укр рус eng
 

Новини Київської ТПП

На засіданні комітетів обговорили шляхи вирішення проблем доступу до вексельних розрахунків

У Київський торгово-промисловій палаті 13 червня відбулося  спільне засідання Комітету жінок-підприємниць та Комітету промисловості у форматі круглого столу на тему «Вексельні розрахунки – ефективний інструмент для покращення доступу малого та середнього підприємництва до фінансів» за ініціативи громадської організації «Агентство з розвитку вексельного ринку».

Метою заходу було обговорення питання забезпечення альтернативних шляхів  фінансування малого та середнього  підприємництва, спрощення доступу МСП до фінансів шляхом активізації вексельних розрахунків у рамках Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.

Президент Київської ТПП Микола Засульський відкрив засідання та зазначив, що векселі – це ефективний інструмент для зниження вартості кредитування:
 «Всі пам’ятають 90-ті роки, коли вексельний обіг і застосування векселів було дуже популярним, особливо при розрахунках за електроенергію. Друге дихання було на початку 2000-х років, коли держава почала використовувати цінні папери для погашення заборгованості держпідприємств перед Пенсійним фондом, але з часом ці форми розрахунків почали витіснятися з ринку і все менше і менше їх згадують взагалі. На сьогодні ми відчуваємо брак законодавчої діяльності, щоб просунути в обіг векселі, які повинні бути певною формою кредитування. Також банківська система повинна взяти на себе певну долю відповідальності за ці векселі».

Голова Комітету жінок-підприємниць Тетяна Самойленко відзначила роль векселів для розвитку малих та середніх підприємств:
«Ми зібралися тут, щоб зрозуміти, що вексельні розрахунки мають посісти гідне місце як ефективний фінансовий інструмент, яким успішно користується весь світ. Використання векселів, авальованих банком, зможе активізувати малі та середні підприємства, зменшити дефіцити оборотних коштів, зменшити витрати по запозиченню фінансових ресурсів та підвищити дохід МСП, а значить і дохід нашої держави».

Рудненко Тетяна Борисівна член Правління ГО «Агентство з розвитку вексельного ринку», Голова Експертної Ради Агентства підкреслила необхідність створити координаційну робочу групу для реалізації Стратегії реформування вексельного ринку, а також зазначила, що серед перешкод, що заважають розвитку бізнесу, є брак фінансових ресурсів.
«Одним з інструментів для зниження вартості кредитних ресурсів є комерційне кредитування з використанням векселів (вексельні розрахунки), яке знижує вартість позикових ресурсів для розвитку бізнесу, адже вартість кредиту в рази перевищує номінальну вартість авалювання векселя банком».

Наталія Тиховська заступник Голови Правління ABMD, Віце-президент «Укрсоцбанк» розповіла присутнім про реальний стан справ та роль банків у вексельному обігу та підсумувала, що в Україні є перспективи зниження вартості обігових ресурсів для бізнесу за допомогою вексельних розрахунків.

Наталія Лапко начальник Управління регулювання платіжних систем НБУ повідомила про забезпечення ліквідності банками вексельних розрахунків. Максим Здоров – Начальник управління оперативного дерегулювання Державної регуляторної служби України підкреслив важливість дерегуляції вексельного ринку та необхідність покращення умов ведення бізнесу. Дмитро Алексеєнко, голова Громадської ради  при ДФС пояснив як співпраця з ABMD вирішить проблемні питання, пов’язані з оподаткуванням операцій з векселями, та вдосконалить   податкове законодавство. Ростислав Лукач, координатор Робочої групи Access to finance Project EAST INVEST 2 PPD, відзвітував про результати робочої конференції керівників робочих груп проекту країн східного партнерства.

За результатами круглого столу учасники вирішили підготувати лист-звернення до Уряду з пропозицією об’єднання зусиль для вирішення проблеми полегшення доступу до фінансів МСП, а також вирішили створити Координаційну робочу групу з розробки ефективної моделі регулювання вексельного ринку та реалізації стратегії його розвитку.

Читайте також:Запрошуємо на круглий стіл «Альтернативні методи захисту бізнесу»Запрошуємо на семінар «Брендинг: створення та управління брендом»У Києві нагородили кращих експортерів рокуЦифровий розвиток країни: українські стартапери презентували інноваційно-інвестиційні можливості300 столичних підприємств взяли участь у виставці-презентації «Зроблено в Києві»Регіональні закордонні торгово-промислові палати вирішили створити у Києві «Клуб партнерських палат»Глобальні виклики та перспективи українського експорту: у Києві пройшов IV Національний експортний форумKVP Training "Мистецтво ведення переговорів для МСБ"Як жінкам-підприємницям вивести компанії на міжнародний ринокМалий та середній бізнес визначив технологію Blockchain як можливість цифрової трансформації української економіки

Календар подій

Червень 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis