укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Проблеми зупинення реєстрації податкових накладних розглянули в Київській ТПП

Одним з найгучніших нововведень податкової реформи 2017 стало запровадження механізму так званого "блокування податкових накладних". 15 вересня 2017 року народні депутати України - члени Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики зареєстрували проект Закону України №7115 «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». У зв'язку з цим в Київській торгово-промисловій палаті в рамках засідання Комітету з питань безпеки ведення бізнесу відбувся круглий стіл на тему «Зупинка реєстрації податкових накладних як реальна загроза бізнесу», в якому взяли участь підприємства, що зіткнулися з цією проблемою, а також  народний депутат України Андрій Антонищак, один з авторів законопроекту №7115.

Підприємці висловили спільну думку, що за три місяці автоматичного функціонування "блокування податкових накладних" виявився ряд системних недоробок, які несуть значну загрозу нормальному функціонуванню українських підприємств.

Фінансовий директор ЗАТ «Енергомонтажвентиляція» Романенко Сергій, підприємство якого зазнало негативних наслідків блокування податкових накладних, зараз захищає свої інтереси в суді.

«Система автоматичного блокування податкових накладних розпочала роботу в повноцінному режимі з 1 липня. Блокувати почали всі накладні, в яких вхідний і вихідний коди не збігалися. Таким чином, ДФС почала блокувати всі операції, що стосуються послуг виробництва або будівництва. - зазначив Сергій Романенко. - У нас є велика кількість контрагентів, які не змогли протягом липня-серпня, на відміну від інших, розблокуватися в адміністративному порядку і змушені були звернутися до суду. Поки триватиме процес суду, наші кошти будуть заблоковані».

Народний депутат України Андрій Антонищак, член Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики повідомив, що вже в серпні в профільний комітет почали з криком відчаю звертатися підприємці, аудитори, бухгалтери, у яких заблокували накладні на сто, на двісті тисяч або на мільйони гривень.

«Вже більше трьох місяців в повну силу працює режим зупинки реєстрації податкових накладних. Такого цинічного відбирання обігових коштів у платників податків в нашій країні ще не проектувалося. Є чітка інформація, що в Комісію по розблокуванню вносять дуже хороші суми. Ціна питання коштує два або два з половиною відсотки, а вони продають під дванадцять відсотків. Коли ми впроваджували автоматичне відшкодування ПДВ, ми переслідували ціль, що для білого бізнесу це була б зелена доріжка, а для тіньових схем це був би блок. Але сталося навпаки: тіньовики заплатили 2 відсотки, а ще мають 10 відсотків різниці», - прокоментував народний депутат.

За результатами дискусії всі учасники круглого столу проголосували за рішення підтримати проект Закону №7115 і звернутися з відповідним листом на ім'я голови Верховної Ради України. Законопроект передбачає повернення до тестового режиму системи автоматичного блокування податкових накладних, який діяв до 1 липня цього року, але з істотними доповненнями. Зокрема, автоматична зупинка здійснюватися не буде, але керівник обласного управління ДФС отримує право своїм рішенням блокувати реєстрацію будь-накладної, яку служба вважатиме ризиковою.

Читайте також:Інформаційний бюлетень за травень-червень 2018Киргизька республіка виявила зацікавленість у співробітництві з українськими підприємствамиАльтернативні методи захисту бізнесу - це не можливість, а необхідність прийняти рішенняМалий та середній бізнес отримав новий поштовх для розвиткуЯк малому і середньому бізнесу в Україні вийти за межі країниКиївській торгово-промисловій палаті виповнилося 23 роки!Як за рахунок брендингу підвищити ефективність бізнесуПідприємці Бухареста та Києва будуть активніше співпрацюватиНімецько-українська промислово-торговельна палата відсвяткувала 25-річчяУкраїна на шляху створення Національної екосистеми кібербезпеки

Календар подій

Липень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis