укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Альтернативні методи захисту бізнесу - це не можливість, а необхідність прийняти рішення

27 червня за круглим столом вперше на дискусійній панелі щодо альтернативних методів захисту бізнесу зібралися медіатори, юристи, представники Міністерства юстиції, Верховної Ради, Київської обласної ради та Київської торгово-промислової палати.

Експерти у Київській торгово-промисловій палаті обговорили питання щодо методів медіації, вирішення внутрішніх корпоративних конфліктів, захисту комерційної інформації бізнесу, опору рейдерству та протистояння незаконними діям силових структур. Метою заходу було допомогти українському бізнесу, який страждає від економічних та законодавчих ризиків, недобросовісної конкуренції, кібератак, злочинних дій.

Президент Київської ТПП Микола Засульський зазначив, що Палата, як найбільша бізнес-асоціація, багато уваги приділяє питанням захисту бізнесу. «З 2014 року ми пропонуємо ще один демократичний шлях, який зекономить час та гроші – бізнес-медіацію. За словами медіатора з Німеччини Штефана Шмідта-Йохума, у 70% випадків мирне розв’язання спорів приводить до позитивного результату. Сподіваємось, що і в Україні ми будемо мати такі оптимістичні цифри», - повідомив Микола Засульський.

Модератором секції «Медіація для бізнесу» була перший віце-президент Київської ТПП Людмила Сізікова. Вона заявила, що альтернативний спосіб захисту бізнесу - це не лише можливість, а необхідність прийняти рішення. Саме прийняти правильне рішення допомагає центр медіації при Київській ТПП, адже бізнес-медіація - це дієвий, економічно вигідний, швидкий та безпечний спосіб вирішення спорів. Медіатори та юристи Євген Гетманчук, Ольга Тютюн, Олег Трибой, Марина Саєнко і Вадим Лавренюк розповіли про переваги медіації та про практичне застосування медіаційних компетенцій.

Альтернативні методи захисту бізнесу (презентації спікерів)

Наступна секція була за участі заступника Міністра юстиції України Олени Сукманової, очільника столичної юстиції Станіслава Куценка, заступника бізнес омбудсмена - Ярослава Григірчака та експерт Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Євгена Калініна. Модератор дискусії був начальник Управління державної реєстрації юстиції Києва Віталій Сигидин.

 За словами Олени Сукманової, для того, щоб максимально захиститися від можливого рейдерського захоплення необхідно зробити юридичний аудит не тільки статутних документів, але і всіх юридичних справ і реєстрацій, які у вас є. Зберігайте конфіденційність інформації і навчайте цьому своїх працівників, бо будь-які рейдерські захоплення та внутрішні корпоративні конфлікти починаються з витоку інформації. Проведіть інструктаж поведінки своїх співробітників у разі або фізичного захоплення підприємства, або проведення слідчих дій з боку правоохоронних органів, щоб вони зберігали спокій і виконували дії тільки в межах вашої інструкції.

 Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко під час своєї доповіді розповів про чіткий алгоритм дій, якщо власникові стало відомо про те, що права на його майно перереєстровані на іншу особу. Тож  потрібно невідкладно звернутися до найближчого державного реєстратора (наприклад, нотаріуса) з усіма документами, які встановлюють право на нерухомість, паспортом та ідентифікаційним номером. Потерпілий може написати заяву про блокування будь-яких дій із його нерухомістю строком на 10 днів. Потім цей строк можна продовжити. За цей час є можливість з'ясувати ситуацію та звернутися із скаргою до Міністерства юстиції. Якщо рейдери переписали майно кілька разів, усі ці дії також можуть бути скасовані.

 Також він зауважив, що про зміни в Реєстрі нерухомості можна дізнатися через SMS-повідомлення, електронний лист, а також через сповіщення в кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу SMS-Маяк, що працює через «Он-лайн будинок юстиції» https://online.minjust.gov.ua/.

 «Підґрунтям для виникнення рейдерських атак досить часто є юридичні помилки, недбалості або порушення законодавства, які були допущені компанією, що стала об’єктом неправомірного захоплення. Іншою групою причин для виникнення рейдерських атак часто є несправедливе ставлення акціонерів, які контролюють компанію до міноритарних акціонерів та членів орендного колективу, які приймали участь у приватизації та інші внутрішні корпоративні конфлікти», - прокоментував Віталій Сигидин.

