укр рус eng
 

Новости Киевской ТПП

Будівельний ринок Польщі та України: підприємці знайшли шляхи співпраці

Будівельна галузь України розвивається. Бізнес бачить у цьому напрямку потужні можливості та проявляє активний інтерес до розширення міжнародних зв’язків.

Київська торгово-промислова палата виступила ініціатором проведення спільного засідання будівельних комітетів Польсько-Української господарчої палати і Київської торгово-промислової палати. 23 листопада представники українських компаній ознайомились із польським будівельним ринком, визначили фактори динамічного зростання та можливості для розвитку бізнесу.

Бізнесмени обговорили особливості законодавчої бази, яка регулює будівельний ринок Польщі, існуючу систему управління державними закупівлями в сфері будівництва, і оцінили потенціал польського ринку, порівнюючи із українськими реаліями.

Чому саме Польща? Тому, що це сусідня країна, яка демонструє зростання показників у зовнішньо-економічній діяльності. Польща посідає друге місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами з Україною: з початку 2021 року зафіксовано зростання на 8%. 

Привітав присутніх Яцек Пєхота – президент Польсько-Української Господарчої Палати, який запевнив у відкритості до співпраці. Польська сторона, висловлюючи готовність і надалі сприяти розвитку економічного та інвестиційного співробітництва між Україною й Польщею, має намір попрацювати над зміцненням двосторонніх взаємин у будівельній сфері.

«Будівельна галузь є привабливим напрямом економіки, тому що в останні роки вона давала великий приріст обсягів. Однак у цій галузі Україна має проблеми з законодавством. Особливо у місті Києві відзначають велику корупційну складову. За статистикою, з цим зіштовхуються 67% забудовників», - підкреслив президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський. Він погодився, що співпраця українських та польських будівельників, виробників будівельних матеріалів, архітекторів принесе користь для наших держав та народів. А Київська торгово-промислова палата завжди буде підтримувати реальні сектори економіки.

Микола Засульський люб’язно запросив Польсько-Українську Господарчу Палату приєднатися до міжнародної бізнес-асоціації – «КИЇВСЬКИЙ КЛУБ» партнерських Палат», який об'єднує торгово-промислові палати 13 країн світу ( Австрії, Білорусі, Грузії, Італії, Литви, Молдови, Польщі, Словаччини, Словенії, Угорщини, Хорватії, ОАЕ).

Голова комітету будівництва, архітектури та комунального господарства ПУГП в Україні Олександр Сокол розповів учасникам заходу про актуальний стан будівельного ринку Польщі в цифрах, його труднощі, потенціал і перспективи для іноземних компаній. За його словами, будівельна галузь зазнала мінімального впливу Covid-19, також очікується великий обсяг інвестицій в залізничний, дорожній, енергетичний та гідротехнічний сектори.

Участь у заході взяв Петро Шилюк - президент Будівельної палати України, Герой України, який поінформував про стан і розвиток  українського будівельного бізнесу та висловив переконання у необхідності поглиблювати взаємовигідне співробітництво між нашими сусідніми країнами у будівельній сфері.  

Представники українських та польських будівельних компаній, зацікавлені у встановленні двосторонніх ділових зв’язків, презентували свої потужності. За результатами зустрічі було погоджено алгоритми подальших контактів та співпраці в реалізації будівельних проєктів. 

Серед учасників заходу від української сторони в обговоренні брали участь:

 • Сергій Тимошенко - віце-президент корпорації «ДБК-Житлобуд»;
 • Валентина Мовенко - ТОВ «Тд Крафт Декенсістем Україна»;
 • Олена Білолипецька - ТОВ «Лс Профі»;
 • Віктор Федоров – засновник та Герман Федоров - співзасновник ТОВ «Арсенал – Центр»;
 • Олексій Гулевский - компанія «Бф Завод»;
 • Єгор  Жученко - ТОВ «Біодрай Україна»;
 • Катерина Новицька - ПП «Авг Креатив»/ Група Компаній Avg;
 • Дмитро Сафронов - ТОВ «Системи Обслуговування Бізнесу «Інженерно-Програмні Рішення»;
 • Ігор Волковицький - Business Development, Urban Experts;
 • Максим Колесников - ТОВ "Друід Проджект Бюро";
 • Олександр Темченко - директор юридичної компанії «Law Company Moneygreat»;
 • Станіслав Лойко - Креативна медіасистема;
 • Юрій Пілянкевич  - директор, Termo Universal.

Презентаційні матеріали та детальну інформацію про українські підприємства передано польській стороні.Продовжується співпраця та обговоренння питання підписання Меморандуму про співробітництво із Польсько-Українською господарчою палатою. 

Читайте также:Запрошуємо на засідання Комітету жінок-підприємниць!Комітет жінок-підприємниць активно розпочав роботу в новому роціПередноворічна зустріч VIP-ЧЛЕНІВ палати - у родинному колі Київської торгово-промислової палатиТепло, щиро, святково - Комітет жінок-підприємниць підбив підсумки рокуПромисловий «безвіз» з ЄС, “торговельна війна” з Білоруссю та збитки українських перевізниківЗміцнюємо дружні стосунки з міжнародними колегамиСтратегічний план розвитку комітету жінок-підприємниць КТПП – цілі на наступний рік поставлено!Словаччина запрошує!Потенціал співпраці в сфері MICE-індустрії презентували словацькому бізнесуПідприємниці визначили альтернативи вирішення спорів та основи успішної комунікації

Календарь событий

Январь 2022
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

ул. Б. Хмельницкого, 55,
Киев,  01054, Украина
info@kcci.org.ua
Киевская торгово-промышленная палата.
© 2014 Все права защищены. Разработка сайта - Exipilis