укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Міхеіл Саакашвілі під час зустрічі з бізнесом підтримав позицію необхідності реформування судової системи України

23 липня в Торгово-промисловій палаті України відбулась зустріч голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіла Саакашвілі з бізнесом.

Рівень довіри до судової системи залишається одним з головних факторів, який непокоїть бізнес та відвертає іноземних інвесторів від інвестування або розширення інвестицій в Україну. 

«Торгово-промислова палата України є «піонером» в нашій країні щодо розбудови інститутів альтернативних видів правосуддя. І в цьому питанні ми не унікальні, оскільки в Європейських країнах при ТПП існували історично інститути, які споконвіку вирішували спори між бізнесом. Нагадаю, ще на зорі незалежності у 1992 році при ТПП України був створений МКАС,» - зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Участь в обговоренні взяла перший віце-президент Київської торгово-промислової палати Людмила Сізікова. Вона вважає, що єдиної думки про судову реформу в державі поки що немає.

«Хтось хоче «разрушить все до основания, а затем...», а хтось більше орієнтується на розвиток альтернативного судочинства (арбітраж, третейські суди, медіацію), приватних виконавців і "мирських" чи то "виїзних" суддів, які будуть діяти на противагу державним судам і створювати конкурентне середовище - свого роду люфт можливостей у виборі інструментів розв'язання спорів. Головне - влада сприймає ТПП України як посередника між бізнесом і владою та враховує надзвичайно високий рівень довіри бізнесу саме до такої незалежної інституції», - зазначила Людмила Сізікова.

Наразі в державі вже 28 років функціонують дві постійно діючі арбітражні установи – Міжнародний комерційний арбітражний суд (МКАС) і Морська арбітражна комісія (МАК) при Торгово-промисловій палаті України. За час своєї діяльності МКАС розглянув близько 10 тисяч зовнішньоекомічних спорів з ціною позову від кількох тисяч до сотень мільйонів доларів США, сторонами яких були суб’єкти підприємництва із 110 країн світу, що свідчить про його авторитет і довіру до нього.

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі висловив свою позицію щодо необхідності реформування судової системи України. Як він вказав, це процес не швидкий, проте вкрай необхідний для створення більш привабливого бізнес-клімату в Україні.

«Ми впевнені у тому, що пропонуємо, завдяки таким дискусіям. Бо маємо можливість почути бізнес-спільноти та врахувати їх пропозиції,» - зауважили в Офісі простих рішень та результатів.

У цілому, Національна рада реформ підтримує розвиток альтернативних видів правосуддя.

До того ж, Торгово-промислова палата України доклала багато зусиль для того, щоб забезпечити бізнес дієвими і ефективними механізмами захисту прав сторін господарських зобов’язань. Змінами законодавства усунуто ряд перешкод у діяльності третейських судів, внаслідок чого вони мають повну компетенцію розглядати значний спектр господарських спорів, рішення їх не оскаржуються та виконуються примусово так само, як і рішення державних судів.

ТПП України також активно надає всебічну підтримку для створення законодавчого регулювання медіації в Україні й для розвитку роботи існуючих Центрів бізнес - медіації у системі ТПП в Україні та формування в суспільстві культури застосування досудового врегулювання спорів. 

Читайте також:ТРЕНІНГ: Ресурсний стан. Як жінці залишатися повною сил в сучасному світіДо уваги підприємців і фахівців з розвитку підприємництваТОП-8 важливих законодавчих змін січня для представників МСБКомітет підтримки експорту та інвестицій: подальші кроки задля просування експортного потенціалуДопомога землякам “всупереч випробуванню”Добірка з ТОП-20 важливих новин для бізнесу в 2021: найважливіші зміни у новому році17 київських компаній отримали нагороди «Кращий експортер року»Київська торгово-промислова палата заручилася підтримкою Ради експортерів та інвесторів МЗС УкраїниНові ініціативи, продуктивна робота та перспективні можливості Комітету жінок-підприємниць КТПП у 2021 роціКомітет підтримки експорту та інвестицій при Київській ТПП – як практичний інструмент для українських експортерів

Календар подій

Січень 2021
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Погода  
Розробка сайта - Exipilis