Щоб максимально зробити невигідною рейдерську атаку на ваш актив -  необхідно усунути всі юридичні недбалості та помилки в статутних документах та договорах купівлі-продажу акцій та залучати надійних юристів ще до того, як ви стали жертвою рейдерської атаки.

Євген Мірошников, адвокат, партнер ЮК "Діктум", керівник практики корпоративної безпеки бізнесу звернув увагу на превентивні засоби захисту бізнесу. Ірина Бондаренко розповіла, як протидіяти таким зловживанням з боку працівників щодо розголошення комерційної таємниці.

Світлана Мороз, керуючий партнер юридичної компанії «Діктум» підвела підсумки роботи секції 3, на якій виступила модератором: "Питання альтернативних методів захисту бізнесу сьогодні, як ніколи, актуальні. Адже перманентні реформування влади в Україні не сприяють її стабільності. Наразі, звичні для нас інституції захисту - судова та правоохоронна влада - не функціонують належним чином. Тому виникає питання: які методи захисту застосовувати? Саме на це ми й намагалися відповідсти під час панельної дискусії. Звісно, якщо дбати про безпеку бізнесу завчасно, то це мінімізує ризики, заощадить кошти та час. Основними превентивними методами захисту бізнесу ми відмічаємо: захист комерційної інформації, навчальна робота з працівниками, убезпечення активів, моніторинг контрагентів.

Іван Ступак, депутат Київської обласної ради, повідомив, що будь-який бізнес завжди цікавий правоохоронним органам. Спецслужби можуть здобути потрібну їм інформацію різними способами. В першу чергу вони слідкують за рухом грошей за банківськими рахунками. Ці відомості зараз можуть надати так звані «чорні» банкіри за 100 доларів. Найбільш актуальним способом є прослуховування розмов по телефону. Хоча це офіційно заборонено законом, проте є стаття 258 КК України про фінансування тероризму. Тобто спецслужби під приводом дізнатись чи фінансуєте ви тероризм чи ні можуть вас прослуховувати.  Іван Ступак каже, що за меседжерами теж неможливо сховатися. На території України зараз активно пропонується злом Телеграму за 8 000 доларів. В цю суму входять скриншоти всіх переписок, аудіо та відео. Вайбер взагалі не сприймається серйозно, тому що його дуже легко зламати. На сьогоднішній день жоден меседжер незахищений, спецслужби можуть читати ваші комунікації, проте не мають права використовувати їх проти вас як офіційний доказ. Ще одним застереженням є ведення бізнесу з людьми, які мають прописку Луганська та Донецька  – це чорна мітка. Як тільки побачать цю прописку, то з задоволенням відкриють справу «фінансування тероризму», а лише потім будуть розбиратися. Як висновок депутат порадив:  «Не бійтесь обшуків – бійтесь інтересу до вас».

За результатами круглого столу учасники погодились, що будь-який бізнес потребує захисту, а через кризу та реформи, які проводяться у правоохоронній сфері та судовій владі маємо сьогодні використовувати різноманітні методи захисту.

Читайте також:На спільному засіданні комітетів визначали пріоритетні напрямки розвитку виробництва у КиєвіПонад 30 українських компаній представлять харчову промисловість на головній виставці продуктів харчування Gulfood 2019Україна та Словенія визначили перспективи та пріоритетні напрями економічного співробітництваУ Міжнародному виставковому центрі Київська ТПП прийняла нових членівЗапрошуємо приєднатися до найбільшої профільної виставки GULFOOD 2019!Протидія кіберзагрозам починається з освітиЕксперти товарознавчої експертизи Київської ТПП першими внесені до Реєстру системи «ТПП ЕКСПЕРТ УКРАЇНА»Київська ТПП продовжує розвивати партнерство і взаємовигідну співпрацю з Київським міським центром зайнятості«Щоб контакти переросли в контракти» - у Києві відбулося спільне засідання Міжнародного Трейд-клубу з українськими бізнесменамиМалий та середній бізнес показав інвестиційну привабливість закордонним партнерам

Календар подій

Лютий 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis