укр рус eng
 

Онлайн-журнал

Коротка інструкція з 7 кроків для налаштування віддаленого віртуального робочого місця через сервер

Як грамотно побудувати віддалені робочі місця ваших співробітників розповідають генеральний директор InDevLab  Дмитро Ганжело і директор з маркетингу InDevLab Дмитро Чорнощокий.

  1. Виберіть сервер 

Це може бути сервер всередині Вашої компанії, а може бути сервера в дата-центрі. Ми рекомендуємо розглядати оренду сервера в дата-центрі або хмарні технології. Особливо в умовах пандемії.

У разі оренди сервера, ви не будете турбуватися питаннями його обслуговування, такими як: другий резервний канал швидкого інтернету, запасна лінія електроживлення, поломками. Крім того, у разі виходу з ладу, датацентри оперативно надають заміну.

При виборі сервера обовёязково враховуйте наступні показники:

  • кількість працівників, які будуть користуватися віддаленим робочим місцем;
  • яким додатками вони користуються у своїй роботі: ведення документації або 1С, або графічні редактори; 
  • правила і регламенти розмежування доступів. 

 2.           Розгорніть і налаштуйте вибраний сервер

Після вибору сервера, ви налаштовуєте, розгортаєте і запускаєте сервер в роботу. З цією роботою може впоратися системний адміністратор вашої компанії або спеціалізована ІТ-компанія.

3.              Встановлення та налаштування програм

Сервер обраний, розгорнутий і запущений. Тепер потрібно встановити всі програми, які використовуються у вас в компанії: офісні програми, редактори, системи бухгалтерського обліку. Аналогічно як і в п. 2 із цим справляються системні адміністратори або спеціалізовані компанії.

4.              Підключіть всі існуючі ресурси організації

В організації можуть бути IP-телефонія, ERP або CRM, бази даних бухгалтерії та інші сховища даних. Їх потрібно налаштувати і підключити до створеного сервісу, щоб вся робота і результати співробітників зберігалася в базах даних, синхронізувалася і була доступною. 

5.              Реєстрація користувачів

Додатки встановлені і налаштовані? Починайте реєстрацію та створення облікових записів користувачів. Всіх користувачів, яким необхідний віртуальний віддалений робочий стіл: бухгалтерія, колл-центр, юристи або менеджери. 

6.              Налаштування доступів

Ви завели всіх користувачів. Пора налаштувати політику і права доступів. Простими словами, тепер їм необхідно налаштувати їх папки з документами, а також виділити необхідні додатки і програми, якими вони користуються: юристам - їх програми та дані, колл-центру - їх CRM і IP-телефонія.

До цієї задачі завжди варто ставитися дуже уважно, щоб співробітник не отримав прав і доступів більше ніж він мав до цього. Корпоративне шпигунство під час пандемії ніхто не відміняв.

7.              Інструкції і введення в роботу

Після того, як всі користувачі зареєстровані, права доступів налаштовані. Тепер час попіклуватися про інструкцію по підключенню. Створіть текстову, а краще відео-інструкцію. 

Чим детальніше й простіше інструкція, тим простіше буде вам донести її вашим співробітникам: і Марії Іванівні з бухгалтерії, і кмітливому юристу Івану, і милій дівчині Каті з колл-центру.

Інструкції роздали. Віддалені доступи налаштували. Всі підключилися. Але є ще 5 пунктів, які ви повинні обов'язково врахувати для збереження даних, безпеки.

1.            Налаштуйте резервне копіювання і збереження даних
У разі непередбаченого збою, ви збережете дані і роботу своїх співробітників як мінімум за 1 день. Наші клієнти, в свій час втратили результати роботи за півроку.
2.              Антивірусний захист компёютерів користувачів
Якими б не були налаштування вашого сервера, якби не працював департамент безпеки, все це марно, якщо комп'ютер вашого співробітника заражений шкідливимі програмами та вірусами. Перевірте наявність антивірусного захисту у ваших співробітників, щоб потім не боротися з наслідками зломів, витоків і втрати даних.
3.              VPN-з`єднання між робочим місцем і сервером
Момент, про який часто забувають адміністратори - це захист каналу зв'язку між робочим комп'ютером співробітника і самим сервером. Налаштування VPN-з'єднання захистить Вас від проникнення зловмисника через логін-пароль співробітника на ваші сервери.
4.              Вести облік користувачів і доступів
Ми часто стикаємося у своїй роботі, що співробітник був звільнений ще рік тому. А доступи до корпоративних додатків і сервісів у нього ще залишились. 
Обов'язково ведіть облік користувачів і доступів, контролюйте їх надання та як і коли вони вилучаються. Адже ви можете натрапити на дуже мстиву і скривджену людину, і психічно неврівноважену особу, і на корпоративне шпигунство.
5.              Моніторити дії користувача всередині вашого сервера і системи
Це завдання для системних адміністраторів або спеціалізованої компанії підрядника. Моніторинг дозволить вам відстежити спроби отримати доступ до баз даних, програм, як з боку ваших співробітників, так і з боку зовнішніх загроз. Крім безпеки, моніторинг дозволяє відслідковувати швидкість і надійність роботи сервера і віддалених робочих столів, а також запобігти до 90% причин перебоїв у роботі.

Ці 5 порад, допоможуть Вам не тільки побудувати безперебійну і надійну систему віддалених робочих місць, але і запобігти великій  кількості витоків і взломів. 

Однак не варто забувати, що найбільш вразливим місцем для всієї системи є люди. Донесіть своїм співробітникам правила кібер гігієни, щоб убезпечити їх і ваш бізнес.

Залишайтесь у безпеці і будьте здорові!

Innovations Development Lab

+38 (050) 352-19-16

d.chornoshchokyy@indevlab.com

Читайте також:"“Беремо та робимо!” - рецепт успішної роботи ПриватБанку" - Богдан ДубенськийКнига від Джуді Робінетт «Зламай код інвестора»Страховий захист бізнесуОЛЕНА ЛЕЩИНСЬКА: «Щоб іноземний інвестор відчував себе впевнено»ЯКА вона? Натуральна українська косметика?Сучасний «модний» бізнес з глибини віківЯк захистить комплаєнс ваш бізнес?Правила успіхуОльга ДРАЧЕВСЬКА. Експортні акценти сьогоденняВикористання преференцій у торгівлі з країнами ЄС

Календар подій

Серпень 2020
ПнВтСрЧтПтСбНд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Погода  
Розробка сайта - Exipilis