укр eng
 

Юридичний відділ

Як мінімізувати втрати від повітряних тривог та відключення електроенергії

"Гаряча лінія" Палати останній тиждень дійсно гаряча від звернень з усієї України бізнесу, преси, телебачення - що робити, коли неможливо виконати зобов'язання, нормально працювати, під час повітряної тривоги чи відключення електроенергії? На жаль, удари по електрогенерації приносять не тільки побутові незручності, а й створюють великі проблеми для бізнесу. І в цій ситуації кілька практичних порад, як мінімізувати можливі проблеми та збитки.


По-перше. Якщо внаслідок цих подій, ви розумієте,  що не зможете виконати у передбачених угодою терміни ваші зобов'язання, повідомте письмово вашого контрагента, про неможливість своєчасного виконання й запропонуйте укласти додаткову угоду  з продовженням термінів виконання зобов'язань, можливо інші умови. Як свідчить практика часів ковідних локдаунів 70 відсотків таких ситуацій вирішувалися добровільно , за згодою сторін.Друге. Якщо сторони не досягли згоди, чи в контракт вимагає підтвердження можливих змін, чи контрагент державна структура, де завжди хочуть себе підстрахуватися якимось документом, до уваги висновок,  про істотні зміни умов виконання контракту, стаття 652 Цивільного кодексу України.


Якщо ваше виробництво, може функціонувати з технологічним перервами, наприклад швейне, чи машинобудівне, чи побуту, коли зупинка внаслідок відключення чи тривоги , не впливає радикально на технологічний процес і може бути продовжено після підключення чи відбою, хоч із запізненням, то достатньо такого висновку, коли є згода сторін або для використання в якості доказу в суді. Третє.


Якщо виробничий процес носить безперервний характер і зупинка його унеможливлює виконання , то по статті 14-1 закону про ТПП можна , на вимогу контрагента отримати сертифікат про настання обставин непереборної сили ( форм мажор), який засвідчить неможливість виконання зобов'язань по об'єктивних, незалежних від виконавцях причинах, як аварія.

Четверте. Куди і з якими документами йти? До найближчої ТПП наживо чи онлайн.


Джерело - kak-minimizirovat-poteri-ot-vozdushnyih-trevog-i-otklyucheniya-elektroenergii.htm

Читайте також:Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)Що робити бізнесу під час відключення електроенергії та повітряних тривог?Відновлюємо видачу Сертифікатів щодо засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)Консультації з питань аудитуЗагальна інформаціяКонсультації в сфері страхування малого та середнього бізнесуКонсультації в сфері оподаткування та податкового плануванняРозробка та експертиза контрактівКомплексна послуга "Безпечна угода"Захист підприємств у Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України та в інших судових інстанціях

Відділи

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis