укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Проблеми зупинення реєстрації податкових накладних розглянули в Київській ТПП

Одним з найгучніших нововведень податкової реформи 2017 стало запровадження механізму так званого "блокування податкових накладних". 15 вересня 2017 року народні депутати України - члени Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики зареєстрували проект Закону України №7115 «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». У зв'язку з цим в Київській торгово-промисловій палаті в рамках засідання Комітету з питань безпеки ведення бізнесу відбувся круглий стіл на тему «Зупинка реєстрації податкових накладних як реальна загроза бізнесу», в якому взяли участь підприємства, що зіткнулися з цією проблемою, а також  народний депутат України Андрій Антонищак, один з авторів законопроекту №7115.

Підприємці висловили спільну думку, що за три місяці автоматичного функціонування "блокування податкових накладних" виявився ряд системних недоробок, які несуть значну загрозу нормальному функціонуванню українських підприємств.

Фінансовий директор ЗАТ «Енергомонтажвентиляція» Романенко Сергій, підприємство якого зазнало негативних наслідків блокування податкових накладних, зараз захищає свої інтереси в суді.

«Система автоматичного блокування податкових накладних розпочала роботу в повноцінному режимі з 1 липня. Блокувати почали всі накладні, в яких вхідний і вихідний коди не збігалися. Таким чином, ДФС почала блокувати всі операції, що стосуються послуг виробництва або будівництва. - зазначив Сергій Романенко. - У нас є велика кількість контрагентів, які не змогли протягом липня-серпня, на відміну від інших, розблокуватися в адміністративному порядку і змушені були звернутися до суду. Поки триватиме процес суду, наші кошти будуть заблоковані».

Народний депутат України Андрій Антонищак, член Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики повідомив, що вже в серпні в профільний комітет почали з криком відчаю звертатися підприємці, аудитори, бухгалтери, у яких заблокували накладні на сто, на двісті тисяч або на мільйони гривень.

«Вже більше трьох місяців в повну силу працює режим зупинки реєстрації податкових накладних. Такого цинічного відбирання обігових коштів у платників податків в нашій країні ще не проектувалося. Є чітка інформація, що в Комісію по розблокуванню вносять дуже хороші суми. Ціна питання коштує два або два з половиною відсотки, а вони продають під дванадцять відсотків. Коли ми впроваджували автоматичне відшкодування ПДВ, ми переслідували ціль, що для білого бізнесу це була б зелена доріжка, а для тіньових схем це був би блок. Але сталося навпаки: тіньовики заплатили 2 відсотки, а ще мають 10 відсотків різниці», - прокоментував народний депутат.

За результатами дискусії всі учасники круглого столу проголосували за рішення підтримати проект Закону №7115 і звернутися з відповідним листом на ім'я голови Верховної Ради України. Законопроект передбачає повернення до тестового режиму системи автоматичного блокування податкових накладних, який діяв до 1 липня цього року, але з істотними доповненнями. Зокрема, автоматична зупинка здійснюватися не буде, але керівник обласного управління ДФС отримує право своїм рішенням блокувати реєстрацію будь-накладної, яку служба вважатиме ризиковою.

Читайте також:Презентація тренінг-курсу «EUREM – Європейський енергомереджер (ТПП)»Вийшов новий інформаційний бюлетень № 34Київська ТПП проводить спільне засідання членів палати та Міжнародного Трейд-клубуКалендар міжнародних виставок та заходів 2019 рікЗапрошуємо на 2-й тренінговий курс EUREM «Європейський енергоменеджер (ТПП) / European EnergyManager (CCI)»ТОП-20 найважливіших подій кінця 2018 та початку 2019 для бізнесу та підприємцівГеннадій Чижиков: «Україна повинна стати популярною - в модні країни інвестують»Власники, керівники, фахівці малого та середнього бізнесу вивчили практичні особливості транспортної логістикиУспішні підприємниці поділились своїми історіями успіхуЗдобутки за рік є надійним фундаментом розвитку Палати

Календар подій

Січень 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis