укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Бюро економічної безпеки України: тиск на бізнес чи усунення дублювання функцій правоохоронних органів?

Комітет з питань безпеки ведення бізнесу Київської торгово-промислової палати звернувся до Верховної Ради з проханням внести доповнення до законопроекту №3959-1 “Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України” (БЕБ).

На засіданні комітету у Київській ТПП, що відбулось 3 червня 2021 року, представники бізнесу, влади та юристи обговорили можливості законопроекту щодо усунення дублювання функцій правоохоронних органів по контролю бізнесу.

 Йосип Бучинський, голова Комітету,  керуючий партнер адвокатського об’єднання «Яр.Вал», вважає, що діючі повноваження правоохоронних відомств по боротьбі з економічними злочинами призводять до того, що з перевірками до бізнесу приходять представники усіх, без виключення, правоохоронних органів. А часто, під приводом перевірки навіть одних і тих же операцій, одного і того ж суб’єкта господарювання, відкриваються кримінальні провадження одночасно в різних правоохоронних відомствах. А саме усунення такого дублювання усіх правоохоронних органів щодо їх можливості втручання в бізнес-процеси є однією з головних цілей створення БЕБ.

«Аналіз законопроекту 3959-1 показав, що в такій версії новостворений БЕБ не буде єдиним органом, відповідальним за боротьбу з економічними злочинами. Якщо не внесуть поправки, то ми будемо продовжувати практику візитів на бізнес усіх існуючих в Україні відомств, у тому числі, через неправомірний тиск, бо даний законопроект не містить щодо цього будь-яких запобіжників», - підкреслила Анжела Василевська, голова адвокатського бюро «Анжели Василевської».

Ольга Василевська-Смаглюк - народний депутат, співавтор законопроекту «Про Бюро економічної безпеки України», зазначила, що по цьому законопроекту продовжується гаряча дискусія, зараз створюється комісія з відбору голови бюро.  Маленькою перемогою стало те, що Бюро економічної безпеки підпорядковується Кабінету Міністрів України для того, щоб ані Мінфін, ані МВС не могли впливати на його діяльність. 

Члени Комітету з питань безпеки ведення бізнесу Київської торгово-промислової палати звернулися до Верховної Ради з проханням при прийнятті законопроекту №3959-1  обов’язково врахувати наступні зауваження:

1.  Внести до ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України положення, відповідно до яких у випадку порушення іншим органом розслідування кримінального провадження за кримінальним правопорушення, віднесеним до виключної підслідності слідчих Бюро економічної безпеки України, таке кримінальне провадження має протягом десяти днів бути передано до слідчих Бюро економічної безпеки України. Іншими словами, усунути на практиці дублювання функцій правоохоронних органів.

2.  Виключити зі ст. 41 Кримінального процесуального кодексу України положення, за якими слідчими органів Бюро економічної безпеки України можуть надаватися окремі доручення оперативним працівникам інших правоохоронних органів, крім оперативних працівників Бюро економічної безпеки України. Адже інакше існують ризики втягнення слідчих Бюро економічної безпеки в неправомірний тиск на бізнес працівниками інших правоохоронних органів. 

Читайте також:Розвиток індустріальних парків, прискорення впровадження наукових розробок з використанням виробничих потужностей діючих підприємствЗапрошуємо експортерів взяти участь у засіданні Комітету підтримки експорту та інвестицій Київської ТППБілоруська ТПП на зв’язкуПереговори з Експортно-Кредитним агентством: больові точки та шляхи рішенняКомітет жінок-підприємниць відвідав ТОВ «ЛС-Профі Груп» - успішне підприємство зі зразковим менеджментом!Cемінар «Презентація та створення бізнесу під час нетворкінгу. Маркетплейси – як вони працюють. Як створити бізнес за кордоном і бути конкурентоспроможним. Гугл Інструменти та збільшення кількості клієнтів»Бізнес вважає законопроект №5420 «Щодо криміналізації контрабанди» серйозною проблемою для легального бізнесу та новим корупційним ризикомЧому підприємцям варто обов'язково звертатись до відділу підтримки експорту Київської ТПП?У травні 8 компаній приєдналися до лав Київської торгово-промислової палатиКиївська торгово-промислова палата є членом української мережі Центрів інформаційної підтримки бізнесу

Календар подій

Червень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.Розробка сайта - Exipilis