укр eng
 

Центр медіації

Медіація в Україні: як знаходити компроміс без суду

23 січня 2015 року у Київській ТПП відбувся інформаційний семінар на тему:«Шанси і користь для бізнес-медіації на підприємницькому просторі України». Учасники заходу змогли отримати інформацію на цю тему «з перших вуст», адже доповідати та відповідати на питання було запрошено найдосвідченіших бізнес-медіаторів з України, а також фахівців із Німеччини, які займаються цією темою вже не один рік.

За словами президента Київської ТПП Миколи Засульського, найбільша перешкода на сьогодні для розвитку вільного ринку в Україні – це бюрократія, яка є однією із головніших причин корупції. «Усілякі спроби прискорити процес розвитку економіки наштовхуються на серйозний опір бюрократичної системи. Але якщо ми залишимо все так, то перспектив для української економіки немає», - відзначив президент КТПП. «Я вважаю, що за медіацією і за третейським судочинством велике майбутнє. Наш бізнес хоче працювати прозоро, швидко і ефективно. І для цього потрібно впроваджувати нові системи, які допоможуть їм у цьому питанні», - наголосив Микола Засульський.

«Ми завжди рекомендуємо підприємствам, які до нас звертаються, не поспішати подавати до суду, а спробувати знайти компроміс. Тому що суд - це дорого і довго. І не факт, що ви отримаєте те, на що претендуєте, навіть якщо ви стовідсотково впевнені в своїй правоті», - зазначив у своєму виступі Делегат німецької економіки в Україні Александер Маркус. «Один з наших підприємців, який тут очолює підприємство з чисельністю більше п'яти тисяч співробітників, сказав: «Рамкові умови для інвестиції тоді гарні, коли можна подати і суд і відстояти свої права. Все інше - неважливо». Якщо можна захистити свої інтереси, тоді це добре. Тому медіація - дуже важлива річ, і разом з арбітражним судом ми повинні просувати цю можливість. Ми повинні пропонувати підприємствам включити відповідні застереження в свої договори, тому що коли це обумовлено заздалегідь - є розуміння, що медіація - це свідомий крок», - відзначив Александер Маркус.

Директор Партнерського проекту Фолькер Штьотцнер презентував учасникам семінару «Партнерський проект у сфері бізнесу», який було започатковано у 2010 році, партнером з німецької сторони виступила Лейпцизька ТПП, з української - Львівська ТПП. «Ми почали з західної України, але побачили, що зацікавленість дуже велика, і розширилися до Донецької палати. Ми працюємо з Київської ТПП і палатою України», - розповів він.

Про переваги медіації порівняно із класичними способами вирішення конфліктів розповів керівник правового відділу торгової палати Гамбурга Крістіан Граф: «Судовий і арбітражний розгляд мають дещо спільне: є третя особа, суддя, який приймає рішення за сторони, а не самі сторони доходять до цього рішення. І саме те, що медіація є добровільним і самостійним способом врегулювання конфлікту, є тим новим, що відрізняє її від судового і арбітражного розгляду», - наголосив Крістіан Граф. «Один із аргументів на користь проведення медіації – це аргумент про корумпованість систем. Оскільки під час медіації немає третьої особи, яка виносить рішення, відповідно на нього неможливо вплинути шляхом хабара», - впевнений керівник правового відділу торгової палати Гамбурга. Крім того, за його словами, медіація – вже визнаний інструмент, який є частиною європейської правової культури. «Якщо Україна і надалі проводжуватиме свій напрямок до інтеграції з Європейським союзом, то було б добре, щоб закон про медіацію було визнано в Україні як основа для імплементації медіації», - впевнений Крістіан Граф.

Говорили учасники семінару і про те, що найчастіше є причиною бізнес-конфліктів, особливо коли йдеться про міжнародні економічні відносини. На думку генерального директора ТОВ «Деінтернаціональ», заступника Делегата німецької економіки в Україні Сергія Лісніченка, медіація - чудова додаткова можливість підприємцям самостійно вирішити свої питання. «Мій професійний досвід на зрізі українсько-німецьких відносин підтверджує: 70% конфліктних ситуацій виникає внаслідок нерозуміння однією стороною потреб, стану і ситуації іншої сторони. І це дуже важливо, коли німецькі підприємці заходять в Україну, тому що вони є представниками різних систем цінностей, різної культури ведення бізнесу, різних традицій. І в цьому питанні медіація відіграє дуже велику роль. Тобто саме на зрізі міжнародних економічних відношень медіація найбільш важлива», - відзначив Сергій Лісніченко.

Учасникам семінару було представлено також фільм, де на конкретних прикладах показано, як працюють медіатори, як двом конфліктуючим сторонам вдається досягти компромісу, не доводячи справу до суду і залишитись при цьому партнерами, адже саме це і є найголовнішим завданням медіації.

Читайте також:Центр медіації КТППОновлено Реєстр медіаторів КТППБізнес-медіатори КТПП! Поповнення у Реєстрі!Центр медіації при КТПП разом з Українським центром медіації провели майстер клас на тему "Нестандартні техніки успішних переговорів"Новини від Центру медіації КТППЦЕНТР МЕДІАЦІЇ КТППКруглий стіл «Практичні питання застосування медіації в кредитно фінансовій сфері України».В гостях у КТПП Білл Марш, провідний європейський медіатор, посередник у комерційних спорах в інвестиційному банкінгу, страхуванні.Медіація у трудових правовідносинахЗаконодавці та громадскість обговорюють Проект Закону "Про медіацію в Україні"

Відділи

вул. Б. Хмельницького, 55,
Київ, 01054, Україна
info@kcci.org.ua
Київська торгово-промислова палата.
© 2014 Всі права захищені.Розробка сайта - Exipilis