укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Україна зміцнить торговельні зв’язки з Грузією та активізує українсько-грузинське співробітництво

У липні відбувся триденний українсько-грузинський бізнес-форум, який проходив у містах Тбілісі та Батумі, у рамках державного візиту Президента України Петра Порошенка в Грузію.

Мета форуму – активізація українсько-грузинського співробітництва та налагодження коопераційних зв’язків, насамперед, у машинобудуванні, кольоровій і чорній металургії, авіаційній, легкій і хімічній промисловості, у сферах туризму, логістики, постачання продуктів харчування та вин тощо. Його співорганізаторами виступили ТПП України та ТПП Грузії, за активної підтримки Посольства України в Грузії й офіційного представника ТПП України у Грузії Давіда Іванішвілі.

Делегація від Київської торгово-промислової палати на чолі з Миколою Засульським не пропустили можливість налагодити відносини з грузинськими партнерами та відвідали українсько-грузинський бізнес-форум.  Всі учасники від України установили ділові контакти з бізнесменами з Грузії та домовились про подальше співробітництво.

У присутності Президента України і прем’єр-міністра Автономної Республіки Аджарія був підписаний меморандум про співробітництво з Одеською областю. Президент зазначив, що Грузія та Україна проходять спільні випробування, які роблять країни ближчими одна до одної:

- Ми отримали безумовне підтвердження не просто стратегічного характеру відносин наших держав, президентів, урядів, ми отримали підтвердження стратегічного характеру відносин наших народів. Просто вийдіть на вулицю і запитайте в Тбілісі, Батумі, в будь-якій точці Грузії відношення будь-кого до України та українців. Те, що я почув за ці два дні, мене переконало - ближче нас не існує і так само якщо ви запитаєте в Києві, Львові, Одесі, Харкові. Спільне випробування, яке сьогодні проходять наші держави, робить з наших країн не просто країни-воїни, а й країни-будівельники, - сказав Президент України Петро Порошенко на бізнес-форумі в Грузії.

Треба також відзначити, що Україна зацікавлена у розвитку торговельних відносин з Грузією і товарообіг, який сьогодні складає 526 мільйонів доларів, може збільшитися до 1 млрд:

«Упевнений, що Міжурядова угода про організацію прямого міжнародного залізнично-поромного сполучення через порти України та Грузії, яка набрала чинності з 20 квітня поточного року, також позитивно вплине на формування умов наших економічних відносин і поромних перевезень Чорним морем. Ми також впевнені, що українські підприємства готові і здатні здійснити свій внесок у реалізацію важливих інфраструктурних проектів», - підкреслив Петро Порошенко.

Українську економіку представляли виробники парфумерно-косметичної продукції, дієтичного харчування, фармацевтичних препаратів, пакувальних матеріалів, фахівці з обробки й експорту зерна, будівництва, виготовлення військового обладнання, електричних, вантажних, кранових і сталевих виробів тощо. На бізнес-форумі вони мали змогу встановити прямі ділові контакти з потенційними грузинськими партнерами й отримати актуальну інформацію про попит і цінову ситуацію на грузинських ринках, домовитись про подальшу взаємовигідну співпрацю.

В свою чергу Прем’єр-міністр Грузії, який також брав участь у роботі форуму, підтвердив готовність Грузії до поглиблення відносин та наголосив на тому, що Україна є для Грузії важливим торговельним партнером і входить у п’ятірку держав, з якими Грузія має найбільший товарообіг.

19 липня 2017 року відбувся «Аджарський інвестиційний форум» у Батумі. У цілому на ньому було представлено 222 комерційні структури (Україна - 22, Грузія - 200). Зокрема, Київ, окрім Київської торгово-промислової палати, представили ПАТ «Полюс» та ТОВ «Оператор «Транспарксервіс».

Від грузинської сторони були присутні представники компаній, що спеціалізуються на послугах у сферах: енергетики, транспорту, будівництва, страхування, логістики, туризму, готельного бізнесу та виробництва.

По завершенню форуму відбулись зустрічі й консультації між представниками українського та грузинського бізнесу. Зараз в Грузії діє понад 50 компаній з українським капіталом і накопичена сума українських інвестицій в економіку Грузії, станом на кінець першого кварталу, складає 42 млн доларів. Обсяги грузинських інвестицій в Україну на порядок менші - 4,6 млн доларів.

Читайте також:Конференція «Blockchain – як основний драйвер для цифрової трансформації економіки, малого та середнього бізнесу»У ТПП України відбувся бізнес-захід української діаспориЗапрошуємо на зустріч представниць Комітету жінок-підприємниць при Київській ТПП24 травня запрошуємо на спільний бізнес-форум київських та черкаських підприємцівЗапрошуємо до участі у засіданні Комітету малого та середнього бізнесу з практичним воркшопом: "Кібербезпека: бізнес без небезпеки!"Eurochambres відсвяткувала 60-річчяУ ТПП України відбудеться представницький форум з питань кібербезпеки бізнесуІнформаційний бюлетень Київської ТПП за березень-квітень 2018 року19 нових членів приєдналися до лав Київської ТППУ Київській ТПП визначали проблеми промисловості столиці і шляхи їх подолання

Календар подій

Травень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis