укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Україна на шляху створення Національної екосистеми кібербезпеки

Зростаюча цифровізація ставить Україну перед необхідністю протистояти все більшій кількості викликів і загроз у кіберпросторі. Жертвами хакерів часто стають не тільки великі корпорації, а й підприємства малого і середнього бізнесу. Кібербезпека має стати частиною культури кожної установи. Компанії, уряд і вендори мають спільно розвивати кіберекосистему, як складне співтовариство взаємодіючих пристроїв, мереж, людей і організацій, процесів і технологій. Це визначили учасники форуму «Кібербезпека − захисти свій бізнес», який відбувся у Торгово-промисловій палаті України 19 червня.

Форум став платформою для обговорення шляхів допомоги компаніям будь-якого масштабу в оцінці, розробці та зміцненні своїх програм кібербезпеки для захисту бізнесу, просвіти та обміну досвідом; виявлення кращих практик у сфері інформаційної безпеки; налагодження міжгалузевого діалогу «Суспільство – бізнес – держава».

Голова Антикризового центру кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України, віце-президент Київської торгово-промислової палати Володимир Коляденко окреслив головні функції центру:

«Ми представляємо інтереси бізнесу в контакті із владою по законодавчих і підзаконних актах, намагаємося реалізувати моделі державно-приватного партнерства у сфері інформаційної безпеки. Друга функція – це освіта і просвіта. Потрібно популяризувати знання, розпочинаючи зі шкіл до потужних просвітницьких акцій».

Володимир Коляденко також розповів, що кожному окремому підприємству потрібно дотримуватися правил кібергігієни:

«В першу чергу захист лежить не в плані запровадження вартісних систем інформаційної безпеки, а в площині елементарних речей - навченості персоналу. Світовий досвід показує, що більше 90% всіх несанкціонованих доступів, уражень і атак відбувається від людського фактору. Підприємству потрібно ввести прості регламентні норми, щоб максимально мінімізувати можливі витоки загроз і уражень».

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков виступив із ініціативою приєднатися до європейської традиції щодо проведення в жовні Місяцю безпеки. Проведення Місячника в Україні підвищить увагу та інтерес до питань інформаційної безпеки, кібернетичних загроз та шляхів їх подолання.

Олександр Чаузов, перший заступник Голови Держспецзв’язку України зазначив, що торгово-промислова палата є адаптером між державою і об’єктами критичної інфраструктури, а також розповів про перспективи приватно-державного партнерства:

«Приватні компанії не мають достатньо коштів, щоб придбати необхідне устаткування для кібербезпеки, а держава не може втримати висококваліфікованих ІТ-спеціалістів. Сполучення зусиль двох суб’єктів дасть тільки позитивні результати як для приватного сектору так і для держави. Якщо є проблеми у приватних структур, то вони повинні ділитися цією інформацією, має бути взаємний діалог».

Голова комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко підкреслив важливість законів та інших нормативних актів як базису в сфері цифрової економіки:

«Для захисту кіберпростору України вже прийняли законопроекти про основні засади кібербезпеки, електронні довірчі послуги, закон про доступ до цифрової інфраструктури. Неможливо говорити про цифрову економіку не побудувавши в країні цифрову інфраструктуру, а вже потім запровадити системи кіберзахисту держави».

За участі представників бізнесу відбулася дискусія щодо нових потенційних загроз, які виникають у ході запровадження нових технологій, міграції інфоресурсів у хмару, розвитку Інтернету речей і гіперпов’язаності. Це формує нові виклики та запити у сфері управління ризиками при збоях даних: відповідь і відновлення, план реагування на інциденти. На часі – створення бази цифрових доказів, розроблення та впровадження національних стандартів і технічних регламентів надання допомоги жертвам кібератак.

Юрій Котляров, ASTERS LAW FIRM, керівник практики tech&comms повідомив про практику ЄС державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки.

Державно-приватне партнерство у сфері кібербезпеки (презентація)

Антон Кудін, заступник директора департаменту безпеки, начальник управління безпеки інформації Департаменту безпеки НБУ розповів про практику реалізації вимог Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України»
в банківській системі України.

Практика реалізації вимог Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» в банківській системі України (презентація)

Директор Інституту інформаційних технологій Віктор Онопрієнко поділився з присутніми кращими практиками та ркомендаціями.

КСЗІ: кращі практики та рекомендації (презентація)

Антикризовий центр кібернетичного захисту бізнесу при ТПП України започаткував просвітницьку програму. Центром розроблено 14 окремих курсів, що будуть поширені через регіональну структуру ТПП. Програма сприятиме реалізації ініціатив із питань кібербезпеки, підвищенню здатності бізнесу потужно протистояти загрозам шляхом створення своєї екосистеми кібербезпеки як основи функціонування в умовах сучасних викликів.

Учасники заходу вирішили, що необхідно створити Національну екосистему кібербезпеки зі стратегією надання допомоги жертвам кібератак. Лише так можна сформувати єдиний простір довіри до електронних послуг як основи цифрового майбутнього України.

Читайте також:На спільному засіданні комітетів визначали пріоритетні напрямки розвитку виробництва у КиєвіПонад 30 українських компаній представлять харчову промисловість на головній виставці продуктів харчування Gulfood 2019Україна та Словенія визначили перспективи та пріоритетні напрями економічного співробітництваУ Міжнародному виставковому центрі Київська ТПП прийняла нових членівЗапрошуємо приєднатися до найбільшої профільної виставки GULFOOD 2019!Протидія кіберзагрозам починається з освітиЕксперти товарознавчої експертизи Київської ТПП першими внесені до Реєстру системи «ТПП ЕКСПЕРТ УКРАЇНА»Київська ТПП продовжує розвивати партнерство і взаємовигідну співпрацю з Київським міським центром зайнятості«Щоб контакти переросли в контракти» - у Києві відбулося спільне засідання Міжнародного Трейд-клубу з українськими бізнесменамиМалий та середній бізнес показав інвестиційну привабливість закордонним партнерам

Календар подій

Лютий 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis