укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Попри пандемію Covid-19 торгово-промислові палати світу демонструють злагоджену співпрацю і підтримку бізнесу

Зарубіжні торгово-промислові палати консолідували зусилля для налагодження взаємовигідних міжнародних економічних зв'язків та зростання підприємницької активності.

 30 червня 2021 року керівники торгово-промислових палат Києва, Кракова, Лейпцига, Загреба, Дубаї, Братислави, Вільнюса, Бреста, Батумі, Сант Анджело, Молдови, Вітебська, Херсону, Рівного та Українського союзу промисловців і підприємців обмінялися досвідом роботи у період пандемії COVID-19, обговорили план спільних дій та організаційних заходів  під час III Саміту «МІЖНАРОДНОГО КИЇВСЬКОГО КЛУБУ ПАРТНЕРСЬКИХ ПАЛАТ» в онлайн-режимі.

«МІЖНАРОДНИЙ КИЇВСЬКИЙ КЛУБ ПАРТНЕРСЬКИХ ПАЛАТ» - це новостворена громадська асоціація, яка об'єднує національні і регіональні торгово-промислові палати, сприяє активності бізнесу та налагодженню взаємовигідних зв'язків між країнами і регіонами. Об'єднання офіційно зареєстрували в Міністерстві юстиції України в 2020 році, до його складу увійшли представники палат з 13 країн - Австрії, Білорусі, Грузії, Італії, Литви, Молдови, Польщі, Словаччини, Словенії, Угорщини, Хорватії, ОАЕ, України. Засновниками виступили торгово-промислові палати Києва, Вільнюса та Кракова. Символічним стало те, що ці країни об’єднані спільним історичним минулим та відповідають ідеології «Люблінського трикутника», створеного у 2020 році міністрами закордонних справ.

Президент Клубу та президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський повідомив, що участь у заході взяли представники 13 країн, включаючи колег - керівників регіональних Палат України. Також були присутні голови галузевих комітетів підприємців, які створені при Київській Палаті.

«Мені дуже хотілося б знову побачити вас особисто і потиснути вам руки, однак, ситуація, що склалася в усьому світі з пандемією COVID-19, внесла корективи в наші плани і перервала наші щорічні офлайн Саміти. Хотів би відзначити, що наше прагнення до співпраці між палатами і їх керівниками народилося не сьогодні і не вчора. Нашим Київським зустрічам вже більше 11 років, а нашим партнерським зв'язкам з багатьма палатами вже більше 30!!!», - поділився пан Засульський.

До складу Клубу цього року приєдналися нові члени. В результаті голосування президент Палати Загреба пан Вітомир Класич та президент Палати Автономної Республіки Аджарія (Грузія) пан Гіоргій Романадзе стали офіційними учасниками міжнародної асоціації. Президентом Клубу переобрали Миколу Засульського, а віце-президентами обрали президента ТПРП Вільнюса (Литва) Сігітаса Леонавічуса і пана Вітомира Класича (Хорватія).

Підтримку “МІЖНАРОДНОМУ КИЇВСЬКОМУ КЛУБУ ПАРТНЕРСЬКИХ ПАЛАТ” надаватиме Міністерство закордонних справ України. Про це повідомив заступник міністра МЗС України Дмитро Сенік

“Хотів би запевнити вас, шановні учасники Клубу, у підтримці з боку зовнішньополітичного відомства України. Міністерство закордонних справ на чолі з Міністром Дмитром Кулебою, Рада експортерів та інвесторів і я особисто відкриті до діалогу та готові до реалізації нових ідей. Впевнений, ми матимемо нагоду активізувати та вивести економічну взаємодію наших країн на якісно новий рівень, сприяти започаткуванню та поглибленню зв’язків між представниками нашого бізнесу. Для цього, зокрема, і функціонує РЕІ при МЗС України, майданчик, на якому акумулюється інформація про інвестиційні та торговельні можливості з усього світу і який сприяє налагодженню ділових контактів між українськими експортерами та імпортерами за кордоном. Ми раді і готові до співпраці”, - доповів пан Дмитро Сенік. 

Микола Засульський зазначив, що «Міжнародний Київській Клуб Партнерських Палат» вже успішно функціонує. За попередні роки були здійснені ділові поїздки до Вільнюса, Італії, Братислави та Білорусі. Палата вже довгі роки також співпрацює з Торгово-промисловою палатою Нюрнберга.

Президент Київської ТПП поділився статистичними даними: у 2020 році ВВП України знизилось на 4.4%, проте ВВП Франції - на 8,2%, а Великобританії у 2020 році впав на 9,8%. Банківська система України збільшила портфель валових корпоративних кредитів на 11 млрд грн і на 200 млн дол., а роздрібні продажі збільшились на 34% - за рахунок ємності українського ринку. Він також поділився інформацією про діяльність Київської торгово-промислової палати в умовах пандемії:

"Хочу сказати, що ми не витратили час даром, адже Палата набула нового - ще більш сучасного обличчя. Те ж стосується і оснащення новітньою комп'ютерною та організаційною технікою. Київська ТПП поєднує в собі функції як сервісної організації, так і роботу зі своїми членами. У минулому році більше 45 тис. бізнесменів скористалися послугами нашої Палати, напрямки діяльності якої відповідають загальноприйнятим принципам і напрямам в світі торгово-промислових палат. У 2020 році ми змогли не тільки не знизити фінансові показники, а й розширити спектр послуг, впровадити ряд дуже серйозних ініціатив і сьогодні ми передаємо свій досвід іншим палатам".

Віце-президент Клубу, президент ТПРП Вільнюса (Литва) Сігітас Леонавічус запевнив, що роль торгово-промислових палат, яким вже більше 420 років, надзвичайно висока, особливо це було помітно під час пандемії.

"Я хочу, щоб в нашому Клубі ми постійно ділилися своїм досвідом, адже у нас хороша організація з юридичним статусом, нас повинні почути наші уряди, міністри економіки, Брюссель. Надалі треба частіше збиратися, і не тільки президентам палат, але і делегаціям бізнесу, щоб вони бачили які проблеми є в наших країнах. Київський клуб - велика сила, його аналогів поки немає ". Пан Леонавічус також поділився досвідом Вільнюської Палати: "Я можу з гордістю сказати, що в Литві бізнес набагато легше пережив кризу в порівнянні з 2008 роком. Вільнюська ТПП зробила велику роботу, проводила міжнародні зустрічі, більше 240 консультацій, видавала сертифікати про форс-мажори. За цей час були укладені договори з Сумською ТПП (Україна), ТПП Бурси (Туреччина), Анкари, Албанії, Сербії, Палестини. Ми допомагали бізнесу як могли ".

Новообраний віце-президент Клубу, президент Загребської торгово-промислової палати (Хорватія) Вітомир Класіч висловив готовність до поглиблення взаємної співпраці, а також розповів, що у Хорватії під час пандемії найбільше постраждала галузь туризму, потужних збитків завдали 2 землетруси, які теж сталися у цей період.

Паоло Ді Лулло, президент ТПП Італії для Балкан та України зазначив, що уряд країни продовжив карантин, тому вони змушені відкладати заходи або проводити їх онлайн. "Не дивлячись на всі ці складнощі, ми зробимо все можливе, щоб реалізувати намічений план дій. Зараз ми активно працюємо для отримання фондів від уряду для реалізації проектів по інтернаціоналізації, підключаємо всі міжнародні структури, активно працює система палат Італії", - повідомив пан Ді Лулло.

Санан Насіблі, голова представництва ТПП Дубаю розповів про заходи, які теж вжив уряд: "Наш уряд вжив активні заходи по оптимізації: деякі міністерства були об'єднані, 50% державних послуг переведені в онлайн режим, що допомогло бізнесу підтримувати діяльність, створено нове Міністерство сучасної індустрії і передових технологій. Велику допомогу світовій спільноті і населенню Еміратів зробило створення пенсійної візи, 10-річної золотої візи і 5-річної візи для підприємців, вперше було введено 100% володіння міжнародним бізнесом. Дубайська ТПП змінила свої моделі для підтримки бізнесу і для розвитку економіки. Був створений діловий майданчик по закупу онлайн систем індивідуального захисту, який до цих пір користується великим попитом. Також ми створили платформу по спілкуванню з бізнесом, де писали на теми боротьби з пандемією, економічних інструментів подолання складнощів. Ми продовжуємо оцифровувати свої послуги, позбавляємося від паперових транзакцій, провели більше 100 вебінарів, розвиваємо програми по стартапах", - підсумував пан Насіблі і запросив усіх взяти участь в ЕХРО 2020 року, яке очікується в жовтні цього року.

