укр eng
 

Онлайн-журнал

Українські виробники із амбітними закордонними планами: «ВКП Паритет-К, ТМ Griffon»

– Розкажіть трохи про свою компанію, її історію?

– Наступного року, влітку, нашій компанії виповниться 25 років. Вона пройшла різні етапи становлення, навіть назву свою змінювала. Та свою спеціалізацію ми не змінювали – практично чверть віку ми випускаємо сейфи. Спочатку це були прості моделі, потім більш складні сейфи та сховища, в тому числі максимально захищені від злому VIII-ХIII класів. Тобто зараз ми працюємо з усім асортиментом засобів для зберігання цінностей. Працюємо як з приватними особами, так і з установами й організаціями, насамперед з банками. Починала компанія, звичайно, з українського ринку, потім освоювала закордонні.

На сьогодні ТОВ «ПКП Паритет-К» є найбільшим постачальником засобів безпечного зберігання цінностей в Україні, а також активно працює на експорт. На сьогодні ми є єдиним членом Європейської асоціації виробників сейфів з України. Основними нашими клієнтами є практично всі українські банки та мережі DIY, насамперед це будівельні гіпермаркети «Епіцентр» та «Нова лінія». Також в нас є дилери: спеціалізовані компанії та магазини зброї, які продають нашу продукцію. Ми представлені в усіх регіонах країни. Взагалі, компанія розвивається динамічно.

– Звичайно, це має економічні наслідки?

– Так. Навіть у часи такої кризи ми маємо суттєве зростання прибутків у 2016 році у відношенні до попереднього. Звичайно, в країні багато зброї, низька довіра до правоохоронних органів та банківської системи, відповідно, люди зберігають свої гроші вдома і потребують якісних та надійних засобів зберігання. Саме такі ми і виробляємо. Вся наша продукція відповідає вимогам та сертифікована за європейськими стандартами. Свої сейфи ми виробляємо на сучасному обладнанні, по єдиному стандарту для внутрішнього ринку та на експорт. Наші клієнти впевнені, що будь-який придбаний у нас серійний сейф зможе пройти сертифікаційне випробування.

Також у нас а) працює гарний колектив; б) ми грамотно спрацювали над розширенням асортименту, провели серйозні зміни в маркетинговій стратегії. Ми постійно змінюємося на краще.

– Як вдалося такого досягти на внутрішньому ринку?!

– Стійке зростання в Україні ми отримали за рахунок розробки нових та приведення у відповідність до реальних потреб користувачів існуючих серій сейфів. Ми змінили підхід до формування виставок – стали більш легко надавати виставкові зразки, наприклад. Відкрили інтернет-магазин, оновили рекламні матеріали, змінили концепцію роботи з промоутерами. Можливо, більш агресивною стала цінова політика. Не суттєво, але так є. Коротше кажучи, в нас нове управління асортиментною політикою, цінами та продажами. На виробництві у нас з’явилося елементи бережливого виробництва, чітке планування, покращився контроль якості. Завдяки управління залишками та зменшенню розмірів партій сейфів, ми забезпечуємо для наших партнерів відгрузки більш ніж 95% замовлень на протязі одного дня. Все це дає свій результат.

– Ви казали про освоювання закордонних ринків. Розкажіть більше про експортну діяльність компанії.

– В компанії з’явилася посада експорт-менеджера, до цього в більшості ми працювали з постійними партнерами. Відділ продажу займався питаннями організації збуту продукції за кордон. Тепер для цього є спеціальна людина, яка володіє відповідними знаннями та навичками та шукає для нас нові ринки, нові можливості для розширення діяльності.

Раніше близько ¾ нашого експорту йшли у країни колишнього СНД, більша частина в Росію. В країни Європи експорт теж був, але невеликий. Під час останніх подій на сході України продаж до Росії впав дуже суттєво. В нас все ще є клієнти звідти, і саме завдяки ТПП ми можемо з ними працювати, спеціалісти Палати оформлюють нам сертифікати СТ-1. Є також постійні партнери в Білорусієї та Молдові. В Росії ми зіткнулися з протидією державних органів: нашим клієнтам усіляко заважають купувати українську продукцію.

Що стосується європейського ринку, то не дивлячись на серйозну його зарегульованість, державного протекціонізму майже немає, ринок і достатньо відкритим. Але є захист, який організовують самі виробники. Це Асоціація виробників, які на ринках Європи мають відношення до сертифікації, таким чином вони захищають власний ринок від інших імпортерів. Аби потрапити на ринок ЄС, потрібно пройти дорогу сертифікацію. Перевіряють документацію та продукцію дуже суворо. Тобто можна прийти, заплатити великі гроші – і нічого не отримати.

– І це, мабуть, не єдина проблема експорту?

– На жаль, ні. Наші українські сертифікати не визнають у Європі, навіть видані за ДСТУ EN. І по цьому питанню немає єдиної державної політики. Я взагалі не знаю, чим займається держава у сфері просування експортерів на ринки. Поки що ми не маємо проблем із відшкодуванням ПДВ, оскільки більшість наших партнерів знаходяться в Україні. Але в нас є багато «теплих» контактів, нас дійсно чекають на ринку з європейськими сертифікатами. Тому до проблеми сертифікації досить скоро з’явиться проблема з ПДВ. А це – головна проблема для будь-якого експортера.

Ще одна важлива проблема: обмеження у валютному регулюванні по поверненню валютної виручки. Донедавна це було 180 днів, потім стало 90, зараз – 120. Усі європейські ринки працюють з відстрочкою. Вона складає стандартно 30 днів. Додамо час на виробництво, на доставку… Тобто якщо ми хочемо працювати за передплатою, то їм невигідно стільки чекати. Їм швидше купити там, у себе – різниця 2 місяці, це суттєво. І щоби компенсувати ці два місяці, ми маємо дати гарну різницю у ціні. А це вже невигідно нам. Ми не можемо так ризикувати. Я знаю компанії, які своєчасно не отримали валютні платежі та змушені були взагалі закритися. Це серйозна проблема, вона має вирішуватиcя державою через створення експортного банку, через політику страхування ризиків тощо. Така політика прийнятна в усьому світі, тільки не у нас. За кордоном є і державні установи, і приватні страхові контори. В нас такого немає, на жаль.

Вартість логістики з України в Європу невеликих за розміром грузів набагато вища внутрішньоєвропейської.

При купівлі нового обладнання ми не можемо купувати валюту за кредитні кошти. Можна ще довго говорити про вартість кредитів, про роботу перевіряючих органів, дозвільної системи, податкової, але це мало що змінить.

– І навіть попри таку кількість проблем ви працюєте – і успішно. Розкажіть, які у компанії подальші плани?

– Усього за півроку ми отримали сертифікат ISO. Це необхідна умова для виходу на ринки Європи – ми її виконали. І в нас це не просто папірець, це реально робоча версія стандарту якості. Підписано перший контракт на сертифікацію нашої продукції в Європі. До кінця року ми плануємо сертифікувати щонайменше 4 серії наших зломостійких сейфів, почати та збільшити поставки у 8-10 країн ЄС. На нашу продукцію вже чекають партнери з Франції, Бельгії, Південно-Африканської Республіки, Румунії, Угорщини, Литви, Польщі тощо.

В кінці року плануємо запустити програму дообладнання та розширення виробництва.

У нас амбітні плани. Та найголовніше: ми хочемо сприяти розвитку справжньої культури зберігання цінностей, документів та зброї як вдома, так і в установах. Ми хочемо донести важливість нашої продукції та виправдати довіру кожного користувача засобів безпечного зберігання під ТМ GRIFFON та HUNTER.

Читайте також:Що дасть послуга Virtual security team для вашої компанії?На варті вашого здоров’я – 3 захисники імунітету«DIGITAL EXPO – УКРАЇНСЬКІ ТОВАРИ І ПОСЛУГИ» - ІНСТРУМЕНТ ІЗ ПОШУКУ ІНОЗЕМНИХ ПАРТНЕРІВ, НЕ ВИХОДЯЧИ З ОФІСУОльга ДРАЧЕВСЬКА: Режим paperless у діїКоманда 33 MEDIA презентувала нове Міжнародне інформаційне агентство «Укрпрес-інфо» та нові національні проєкти«Nomad – чемпіон бездоріжжя, здатний дивувати. Підкори Україну з Nomad»Стефан СОФРОНІЄВ: «Кожен бізнесмен є «послом» своєї країни»ІРИНА ЗЕЛЕНІНА - Жінки-підприємниці столиціРаїса МИХАЙЛОВА - Жінки-підприємниці столиціСВІТЛАНА НАЩОКІНА - Жінки-підприємниці столиці

Календар подій

Березень 2024
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis