укр рус eng
 

Комітети підприємців

РІШЕННЯ засідання комітетів підприємців Київської ТПП - учасників «круглого столу»

РІШЕННЯ

засідання комітетів підприємців Київської ТПП - учасників «круглого столу» на тему:
«Як забезпечити конкурентоздатність українських підприємств в умовах глобального наповнення ринку та нових викликів»»

м. Київ

15 грудня 2016 р.

З огляду на особливу актуальність проблеми щодо забезпечення конкурентоспроможності організацій і економіки України на сучасному європейському шляху розвитку, ГО «Українська асоціація якості», Комітети підприємців при Київській ТПП провели «круглий стіл», на якому були присутні представники 48 підприємств та організацій, громадських об’єднань, вчених.

Заслухавши та обговоривши інформацію, що була висвітлена у доповіді Президента Української асоціації якості П.Я.Калити, виступах учасників «круглого столу» відзначено:

1. Стан економіки України є вкрай незадовільним і продовжує погіршуватися.

2. Ситуація загострюється тим, що при сучасному розвитку світової науки і технологій звична конкуренція товарів (послуг) втрачає свою вагу; натомість все жорсткішою стає конкуренція моделей та систем управління (менеджменту). Набирає силу 4-та промислова революція, яка для української не підготовленої економіки може мати згубні наслідки.

3. Українські ділові кола не достатньо відповідають вимогам глобального насиченого ринку своєю діловою культурою, діловою досконалістю, що притаманна розвиненим країнам.

4. Український бізнес послуговується хибними рішеннями у сфері якості, ділової досконалості і конкурентоспроможності, які закріплені у ряді державних нормативних документів (перш за все у Концепції державної політики у сфері управління якістю продукції).

5. Уряд не приділяє належної уваги якості і ділової досконалості, ефективності управління, звертаючи першочергову увагу на продукцію та на зовнішню допомогу, організовує в країні боротьбу з корупцією, дерегуляцію бізнесу, гармонізацію вітчизняних регламентів і стандартів з європейськими нормами,.

6. Якість державного управління в країні знаходиться на низькому рівні і не сприяє розвитку конкурентоспроможної економіки та суттєвому поліпшенню життя громадян України.

Враховуючи викладене, учасники «круглого столу» вирішили:

1. Визначити одним із пріоритетних напрямів соціально-економічного відродження України подальший розвиток національного руху за ділову досконалість на засадах сучасного системного менеджменту та його інтеграцію до загальноєвропейського руху з урахуванням сучасних світових та європейських тенденцій, зокрема стосовно посилення соціальної спрямованості та поширення концепцій організаційної досконалості.

2. Зважаючи на фундаментальне значення, складність та системність визначеної проблеми для забезпечення конкурентоспроможності українських підприємств і економіки в умовах глобального насиченого ринку, звернутись до Президента України, Прем`єр-Міністра України та Голови Верховної Ради України з рекомендацією:

- якнайшвидше зробити підвищення ділової досконалості на всіх рівнях пріоритетом у роботі починаючи від робочого місця до самих високих кабінетів та особисто проініціювати невідкладне вжиття заходів, скерованих на суттєве поліпшення якості державного управління, зокрема із застосуванням напрацювань в частині системного менеджменту та відповідним доопрацюванням Стратегії реформування державного управління;

- доопрацювати розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. № 447 “Про затвердження Концепції державної політики у сфері управління якістю продукції (товарів, робіт, послуг)” та доручити відповідним органам виконавчої влади включити до неї системи стандартизації, технічного регулювання, ринкового нагляду, метрологічного забезпечення тощо;

- прийняти заходи для стимулювання певних галузей економіки, передбачивши проведення аналізу та відповідне доопрацювання Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» з урахуванням необхідності суттєвого удосконалення діяльності, як суб`єктів підприємництва, так і державних інституцій;

3. Рекомендувати керівникам Київської торгово-промислової палати:

- здійснити заходи з підвищення престижності досконалих київських підприємств (організацій);

- сприяти навчанню власників та керівників київських підприємств з сучасного бачення у сфері якості, досконалості і конкурентоспрооможності;

- забезпечити функціонування системи підготовки, оцінювання та визнання рівнів досконалості київських підприємств у відповідності до концепцій і моделі EFQM;

- сприяти розвитку руху за досконалість в Києві, передбачивши, зокрема, залучення до цього руху київської молоді;

- організувати вивчення та розповсюдження досвіду вдосконалення, наприклад, компанії «Юрія-Фарм».

4. Рекомендувати власникам і керівникам підприємств, зокрема тим, що відносяться до категорії малих і середніх:

- ознайомитися з сучасними європейськими підходами та кращими практиками щодо цілеспрямованого системного вдосконалення, перш за все з фундаментальними концепціями і моделлю досконалості EFQM, та передбачити заходи з їх використання для підвищення досконалості і конкурентоспроможності своїх підприємств;

- із залученням досвідчених експертів провести оцінку (діагностику) організацій відповідно до моделі досконалості EFQM та отримати загальне уявлення про реальний рівень досконалості організацій;

- виходячи з наявних інтересів і нової інформації сформувати стратегії удосконалення організацій на певний період часу та відповідно до них і фактичних можливостей розробити і приступити до реалізації програм вдосконалення на поточний період.

5. Рекомендувати керівництву ТППУ ініціювати проведення аналогічних «круглих столів» у всіх регіональних торгово-промислових палатах.

 

Читайте також:На засіданні Комітету з питань безпеки ведення бізнесу розглянули новели у законопроекті через введення монополії державних спеціалізованих експертних установГалузеві комітети підприємців при Київській ТПП у 2018 роціСпільне засідання Комітетів з питань промисловості та з безпеки бізнесу - вирішення актуальних питань між представниками вітчизняного бізнесуКомітет підприємців МСБ розглянули співробітництво між підприємствами оборонно-промислового комплексу та суб'єктами малого і середнього підприємництваРішення спільного засідання Комітетів підприємців при Київській ТПП 19.01.17 р.Рішення спільного засідання Комітетів підприємців базових галузей промисловості та будівництва при Київській ТПП 07.09.16 р.Cтворена робоча група з аналізу випадків незаконних податкових перевірок.Склад комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Київській ТППЗвернення Комітету підприємців з питань природокористування та охорони при Торгово-промисловій палаті України до Верховної Ради УкраїниЗасідання Комітетів підприємців при Київській ТПП 18.02.16 р.

Календар подій

Лютий 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis