укр рус eng
 

Новости Киевской ТПП

Україна посилює розвиток освіти у сфері кібербезпеки

Студенти понад 50 вишів України взяли участь у Дні кібербезпеки – заході, який відкрив цьогорічний Місяць кібербезпеки у Київському коледжі зв’язку.

Його метою є представлення студентам можливостей професійного зростання у цій сфері, адже у відповідності до Стратегії кібербезпеки України, важливе значення приділяється розвитку освіти.

День кібербезпеки -  щорічна подія, яку організовує Торгово-промислова палата України спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України для вищих навчальних закладів.

“Ми проводимо вже четвертий Місяць кібербезпеки у форматі державно-приватної взаємодії”, - заявив Володимир Коляденко, віце-президент Київської торгово-промислової палати, голова Антикризового центру кіберзахисту бізнесу Торгово-промислової палати України. 

“Всі наші зусилля, діяльність величезної громади, сотень компаній, академічної спільноти, державних органів, які приймали в цьому участь, призвели до того, що нашу ініціативу проведення Місячника кібербезпеки на загальнонаціональному рівні підтримано”, - наголосив Володимир Коляденко.

На заході представники державних органів, бізнесу, вищих навчальних закладів поділилися з молоддю інформацією стосовно державної політики у сфері кібербезпеки, академічної освіти, можливостями працевлаштування у приватному секторі та підвищення фахового рівня.

Сергій Демедюк, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України, зазначив, що новоприйнята друга Стратегія з кібербезпеки є набагато потужнішою: «Вперше за всю історію вона передбачає не лише пасивний захист, а й можливість здійснення кібератак у разі необхідності на ті держави й організації, які будуть здійснювати напад на нас».

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко повідомив, що Комітет почав працювати над законом про кібербезпеку. «Я впевнений, що саме завдяки таким майданчикам, саме завдяки таким навчальним закладам Україна буде отримувати фахівців. А ми, як законодавці, будемо докладати максимум зусиль, щоб наші закони відповідали сучасним реаліям», - пообіцяв народний депутат.

Успіх у сфері кібербезпеки, як і в будь-якій іншій галузі, залежить від трьох складових: освіти, прагматичності та чесності. Про це заявив заступник Голови Держспецзв’язку Олександр Потій. За його словами, студенти можуть здобути компетенції на рівні управління держави, підприємств, ризик-менеджменту, реагування на інциденти та кіберзагрози, розроблення технічних рішень кіберзахисту, захисту комп’ютерних систем тощо. 

Для цього Держспецзв’язку додає у Державний класифікатор Міністерства економіки України 46 професій у галузі кібербезпеки. 

«Додання професій дає можливість обрати свою кар’єру фахівця з кібербезпеки: або криміналіста-розслідувача, або аналітика вразливостей чи ризиків, системного інженера – чи програмного архітектора. Загалом 46 професій, які становитимуть сучасний кадровий потенціал України», – підкреслив заступник очільника Служби.

«У світі не вистачає близько 3 мільйони підготовлених спеціалістів. Якщо сьогодні ви почнете вивчати цю спеціальність, то отримаєте великі шанси стати затребуваним фахівцем», - повідомив Олег Гайдук, новообраний голова Ради інформаційної та кібербезпеки України. За його словами, за останній тиждень Державною службою зв'язку та захисту інформації було зафіксовано 63 тисячі атак різних типів на органи державної влади, близько півмільйона підозрілих подій та понад 3 тисячі кіберінцидентів.

Презентація спікера

Заступник начальника Департаменту – начальник управління протидії злочинам у сфері інформаційної безпеки Департаменту кіберполіції Геннадій Дубок розповів, що Кіберполіція підписала 70 меморандумів про співпрацю з вищими навчальними закладами. За його словами, кіберполіція завжди потребує технічних фахівців у напрямках “Script” - розробка програмного забезпечення, “Data” - робота з даними, “Sword” - управління кіберзагрозами та “Shied” - аудит системи. 

Презентація спікера

Віталій Якушев, операційний директор компанії 10Guards, представив різноманіття професій у сфері кібербезпеки. Основні напрямки - це розробка продуктів, надання послуг та внутрішній підрозділ. Подробиці у презентації.

Кіра Лебеденко, куратор проєктів навчання Security Expert Group, представила студентам авторські та сертифікаційні курси. Security Expert Group пропонує весь спектр послуг в напрямку проєктування та захисту інформаційних систем. Адже без відповідного сертифікату неможливо потрапити у міжнародну компанію. Вона також представила нішевих вендорів, які предоставляють програми навчання по напрямку кібербезпеки: CompTIA, EC-Council, ISACA, Offensive security, Mile. Студенти можуть звернутися в Security Expert Group Academy. 

Презентація спікера

Ірина Поліщук, директор Київського відділення Малої академії наук, анонсувала конкурс для школярів і студентів “КіберНіндзя”, який стартував у рамках Національного Місяця кібербезпеки. Конкурс триватиме з 1 жовтня до 18 листопада 2021 року. Участь можуть взяти участь усі охочі учні 3 – 11 класів, студенти вишів та закладів професійної освіти.

Презентація спікера

Сайт конкурсу https://bit.ly/knindzya

Юні переможці отримають цінні призи: графічні планшети, смартфони, ноутбуки, набори для відеозйомки, набори з робототехніки Лего MindStorm, а головні призи - навчальний курс з подальшою міжнародною сертифікацією (CEH| Certified Ethical Hacker v11 - за 1-ше місце, CND| Certified Network Defender v2 - за 2 місце, CSCU| Certified Secure Computer User - за 3 місце) та можливість пройти стажування у провідного оператора кіберзахисту - компанії “Octava Defence”.

Олексій Ногін, керівник з операційної діяльності турнірної платформи WePlay Esports, розповів про компанію та познайомив з кіберспортом.

«В Україні дуже велика аудиторія кіберспорту, яка нараховує 1,29 млн осіб. Тут не лише ті, хто грають, але й ті, що дивляться та цікавляться. Ігнорувати кіберспорт неможливо, він став частиною нашого життя», - доповів Олексій. Нагадуємо, що рік тому в Україні кіберспорт визнали офіційним видом спорту. 

Відео спікера

У рамках заходу відбувся кібермарафон з ректорами вищих навчальних закладів України - Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТТУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Національної академії Служби безпеки України, Національного торговельно-економічного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету, Харківського національного університету радіоелектроніки, Київського коледжу зв’язку.

Ректори університетів продемонстрували трансформацію освітніх процесів. Для цього вони обладнали комп'ютерні кабінети, кіберполігони, сучасні лабораторії.  Однак ректор Національного торговельно-економічного університету Анатолій Мазаракі підкреслив, що для належної матеріально-технічної бази варто скасувати Постанову Кабінету Міністрів 2001 року № 332, яка обмежує придбання нових потужних комп’ютерів.

Презентація КНТЕУ

Цікаво, що в Україні фахівців із кібербезпеки готують 52 кафедри у вищих навчальних закладах, які щороку випускають близько двох тисяч студентів. 

Перед присутніми студентами також виступили Андрій Черняк - ректор Національної академії Служби безпеки України, Володимир Ільченко - перший проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Іван Пєтухов – віце-президент УСПП, президент компанії «Адамант».

Фінальним виступом завершила День кібербезпеки директор Київського коледжу зв’язку Світлана Чечуро. Вона наголосила, що 21 листопада цього року закладу виповнюється 100 років, добра слава про який поширюється далеко за межами країни.  

Нагадуємо, Місяць кібербезпеки спрямований на боротьбу з «кіберепідемією», вироблення нової парадигми поведінки в кіберпросторі, забезпечення стійкої роботи державних установ, бізнесу, сервісів і систем.

У рамках програми відбудуться круглі столи, регіональні курси і семінари з питань кібербезпеки бізнесу, відбудеться Восьмий  PKI Форум 2021, загальнонаціональний конкурс з кібербезпеки для студентів учнівської молоді «КіберНіндзя», турнір з кібербезпеки для учнів м. Києва «Кібергерой», презентація та вебінар з кіберпсихології та багато інших заходів.

Посилання на пряму трансляцію заходу:

Посилання на сюжет телеканалу ICTV:

Читайте также:23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата на членство в Європейському СоюзіБІЗНЕС-СНІДАНОК З ПАВЛОМ КУХТОЮФранцузька мережа Торгово-промислової палати повністю солідарна з УкраїноюКрок назустріч між бізнесом Швейцарії та УкраїниУкраїнська бізнес делегація здійснила візит до РумуніїКиївська торгово-промислова палата продовжує надавати послугиВідділ Експертної оцінки та цінової інформації відновлює роботу!До уваги підприємців!Київська торгово-промислова палата стала партнером UNICEF з логістики гуманітарної допомогиДо уваги бізнесу щодо засвідчення форс-мажорних обставин!

Календарь событий

Июль 2022
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ул. Б. Хмельницкого, 55,
Киев,  01054, Украина
info@kcci.org.ua
Киевская торгово-промышленная палата.
© 2014 Все права защищены. Разработка сайта - Exipilis