укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Бізнес вимагає від влади сучасного економічного курсу

Представники ділової спільноти звернулися до Президента України щодо необхідності організації робочої зустрічі із українським бізнесом та галузевими асоціаціями. Нагальними  до обговорення та вирішення вони вважають проблеми кредитного «голоду» економіки, кризового стану стратегічних галузеутворюючих  підприємств України, а також покращення адміністрування податків, перш за все відтермінування закону 2628 та введення нових механізмів контролю за обігом та обліком пального саме для кінцевих споживачів пального з 1 липня ц.р., обнуління митної ставки на імпорт обладнання для модернізації промисловості тощо.

Це було вирішено на  розширеному засіданні Антикризової ради громадських організацій України та Правлінні УСПП «Нереалізовані можливості для економічного зростання: що вимагає бізнес від влади», яке зібрало керівників ділових асоціацій України, представників реального сектору економіки, роботодавців, економічних експертів. Участь у засіданні взяв віце-президент Київської торгово-промислової палати Віталій Майстренко.

 «Суспільство, яке проголосувало проти старої неприйнятної системи влади заради її зміни, чекає від президентської команди рішучих та продуманих дій. Слід утриматись від прийняття популістських та неузгоджених з ринком рішень. Гостро необхідним є вирішення проблемних для економіки та підприємництва питань», – підкреслили присутні.

Зокрема, українська економіка відчуває вплив цілої низки негативних факторів: відсутність модернізації підприємств (дорогі кредити), суттєвий  брак кадрів (через трудову міграцію спеціалістів та робітників  за кордон), низьку ефективність виробництва (наразі середньостатистичний робітник у Німеччині за 17 днів виробляє стільки ж, скільки робітник в Україні за один рік).

Незначний рівень інтеграції українських товаровиробників до ланцюгів доданої вартості зумовлює скочування держави в сировинну «яму». Попри розвиток ІТ-індустрії,  на  надто низькому рівні залишається використання цифрових технологій промисловими підприємствами. Водночас відстороненість банківського сектора від реального  дедалі відчутніше гальмують внутрішній попит.

Учасники запропонували  розглянути усі складові фінансової безпеки на окремому засіданні РНБОУ в контексті ефективного використання ресурсів банківського сектору для покращення динаміки та якості економічного зростання у подальшому.

Від парламенту бізнес очікує розгляду найбільш резонансних законопроектів, зокрема  проекту Закону (реєстр.№10212) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів». Учасники засідання наголосили на необхідності, не дивлячись на турбулентність виборчого періоду, вчасно (до 15 вересня) та якісно підготувати та  передати на розгляд в парламент бюджетну резолюцію.  

На погляд ділової спільноти, вкрай актуально та нагально необхідним залишається розробка державної стратегії економічного та промислового розвитку на найближчий та середньостроковий період, яка має бути розроблена лише в партнерстві з громадськими структурами промисловців, підприємців, роботодавців.

 (джерело - УСПП)

Читайте також:Робоча зустріч бізнесу з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом України в КНРСтабільність – ознака класу!Запрошуємо енергоменеджерів підприємств взяти участь у черговому тренінг-курсі «EUREM – Європейський енергоменеджер (ТПП) / European EnergyManager (CCI)»Скарбниця найкращих бізнес-тренерів України поповнилася 13-ма новими фахівцямиВшанування пам’яті Петра Балабуєва – гордості міжнародної авіаціїВітаємо у великій родині торгово-промислової палати нові компанії!Комітет жінок-підприємниць при КТПП - майданчик для нетворкінгу і просування власного бізнесуІзраїльський досвід є прийнятним для імплементації на українських теренахУкраїнський ринок металобрухту: практичні аспекти та сучасні викликиНагальна потреба часу - створення Міністерства промисловості

Календар подій

Січень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Погода  
Розробка сайта - Exipilis