Досвідом поділилися білоруські колеги: Валерій Лабун, генеральний директор Брестського відділення Білоруської ТПП сказав, що на початку пандемії виникли труднощі, але Палата налагодила роботу з Україною, Польщею, Прибалтикою, Іспанією. При Білоруській ТПП створили Академію експорту, при якій йде навчання для роботи на зовнішніх ринках, а також навчання фахівців бізнесу для підвищення кваліфікації. Наталія Воробйова, генеральний директор Вітебського відділення поділилася статистикою:

«Білорусь, незважаючи на всі складнощі, знизила на 1% ВВП. Проте, за рівнем розвитку промисловості ми вийшли на 100%. Можливо, це пов'язано з тим, що у нас не було обмежувальних локдаунів. Ми змогли зберегти свою динаміку в основних напрямках промисловості. Згідно з дослідженням ООН, яке опубліковано 1 лютого цього року в Женеві, 42% малого і середнього бізнесу не змогли відновити свій рівень - близько 32% знизили свою прибутковість до половини, а 10% взагалі не відновили свій рівень ".

Президент Себастьян Хведечко та Рафаль Кульчіцкі, директор Краківської торгово-промислової палати запропонували провести зустріч керівників палат в Кракові цієї осені. Онлайн або офлайн - залежить від обставин. Адже не тільки керівники, а й члени палат повинні знати про діяльність Клубу та про подальші плани.

Маттіас Файге, директор з міжнародних зв’язків ТПП Лейпцига, представник Київської ТПП в Німеччині зазначив, що експорт у Саксонії впав на 10%. За його словами, Палата провела дослідження по фірмах, які мають постачальників з різних країн. За результатами виявилось, що найбільше ненадійних постачальників було із країн Азії, Китаю та інших. Тепер у планах знайти шляхи вирішення цих проблем і розвитку мережі постачальників з Європи. 

Юрай Майтан, директор Братиславської регіональної торгової палати, зазначив, що Палата за час пандемії  запропонувала пом’якшуючі заходи уряду, щоб полегшити ситуацію, в якій опинився бізнес. Зараз Словаччина в зеленій зоні і це дає можливість налагодити нові зв’язки з партнерами.

Цікавою статистики поділилась Емма Турос, виконавчий директор Канадсько-української ТПП: "За 4 місяці експорт України з Канади виріс на 88% в порівнянні з минулим роком. Поставки з Канади в Україну зросли майже на 20%. Я не кажу про послуги, їх напевно набагато більше, так як багато наших IT-фахівців працюють в Канаді". Наразі Палата працює над переглядом угоди про вільну торгівлю з метою включити туди послуги та інвестиції.

В результаті Саміту керівники торгово-промислових палат вирішили розвивати подальшу співпрацю, долучити до роботи бізнес, а також намітили плани на майбутній рік, серед яких вирішили підготувати спецвипуск журналу Київської торгово-промислової палати «Ділова панорама» з матеріалами кожного члена Київського Клубу, організувати міжнародний бізнес форум (онлайн / офлайн) для представників бізнесу членів Клубу, взяти участь в Міжнародному форумі «Кібербезпека - захисти свій бізнес - захисти країну» та у II Міжнародному київському форуму жінок - підприємців. Окрім цього, досягнуто домовленість у спільній участі у донорських проектах та програмах технічної допомоги. Підтвердженням ефективності такої роботи став спільний проект торгово-промислових палат Києва та Братислави в рамках співпраці з Європалатою в галузі туризму.

Читайте також:Українські підприємці показали експортну та інвестиційну привабливість закордонним партнерамВідкриваємо світ українському бізнесу: у Київській ТПП відбулось спільне засідання з Міжнародним Трейд-клубом«Справа життя, а не бізнес»: Комітет жінок-підприємниць відвідав компанію «Зерно»Вітаємо Київський національний торговельно-економічний університет з 75-річним ювілеєм!Київ презентував свій туристичний потенціал у ДубаїAnuga 2021. Новий старт - нові можливостіКиїв готовий розвивати діловий туризмУкраїна вперше за багато років представлена власною локацією на виставці «Експо-2020» в ДубаїУ Київській ТПП відбулась зустріч із делегацією ТПП провінції Мугла (Туреччина)Місяць кібербезпеки: держава і бізнес визначили як захистити об’єкти критичної інфраструктури

Календар подій

Жовтень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.Розробка сайта - Exipilis