укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Запрошуємо до круглого столу “Державна монополія на проведення судових експертиз – загроза бізнесу”

18 вересня 2018 року Верховною Радою України було прийнято в першому читанні проект Закону України № 8336 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності» (автори: н. д. Геращенко А. Ю., Білоцерковець Д. О.)

Всупереч задекларованій уже в самій назві меті посилення гарантій незалежності судового експерта, законопроект, де-факто, залежність експерта і експертної діяльності навпаки значно посилює шляхом створення монополії проведення експертиз в ході досудового розслідування кримінальних проваджень виключно експертами державних експертних установ. Оскільки, відповідно до запропонованих змін до ст.ст. 243, 244 КПК, сторони кримінального провадження для проведення судових експертиз в ході досудового розслідування залучатимуть виключно експертів із державних експертних установ.

Загально відомо, що перебування експертів в штатах державних експертних установ, їх службова залежність від керівництва цих установ не сприяє об’єктивності та незалежності їх експертної діяльності.

Крім того, вже сьогодні державні експертні установи в значній мірі перевантажені проведенням призначених їм на виконання експертних висновків, що в багатьох випадках вже є причиною тяганини і порушення будь-яких розумних строків при розслідуванні кримінальних проваджень.

Такі зміни нівелюють принцип змагальності сторін, закладений в КПК, та обмежують право сторін обирати експерта не за фаховим рівнем, а за належністю до державної установи.

Законопроектом пропонується, шляхом внесення змін до ЗУ «Про судову експертизу», запровадження експертно-кваліфікаційних комісій при державних експертних установах. На нашу думку, це особливо підкреслює і посилює залежність експертів державних експертних установ.

Таким чином мета законопроекту щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності жодним чином не відповідає суті запропонованих змін.

Детальніше – за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1FBimidlmhS2lHyYyy22swAzf0G1I4cml/view?usp=sharing

У зв’язку з важливістю питання для підприємців Комітет з питань безпеки ведення бізнесу Київської ТПП планує проведення Круглого столу для обговорення цього законопроекту.

Ваші зауваження та пропозиції надсилайте на e-mail: office@yarval.kiev.uabuvast@ukr.net  або mozoleva@kcci.org.ua

Про дату проведення Круглого столу буде повідомлено додатково.

Читайте також:Засідання Ради Київської торгово – промислової палати відбудеться 18 грудняДелегація Київської ТПП взяла участь в 9-й Міжнародній конференції європейських енергетичних менеджерів в ПразіЗапрошуємо керівників підприємств та підприємців відвідати засідання Комітету сприяння малому та середньому бізнесуСемінар «Виведення компаній на ринок ЄС: пошук партнерів, підготовка і сертифікація товарів, дистрибуція товарів»До членів Київської торгово-промислової палати приєдналися 17 нових підприємствЕфективний розвиток трансферу технологій та інновацій – запорука успіху економіки УкраїниЗапрошуємо взяти участь у одноденному тренінгу від ЄБРР: консультації для малого бізнесу в Україні25 жовтня відбувся майстер-клас «Підготовка інвестиційної презентації та основи роботи з інвестором»Більше 150 виробників Білорусі та України представили потенціал регіонів на виставці в ГомеліЕфективність менеджменту організації – поради від експертів

Календар подій

Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis