укр рус eng
 

Онлайн-журнал

ДП ”Укрметртестстандарт”: повірка та калібрування приладів для вимірювання зусиль натягу тросів і арматури

Натяг тросів широко використовується в різних конструкціях. Це розтяжки мостових конструкцій, бурові вишки та вежі, щогли і антени радіорелейних, стільникових і інших систем зв'язку, тягово-тросові системи управління механізмів і машин в авіації, машинобудуванні та інших галузях, монтаж і обслуговування підвісних струмопровідних ліній енергетичних мереж і підвісних кабелів зв'язку.

У всіх випадках потрібен нормований натяг тросів з первинним і періодичним контролем зусиль натягу без розриву силового ланцюга.

Для підприємств, що займаються монтажними роботами, експлуатацією або обслуговуванням конструкцій з використанням тросів, тяг, розтяжок, підвішених кабелів, струмопровідних проводів актуальне завдання по контролю їх ступеня натягу. Від її вирішення безпосередньо залежить безаварійність і безпека експлуатації даного об'єкта. Вимірювання натягу тросів - завдання, пов'язане не тільки з забезпеченням безпеки споруд, конструкцій і механізмів, а також і з загрозою здоров'ю та життю людини.

У зв'язку з цим, широко застосовуються різні типи приладів для вимірювання зусиль натягу тросів, при цьому діаметри тросів коливаються від 2 мм до 25 мм і більше, а зусилля натягу - до 200 кН і вище. Прилади для вимірювання сили натягу тросів є аналогами динамометрів і силовимірювальних датчиків, які відносяться до сфери законодавчо регульованої метрології. Такі прилади, в одних випадках, підлягають обов'язковій повірці, а в інших - калібруванню.

Слід звернути увагу, що, незважаючи на велику кількість в експлуатації приладів для визначення зусиль натягу тросів і арматури, лише поодинокі користувачі проводять в установленому порядку їх повірку або калібрування. Працюючи з приладами, які не пройшли процедуру контролю, виконавець робіт бере на себе повну відповідальність за невірні результати вимірювань і непередбачувані наслідки в сфері безпеки.

Як приклад свідомого підходу до процедури контролю можна назвати компанію ПрАТ "МТС Україна", яка регулярно калібрує такі прилади.

Здійснення повірки (калібрування) приладів вимагає створення великогабаритних стендів для натягу тросів, оснащених еталонними вимірювачами зусиль натягу. З огляду на широке застосування зазначених приладів в експлуатації і відсутність засобів їх повірки в більшості метрологічних центрів України, фахівцями ДП «Укрметртестстандарт» розроблений і виготовлений стенд для повірки приладів для вимірювання зусиль натягу тросів.

Необхідно звернути увагу керівництва компаній на те, що конструкції із застосуванням натягнутих тросів в основному відносяться до сфери об’єктів підвищеної небезпеки. Сумний досвід показує, що, як правило, більшість аварійних ситуацій є результатом порушення елементарних правил експлуатації об'єктів. Контроль натягу тросів в конструкціях є обов'язковою вимогою при роботі таких об'єктів. Виконання контролю має здійснюватися за допомогою приладів, достовірність показань яких документально підтверджена. Таким підтвердженням може служити тільки повірка або калібрування приладів акредитованим органом.

Той факт, що переважна більшість користувачів вимірювачів натягу не проводить контроль приладів, покладає на них повну відповідальність за можливі аварійні ситуації.

При цьому покладатися лише на свідомість користувачів - явно недостатньо. Потрібен не тільки контроль з боку державної служби України з питань праці, а також і вимогливість з боку замовників робіт на будівництво споруд з використанням натягу тросів.

 

З питань здійснення повірки (калібрування) приладів для вимірювання зусиль натягу тросів звертатися:

Демченко Андрій Юрійович – начальник відділу № 34;
Леонов Георгій Ілліч - начальник лабораторії
т / ф .: +38 (044) 526-15-93
ф .: +38 (044) 526-40-25
e-mail: sila@ukrcsm.kiev.ua

Читайте також:Член Київської торгово-промислової палати – ТДВ «Василівське». Знайомство зблизькаПочему клиенты уходят к другим или как получить клиента на всю жизнь?Табір всебічного розвитку «ProfyCamp»BITMINTECH: революційний метод заробітку на технологіяхЕкатерина Балановская: Чего стоит кресло СЕО международной компании?КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ - ЯК ОДНА З ПЕРЕВАГ МЕДІАЦІЇ ПРИ ВИРІШЕННІ СПОРІВТРИ ТАКТИКИ ПЕРЕГОВОРОВ, КОТОРЫЕ ПРИВЕДУТ К УДАЧНОМУ СОГЛАШЕНИЮЄВРОПЕЙСЬКА НАУКОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА ОЦІНИЛА ЗДОБУТКИ УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГОУніверситет банківської справи утримує лідерство щодо працевлаштування випускниківЕкспорт: стратегія нашого майбутнього

Календар подій

Лютий 2019
ПнВтСрЧтПтСбНд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
тел: +380 44 482-0301
факс: +380 44 482-3966
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права застережені.
Розробка сайта - Exipilis