укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

Україна зміцнить торговельні зв’язки з Грузією та активізує українсько-грузинське співробітництво

У липні відбувся триденний українсько-грузинський бізнес-форум, який проходив у містах Тбілісі та Батумі, у рамках державного візиту Президента України Петра Порошенка в Грузію.

Мета форуму – активізація українсько-грузинського співробітництва та налагодження коопераційних зв’язків, насамперед, у машинобудуванні, кольоровій і чорній металургії, авіаційній, легкій і хімічній промисловості, у сферах туризму, логістики, постачання продуктів харчування та вин тощо. Його співорганізаторами виступили ТПП України та ТПП Грузії, за активної підтримки Посольства України в Грузії й офіційного представника ТПП України у Грузії Давіда Іванішвілі.

Делегація від Київської торгово-промислової палати на чолі з Миколою Засульським не пропустили можливість налагодити відносини з грузинськими партнерами та відвідали українсько-грузинський бізнес-форум.  Всі учасники від України установили ділові контакти з бізнесменами з Грузії та домовились про подальше співробітництво.

У присутності Президента України і прем’єр-міністра Автономної Республіки Аджарія був підписаний меморандум про співробітництво з Одеською областю. Президент зазначив, що Грузія та Україна проходять спільні випробування, які роблять країни ближчими одна до одної:

- Ми отримали безумовне підтвердження не просто стратегічного характеру відносин наших держав, президентів, урядів, ми отримали підтвердження стратегічного характеру відносин наших народів. Просто вийдіть на вулицю і запитайте в Тбілісі, Батумі, в будь-якій точці Грузії відношення будь-кого до України та українців. Те, що я почув за ці два дні, мене переконало - ближче нас не існує і так само якщо ви запитаєте в Києві, Львові, Одесі, Харкові. Спільне випробування, яке сьогодні проходять наші держави, робить з наших країн не просто країни-воїни, а й країни-будівельники, - сказав Президент України Петро Порошенко на бізнес-форумі в Грузії.

Треба також відзначити, що Україна зацікавлена у розвитку торговельних відносин з Грузією і товарообіг, який сьогодні складає 526 мільйонів доларів, може збільшитися до 1 млрд:

«Упевнений, що Міжурядова угода про організацію прямого міжнародного залізнично-поромного сполучення через порти України та Грузії, яка набрала чинності з 20 квітня поточного року, також позитивно вплине на формування умов наших економічних відносин і поромних перевезень Чорним морем. Ми також впевнені, що українські підприємства готові і здатні здійснити свій внесок у реалізацію важливих інфраструктурних проектів», - підкреслив Петро Порошенко.

Українську економіку представляли виробники парфумерно-косметичної продукції, дієтичного харчування, фармацевтичних препаратів, пакувальних матеріалів, фахівці з обробки й експорту зерна, будівництва, виготовлення військового обладнання, електричних, вантажних, кранових і сталевих виробів тощо. На бізнес-форумі вони мали змогу встановити прямі ділові контакти з потенційними грузинськими партнерами й отримати актуальну інформацію про попит і цінову ситуацію на грузинських ринках, домовитись про подальшу взаємовигідну співпрацю.

В свою чергу Прем’єр-міністр Грузії, який також брав участь у роботі форуму, підтвердив готовність Грузії до поглиблення відносин та наголосив на тому, що Україна є для Грузії важливим торговельним партнером і входить у п’ятірку держав, з якими Грузія має найбільший товарообіг.

19 липня 2017 року відбувся «Аджарський інвестиційний форум» у Батумі. У цілому на ньому було представлено 222 комерційні структури (Україна - 22, Грузія - 200). Зокрема, Київ, окрім Київської торгово-промислової палати, представили ПАТ «Полюс» та ТОВ «Оператор «Транспарксервіс».

Від грузинської сторони були присутні представники компаній, що спеціалізуються на послугах у сферах: енергетики, транспорту, будівництва, страхування, логістики, туризму, готельного бізнесу та виробництва.

По завершенню форуму відбулись зустрічі й консультації між представниками українського та грузинського бізнесу. Зараз в Грузії діє понад 50 компаній з українським капіталом і накопичена сума українських інвестицій в економіку Грузії, станом на кінець першого кварталу, складає 42 млн доларів. Обсяги грузинських інвестицій в Україну на порядок менші - 4,6 млн доларів.

Читайте також:Нові можливості кредитування для малого і середнього бізнесу«ЛЕД ЕКСПО - 2017»Вітаємо з Днем машинобудівника!Україна і світ у новій економічній реальності: як реагувати на зміни та не пропустити можливостіУ Комітеті ЗЕД обговорили ведення бізнесу у Польщі та у БельгіїКиївська ТПП нагородила кращих підприємців з нагоди професійного святаДо Київської торгово-промислової палати приєдналися 20 нових членівЗапрошуємо на інформаційний семінар «Вихід українських підприємств на ринок Японії»Запрошуємо взяти участь у загальноукраїнському стенді на виставці GULFOOD MANUFACTURING 201722 серпня відбулись збори медіаторів Центру медіації КТПП

Календар подій

Вересень 2017
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, МСП, 01601, Україна
info@kiev-chamber.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis