укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Місяць кібербезпеки в Україні

Торгово-Промислова Палата України, Комітет з електронних комунікацій, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, за підтримки Ради національної безпеки і оборони України 

Проводять  Місяць кібербезпеки в Україні

1 - 31 жовтня 2019 року

Рівень кіберзагроз постійно зростає у всьому світі. Сьогодні жодна система не захищена від проникнення і не перебуває поза досяжністю злочинців.

Все більше держав приходять до розуміння, що ніяка громадська, комерційна або державна організація не в може вирішити проблеми кібербезпеки самостійно. Кожна людина грає певну роль в забезпеченні своєї частини кіберпростору, включаючи пристрої та мережі, які вона використовує. Саме таку парадигму запропонували керівництво Департаменту внутрішньої безпеки США і Національного альянсу з кібербезпеки, організувавши з 2003 року проведення щорічного Національного місяця обізнаності про кібербезпеку (NCSAM)¸

Цю ініціативу в 2011 році підтримали країни ЄС, а в 2018 році за ініціативи ТПП України, при підтримці Держспецзв’язку, Україна  приєдналася до європейської традиції і вперше провела 1-31 жовтня 2018 року Місяць кібербезпеки.

Тема кібербезпеки в Україні за останні роки набула значних зрушень. Проте ще багато Українців  не відчуває достатньої обізнаності про кіберзагрози, часто не підготовлені до них і які б не створювалися умови для «чистого» використання інтернет-простору, людська невдача залишиться критичним фактором, а покращення цифрових навичок стає одним з головних завдань на найближчу перспективу.

У місячнику кібербезпеки планують взяти участь представники майже 100 компаній з України, Ізраїлю, Німеччини, США, ОАЕ. Будуть проведені спеціалізовані форуми  «LEGAL CYBERSECURITY FORUM», «РКІ форум». Кключовою подією стане ІІ міжнародний форум  «Кібербезпека. Захисти свій бізнес!», на якому будуть представлені кроки створення Національної екосистеми кібербезпеки, у його роботі візьмуть участь провідні вітчизняні та іноземні стейкхолдери. (Для детальної інформації по форуму перейдіть за лінком https://cybersecurity.ciseventsgroup.com/ua )

Наскільки надійною є кібербезпека країни? Чи захищені ми від нових загроз? Чи зроблені урокі  після масштабних кібератак, та як приватно-державна взаємодія може покращити і прискорити формування кібербезпекового простору держави. Учасники обговорять ключові теми, які стосуються політики , технологій, освіти та просвіти, напрацюють рекомендації для подальшої передачі уряду та парламенту.

У рамках форуму вперше відбудеться спеціалізована виставка «Кібербезпека» за участю державних і приватних компаній, яка стане унікальним майданчиком для бізнес-промоцій та налагодження ділових контактів, не лише для фахівців з кібербезпеки, але й для широкої бізнесової аудиторії.

За технічної підтримки провайдерів буде проведено відкритий он-лайн урок, для більше ніж 2000 вчителів,  присвячений створенню безпечного середовища у своєму класі та в школі. Паралельно відбудуться он-лайн батьківські збори з етиці та поведінку дітей і батьків в Інтернет-просторі.

У рамках місячника спільно з партнерами буде проведена серія круглих столів з підвищення якості підготовки фахівців з кібербезпеки, діяльності українських кіберкопів для бізнесу, захисту критичної інфраструктури.

Спільно з асоціацією мерів малих міст буде проведено круглий стіл із застосування кращих світових практик електронного міста (Smart City), безпечного міста (Safe City) у рамках розвитку «країни в смартфоні», серію тренінгів і семінарів з питань кібербезпеки бізнесу.

ТПП України спільно з партнерами продемонструють один з перших кроків приватно-державної взаємодії у кіберпросторі.

Спільно з інформаційними партнерами передбачається широке висвітлення в мас-медіа основних правил кібербезпеки для бізнесу, громадян, батьків та учнів.

Цілі Місяцю кібербезпеки в Україні

  • підвищення загальної поінформованості про кібербезпеку, яка одного з пріоритетів, визначених у Стратегії кібербезпеки України;
  • підвищення цифрової грамотності громадян та культури безпечної поведінки у кіберпросторі, комплексних знань, навичок і здібностей, необхідних для підтримки цілей кібербезпеки;
  • роз’яснення можливостей державно-приватної взаємодії у сфері кібербезпеки та кіберзахисту;
  • сприяння розвитку культури кібербезпеки у вашій організації, включаючи тих співробітників, які знають, як захистити себе і свій бізнес від мережевих загроз;
  • підвищення обізнаністі про важливу роль критичної інфраструктури у  повсякденному житті, і які є можливості допомогти захистити її системи та мережі;
  • підвищення уваги та інтересу до інформаційної безпеки за допомогою політичних рішень та координації засобів масової інформації;
  • залучення до заходів органів державної влади, бізнесу і громадянського суспільства.

Тиждень 1 і 2: 1-13 жовтня

Кібергігієна - Ця тема покликана допомогти громадськості у встановленні і підтримці щоденних процедур, перевірок і загальної поведінки, необхідних для забезпечення безпеки в Інтернеті. 

Тиждень 2

Новітні технології - Нові технології та нові можливості кіберзахисту, використання   з новітніх технологій.

Тиждень 3

Довіра - Довіра – головний складовий елемент взаємодії в кіберпросторі. 

Тиждень 4

Просвіта і навички  - Підвищення цифрової грамотності громадян та культури безпечного поводження в кіберпросторі.

План заходів Місяця кібербезпеки

ПАРТНЕРИ

ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ

Проведення Місячника в Україні надасть дійсний поштовх в українському суспільстві до підвищення уваги та інтересу до питань інформаційної безпеки, кібернетичних загроз та шляхів їх подолання. Інтернет - це загальний ресурс нашої спільної відповідальності,  кібербезпека - це механізм, який максимізує нашу здатність розвивати комерцію, спілкування і контент у зв'язаному світі.

Запрошуємо до участі в заходах Місяцю кібербезпеки в Україні.

Пропозиції щодо активностей, які можуть бути включені до плану заходів, надсилати  на адресу: csm.ua@ukr.net,

або м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33.

ОРГАНІЗАТОРИ ЗАХОДУ

Читайте також:Запрошуємо на круглий стіл «Наскільки ефективні засоби протидії Кіберполіції, судової системи, законодавства, бізнесу, кібершахрайству»Вітання з Днем працівників харчової промисловості!Перша міжнародна Конференція жінок-підприємниць м. Києва УСПІХ В ТОБІ!ВОРКШОП «НА ПОДІУМІ ПІДПРИЄМНИЦТВА– ШЛЯХ ДО УСПІХУ»Вітаємо у команді Київської торгово-промислової палати 22 нових члени!Як ефективно управляти платоспроможністю бізнесуСвітовий бізнес у 2021 році може понести збитки на суму 6 трильйонів доларів від кібератак"Obozrevatel" опублікувало спростування на недостовірну інформацію про Київську торгово-промислову палатуФорум «Бізнес кейс-стаді» об’єднав сотні підприємців з різних куточків УкраїниВітчизняні науковці презентували новітні розробки у сфері енергоефективних технологій потенційним інвесторам

Календар подій

Жовтень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Погода  
Розробка сайта - Exipilis