укр рус eng
 

Центр підтримки бізнесу м. Києва при Київській ТПП

Програма ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» – нові можливості для українських підприємств»

Київська торгово-промислова палата розпочинає роботу по залученню підприємств до участі в Програмі «Горизонт 2020».

Програма Європейського Союзу «Горизонт 2020» – рамкова програма з досліджень та інновацій об`єднала практично усі програми і фінансові ресурси Європейської Комісії, що існували до 2014 року та були спрямовані на спільний розвиток країн-учасників у широкому діапазоні наукових, технологічних та соціальних питань.

Це найбільша в історії Європейського Союзу програма щодо фінансування досліджень та інновацій, із загальним бюджетом більш ніж 80 млрд. євро, розрахованим на сім років (2014-2020).

Україна у 2015 році підписала і ратифікувала Угоду про асоціацію з країнами ЄС у рамках Програми «Горизонт 2020» (Закон України № 604-VIII від 15 липня 2015 р.).

17 серпня 2015 р. ця Угода набрала чинності. Таким чином, Україна отримала доступ до фінансових інструментів нарівні з країнами Євросоюзу.

З цією метою Київська ТПП спільно з відповідними фахівцями, як перший крок, 18 березня 2016 р провела інформаційний день для ознайомлення членів Київської ТПП з можливостями цієї Програми та підтримки підприємств щодо участі в її реалізації: «Програма ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» - нові можливості для українських підприємств».

У заході взяли участь 53 представники 40 підприємств і організацій Києва.

Із вступним словом до учасників семінару звернувся віце-президент Київської ТПП Майстренко В.С.. Потім слово було надано фахівцям:

КОВАЛЬ Олена Віталіївна - директор Національного інформаційного центру зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій

(Юридично-фінансові аспекти участі України у програмі «Горизонт 2020»)

ЧАЛА Ніна Дмитрівна – д.н. з державного управління, завідувач кафедри «Школа охорони здоров’я» Національного університету «Києво-Могилянська академія»

(Програма ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», інші європейські програми підтримки досліджень і інновацій)

ВАСИЛЬЧЕНКО Василь Васильович – голова Правління ГО «ФОНД ІННОВАЦІЙ», експерт з підготовки та реалізації проектів за міжнародної фінансової підтримки

(Програма ЄС «Горизонт 2020» – етапи підготовки проектної документації)

В обговоренні, також, взяли участь фахівці:

ГАЛУЩЕНКО Олександр Миколайович – к.г.н., керівник Регіонального контактного пункту «Продовольча безпека, стале сільське господарство, морські дослідження і біоекономіка» Програми Європейської Комісії фінансування наукових досліджень та інновацій «ГОРИЗОНТ 2020»

ШЕВЧЕНКО Олександр Валентинович – к.т.н., керівник Регіонального контактного пункту «Клімат, ефективне використання ресурсів, сировина» Програми Європейської Комісії фінансування наукових досліджень та інновацій «ГОРИЗОНТ 2020»

В рамках даної Програми для українських підприємств, що володіють прогресивними технологіями або інноваціями відкриваються нові можливості щодо грантового фінансування, розвитку бізнесу та ділових стосунків з європейськими партнерами, участі у різноманітних заходах, а також можливість просування своєї продукції (технологій, інновацій) на європейський та світовий ринки.

Разом з тим, робота за Програмою «Горизонт 2020» передбачає ретельне вивчення та неухильне дотримання правил, процедур та керівництв, напрацьованих Європейською Комісією за останні роки.

Тільки за умови опанування цих знань діяльність над формуванням та впровадженням проектів може бути ефективною та успішною.

Беручи до уваги зазначене, а також зацікавленість ряду підприємств у розвитку даного напрямку, Київська ТПП запропонувала в рамках наступних кроків реалізувати низку заходів, спрямованих на підвищення спроможності підприємств працювати за Програмою «Горизонт 2020». Перш за все це стосуватиметься організаційних, технічних та процедурних питань з підготовки конкурентоспроможних проектних пропозицій.

Подальша робота включатиме наступні етапи:

  1. Формування проектних ідей та оцінка їх конкурентоздатності.
  2. Ідентифікація напрямку діяльності та конкурсу за Робочою програмою на 2016-2017рр.
  3. Оцінка ресурсів підприємства та його готовності працювати за Програмою «Горизонт 2020».
  4. Рекомендації щодо організаційної побудови роботи над проектом (провадиться у разі позитивних результатів за пп. 1, 2 та 3).
  5. Детальне знайомство з побудовою та ресурсами Програми «Горизонт 2020» в частині започаткування проектної діяльності.
  6. Розгляд етапів підготовки проектної документації (від проектної ідеї, пошуку партнерів, укладання Угоди про Консорціум та до подання проектної пропозиції на конкурс до ЄК).
  7. Підготовка, надання та тлумачення навчальних матеріалів і рекомендацій.

Зазначені заходи Київська ТПП планує проводити з цільовою аудиторією у вигляді організації круглих столів, тренінгів та персональних консультацій з відповідними фахівцями. Цільові аудиторії формуватимуться на основі умовного розподілу за секторами: енергетика, охорона навколишнього середовища, будівництво, приладобудування тощо.

У разі зацікавленості підприємств в участі у Програмі «Горизонт 2020» просимо повідомити Київську ТПП за тел.:(044) 482-04-40, 482-39-87,

e-mail: belikov@kcci.org.ua, volkova@kcci.org.ua Терміни не обмежені, повідомлення та заявки на участь приймаються постійно!

Читайте також:Центр підтримки бізнесу м. Києва при Київській ТППЮридична адреса в Києві при Київській торгово-промисловій палатіКращий експортер рокуСвідоцтво надійного партнера

Відділи

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis