укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Інвестиції в нерухомість та агросектор – це нові можливості для українців

Прибутковість і ризик – два основні фактори фінансових інвестицій, які мають прямо пропорційний взаємозв'язок. Результатом правильної інвестиції є її ефективність - тобто збереження вкладених коштів і їх стабільний приріст.

Тому своїми інвестиціями потрібно правильно управляти, їх потрібно аналізувати та захищати. Це визначили експерти під час засідання Комітету жінок-підприємниць Київської торгово-промислової палати, що відбулось 17 серпня 2021 року. Учасники отримали відповіді на запитання чи інвестувати зараз? куди? у що? в які активи? яким способом?

Організаторами-ініціаторами заходу були Комітет жінок-підприємниць Київської ТПП, головою якого є перший віце-президент Палати Людмила Сізікова, та компанія INTELEVRAZ спільно з Виробничим Акселератором INDAX та Офісом з просування експорту України.

Про інвестиційні інструменти та можливості, а саме про інвестиції в нерухомість та агросектор України розповіла Валентина Гречка, партнер, інвестиційний радник компанії INTELEVRAZ.

«Зараз наша діяльність сфокусована на інвестиціях в ті сектора, в яких маємо найкращу експертизу, а саме: в аграрний сектор, нерухомість, логістику та інформаційні технології. Я вважаю, що ці сектора економіки в Україні є інвестиційно привабливими як для українського, так і для іноземного інвестора. Ми знаходимо найкращі можливості для капіталізації власних інвестицій та інвестицій наших клієнтів» - зазначила експертка.

Привідкриємо завісу найпоширеніших інвестиційних можливостей для українців у прогнозі від компанії INTELEVRAZ:

  • Банківські депозити - USD$ 2-4% річних; 
  • Цінні папери - акції іноземних компаній – до USD$ 12% на рік; ОВДП –  USD$ 4-4.5% на рік;
  • Дорогоцінні метали - до USD$ 10% на рік;
  • Криптовалюти - до USD$ 50% (ризикова сфера, яка ще не вивчена до кінця);
  • Бізнес;
  • С/Г земля - придбання c/х землі, прогнозуємо в найближчий рік USD$ 6-7% річних; інвестиції у рослинництво – USD$ 25-30% річних. Це нові можливості для українців, які відкрилися з 1 липня.
  • Нерухомість - USD$ 8-12% річних.

За словами Валентини Гречки, саме нерухомість є найбільш стабільним інструментом зберігання коштів та отримання доходу, який надає можливості: надходження періодичних грошових коштів (з оренди), збереження капіталу (безпека), підвищення вартості капіталу (хеджування від інфляції) та левериджу (використання чужих коштів).

Більше у презентації спікера

Наталія Калінкіна, директор Виробничого Акселератору INDAX, доповідала на теми стихійного підприємництва, в чому переваги кризи, про некласичні шляхи інвестування та про акселератор як прискорення бізнесу.

Цікаво, що за словами спікера, будь-яка криза – це нові можливості для українських підприємців. Якщо в Європі бізнесу допомагають, то в Україні підприємці дуже гнучкі і здатні підлаштовуватися до будь-якої ситуації, шукати нові шляхи, оптимізувати процеси. Головне у своїй діяльності не допускати помилки, про які говорила Наталія Калінкіна – займатись стихійним підприємництвом з відсутньою фінансовою та інвестиційною грамотністю, не розроблювати стратегію розвитку підприємства та не мати достатніх фінансів. У світі тенденція глобалізації змінюється на локалізацію, тому свої проекти варто розвивати на місцевому рівні. «Найважливішим фактором для масштабування бізнесу є амбіції його власника. Чим більше він шукатиме нові можливості, тим вища вірогідність досягти успіху», - підкреслила експертка.

Презентація спікера

Марія Шевчук, експерт з міжнародної торгівлі, радниця директора ДУ “Офіс з просування експорту України” поділилась основними інструментами виходу на міжнародні ринки.

«Багато підприємців думає, що якщо їм не вдалося продати в Україні, то можна спробувати експортувати. Насправді це велика помилка, адже перед початком експорту треба довести ефективність в своїй країні», - вважає Марія Шевчук. Спеціально для учасників заходу вона назвала основі кроки підприємця, які необхідні для старту експорту:

1)     діагностика компанії;

2)     вибір ринків;

3)     аналіз ринку;

4)     пошук партнерів;

5)     опрацювання контракту.

Щоб з’ясувати, на які ринки виходити і коли саме, які найкращі способи виходу, а також яким буде позиціонування продукції/послуг, необхідно провести спеціальне дослідження. Збір даних дозволить зекономити час та кошти і забезпечить ваш бізнес. А найбільш ефективними інструментами пошуку клієнтів та партнерів є торгові заходи (виставки, конференції), торгові місії та залучення міжнародних консультантів, соціальні мережі, b2b платформи та бази даних компаній, міжнародні державні закупівлі GPA та e-commerce.

Експертка зазначила, що міжнародні виставки залишаються традиційним та одним з найбільш ефективних інструментів з промоції компанії та її продукції, а також пошуку потенційних партнерів.

Детальніше у презентації спікера

Ще одним гостем заходу став Олександр Липський - керівник Медіа-центру та голова Експертної ради «ЛІГА:ЗАКОН», голова Комітету сприяння малому та середньому бізнесу Київської ТПП, член Координаційної ради з питань розвитку підприємництва при КМДА. Учасникам він розповів про PR як інструмент захисту бізнесу. Експерт поділився цінною інформацією про те, як PR допомагає в роботі та досягненні цілей, є головним способом просування себе й отримання клієнтів. Він порадив використовувати інструменти Київської торгово-промислової палати, які спрямовані на підтримку її членів та виходу на іноземні ринки. За словами спікера, власникам бізнесу потрібно не забувати про особистий бренд, також активно використовувати соціальні мережі.

Найкращим способом визначення ефективності будь-якого заходу є відгуки та активна дискусія. До кожного спікера в учасників було багато запитань, на які вони отримали вичерпні відповіді, а організатори заходу почули слова вдячності. Тому слідкуйте за нашими анонсами, чекаємо вас на наступних засіданнях Комітету жінок-підприємниць!

Читайте також:Запрошуємо на GLOBAL MICE CONGRESS KYIV 202115 компаній отримали членство у Київській торгово-промисловій палатіПрацівники та ветерани галузі машинобудування отримали нагороди до професійного святаВажливі зміни законодавства та аналітика для бізнесу і підприємцівНе лише працювати, а й відпочивати! Комітет жінок-підприємниць відвідав свято «День села Мусійки»Допомагаємо молодому поколінню: Київська ТПП поділилась досвідом зі студентамиЦентр підтримки бізнесу Київської ТПП започатковує проведення індивідуальних зустрічейНовини для бізнесу: добірка від Комітету сприяння малому та середньому бізнесу КТППУкраїна гідно представила свої оборонні потужності на польській виставці MSPO 2021Запрошуємо на круглий стіл «Інноваційні системи охорони периметра об’єктів критичної інфраструктури України: пріоритетні підходи та рішення»

Календар подій

Вересень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.Розробка сайта - Exipilis