреба в удосконаленні проведеної реформи.

Сергій Ярош, адвокат, партнер АО «Яр.Вал», виступив з темою «Рейдерство в Україні – Хто винен? Рейдерство в Україні – що робити?». Він зробив історичний екскурс про виникнення, причини рейдерства та як боротися з цим явищем.

Шпак Антоніна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, роз’яснила окремі положення антирейдерського закону та зробила акцент у своїй доповіді на зміни до порядку реєстраційних дій.

Партнер юридичної компанії «Правова та економічна безпека» Тарас Іваненко зосередив увагу на прогалинах у законодавстві, практичних ситуаціях і реальних прикладах.  Він підняв тему незахищеності службових осіб після відкриття кримінального провадження за фактом стосовно суб'єктів господарювання. Доповідач також зазначив, що неефективне законодавство не може гарантувати реальних результатів:

«Лише комплексний підхід з урахуванням історичного прорахунку дозволить забезпечити належну та ефективну протидію рейдерству».

В свою чергу, генеральний директор консалтингової компанії «СІДКОН» Когут Юрій Іванович наголосив на тому, що саме інформаційна безпека є основним інструментом у запобіганні рейдерству.

У результаті засідання члени Комітету з питань безпеки ведення бізнесу проголосували за проект резолюції круглого столу, який з доповненнями буде висвітлений на сайті Київської торгово-промислової палати. 

Читайте також:Запрошуємо на круглий стіл «Наскільки ефективні засоби протидії Кіберполіції, судової системи, законодавства, бізнесу, кібершахрайству»Вітання з Днем працівників харчової промисловості!Перша міжнародна Конференція жінок-підприємниць м. Києва УСПІХ В ТОБІ!ВОРКШОП «НА ПОДІУМІ ПІДПРИЄМНИЦТВА– ШЛЯХ ДО УСПІХУ»Вітаємо у команді Київської торгово-промислової палати 22 нових члени!Як ефективно управляти платоспроможністю бізнесуСвітовий бізнес у 2021 році може понести збитки на суму 6 трильйонів доларів від кібератак"Obozrevatel" опублікувало спростування на недостовірну інформацію про Київську торгово-промислову палатуФорум «Бізнес кейс-стаді» об’єднав сотні підприємців з різних куточків УкраїниВітчизняні науковці презентували новітні розробки у сфері енергоефективних технологій потенційним інвесторам

Календар подій

Жовтень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Погода  
Розробка сайта - Exipilis